Skocz do zawartości

[kaseta] Shimano CS-HG30-8 (11-30T)


Rekomendowane odpowiedzi

Nowy łańcuch i stara kaseta trzeszczały bo nie były do siebie dopasowane - te dwa elementy wymienia się zawsze razem gdyż stary łańcuch będzie szybciej zużywał nową kasetę, a nowy łańcuch może skakać po używanej kasecie. Najprawdopodobniej jakbyś jeszcze trochę pojeździł na takim zestawie to by się wyrobiło i działało jak trzeba.

Przerzutkę dostałeś taką samą - Alivio tylko one się z czasem zmieniały trochę, więc żeby były dokładnie takie same to pewnie musiałbyś szukać leżaków magazynowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam, mam pytanie czym różni się ta kaseta(CS-HG30-8 11-30) od CS-HG31-8 11-30? Bo jestem prawie gotowy na zakup tej HG31.

 

HG31 jest to nowsza wersja HG30. Różni się całkiem sporym odchudzeniem w porównaniu do starego HG30. Zdecydowanie lepiej brać teraz HG31 - jest to kaseta o najlepszym stosunku cena/jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź. Także ta kasetka + łańcuszek hg40 zostały zamówione i mam nadzieje, że długo mi posłużą :)

Wspomniana kaseta:

Pierwszy łańcuch kmc z8 posłużył około 3tyś. Profilaktyczna wymiana, na hg40.

Obecnie mam 8 tys na liczniku. Shimano nieco dłuższy od kmc - 0,8cm, oraz da się wyginać na boki o 3-4 cm wiecej, cóż pracował dłużej.

Wczoraj wróciłem do kmc.

Kaseta trzyma się dzielnie, wiadomo 6-7-8 podpiłowane.

Jeden zasadniczy plus hg40: działa płynniej i ciszej.

Będziesz zadowolony, dobry zakup w małych pieniążkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...