Skocz do zawartości
Puklus

[Aukcje ciekawe inaczej] Czyli wszelkie abstrakcyje, groteskowe i kosmiczne aukcje.

Rekomendowane odpowiedzi

seraph

Mnie również:down: Geometria jest chyba dziwaczna. Ostatnio miałem podobnie jak widziałem chłopaka na rowerze "Indiana" - niektórzy twierdzą, że to MTB.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mam16v

http://allegro.pl/obrot-przedni-3szt-155-170mm-28-38-48-tani0cha-i7382929458.html

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
lederfox34

Jako kobieta już nie wiem czy mam się czuć obrażona czy jak.. :blink:

Gość się chyba czegoś nawahal :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
piciu256

https://www.olx.pl/oferta/rower-elektryczny-falcon-v2-shimano-saint-marzocchi-380-manitou-CID767-IDwM1zL.html

"rower elektryczny" 

Kolejny koleś zbudował motor i myśli że jak zawiesi na nim korbę z łańcuchem, staje się to rowerem... 

"Jest to rower, posiada on tryb city 25km/h i tylko w takim trybie można poruszać się po mieście. Tryb pełnej mocy to tryb off-road.

Ma pedały- czyli rower" 

tak twierdzi sprzedający... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
skom25

I tak kanapa...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Infernal1995

Za taka kase to mam auto i normalny motocykl... 

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
shotgun
8 minut temu, piciu256 napisał:

https://www.olx.pl/oferta/rower-elektryczny-falcon-v2-shimano-saint-marzocchi-380-manitou-CID767-IDwM1zL.html

"rower elektryczny" 

Kolejny koleś zbudował motor i myśli że jak zawiesi na nim korbę z łańcuchem, staje się to rowerem... 

"Jest to rower, posiada on tryb city 25km/h i tylko w takim trybie można poruszać się po mieście. Tryb pełnej mocy to tryb off-road.

Ma pedały- czyli rower" 

tak twierdzi sprzedający... 

Kumpel ma zbudowanego tego samego Falcona. Oprocz ramy i jej zawartosci, sterownika, tylnego kola, absolutnie wszystkie czesci sa rowerowe. Od zawieszenia, przerzutek, wielotrybu, hamulcow, itd. Rowerem da sie jezdzic jak normalnym rowerem w razie "W". A teraz popatrz na motocykl elektryczny.....2018-ktm-freeride-ex-c_827x510_415084873

Oczywiscie, ze nie neguje sensownosci zakupu, ale co kto lubi. Ja np nie lubie miec roweru elektrycznego z ograniczeniem 25km/h.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ador

... ale za to jaki lans :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
abdesign

Tak z ciekawości do czego taki wynalazek jest? To już pomijam że można za 20k, kupić fajny normalny rower typu enduro z wspomaganiem elektrycznym ważący mniej niż 20kg na którym można się świetnie bawić - ale co się robi takim "rowerem"?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
rzezniol

Będziesz darł pod górkę z tą samą prędkością co ty na tym enduro z górki ... Tyle że upadki pod górkę mniej bolą bo grawitacja cie hamuje ;).

Jak widać jest rynek na takie potworki i jakoś wcale mnie nie dziwi że na FORUM ROWEROWYM nie znajduje on uznania ;). Największy problem w tym że prawo za tym nie nadąża. :(

Pozdro

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
piciu256

Po lesie niech sobie ludzie jeżdżą, o ile są zachowane jakiekolwiek zasady zdrowego rozsądku, ale ja już widzę jak jakiś dzieciak jeździ tym "rowerem" po mieście prawie 100km/h dlatego że nikt. my nie powiedział że nie można. 

To coś to nie jest rower ani pod względem praktycznym, ani prawnym. To jest motor elektryczny z awaryjnym napędem w postaci pedałów. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
rambolbambol

Jest tego elektrodziadostwa od groma na ścieżkach rowerowych i o ile jestem w stanie zrozumieć sens takiego wspomagania dla emeryta lub osoby z niepełnosprawnością, to widok silnych młodych ludzi na takich elektrykach jadących 40km/h po płaskiej ścieżce rowerowej wywołuje we mnie jakiś pierwotny instynkt. Nie raz taki odchyleniec prawie skasował mi dziecko z rowerkiem na ścieżce.

Prawnie prosto to można rozwiązać: ma silnik (spalinowy lub elektryczny) o mocy nieprzekraczającej 11kW --> jest to motocykl, musi być zarejestrowany --> kategoria A1 i wszystkie z tym związane obowiązki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
shotgun
22 minuty temu, abdesign napisał:

Tak z ciekawości do czego taki wynalazek jest? To już pomijam że można za 20k, kupić fajny normalny rower typu enduro z wspomaganiem elektrycznym ważący mniej niż 20kg na którym można się świetnie bawić - ale co się robi takim "rowerem"?

Co mozna robic...Np z bardzo malym wysilkiem zrobic trase Zywiec- Miziowa- Rysianka- Boracza- Barania- Skrzyczne znow Zywiec, wyskoczyc na Zar, wrocic i jeszcze zostaje.

Ilu ludzi, tyle opinii. Nie jest to rower i nigdy nim nie bedzie, ale nie moge napisac, ze jest to motocykl. Bylem bardzo sceptycznie nastawiony, dopoki kumpel nie dal mi sie przejechac. Nie wiem do czego to porownac, to jakbys jezdzil jakas stara terenowka a nagle dali ci sprzet od BJ Baldwina /polecam na YT serie - Recoil/ - 

I jeszcze dla rambolbambol- u mnie nie ma sciezek rowerowych, kumpel nie jezdzi po zadnych chodnikach, nie jest w zaden sposob niebezpieczny dla pieszego. Jest to albo droga publiczna, gdzie rowniez przez przyspieszenie o niebo mu blizej do motocykla niz roweru, wiec znow nie hamuje ruchu, a tak to buja sie po gorach, znow omijajac z dala uczeszczane miejsca. Zasieg= eksploracja.

Co do prawa, nie mnie oceniac. Nie dyskutuje. Na miescie to dla mnie glupie.

Edytowane przez shotgun

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Borsuczy

Kilka dni temu Allegro wysłało mi wiadomość z promocjami na jakieś rowery i było tam między innymi o to g****:

https://allegro.pl/rower-mtb-full-gorski-trendbike-26-2xamor-wyprz-cz-i7367814153.html?utm_medium=sit_20180716_1&utm_campaign=item&utm_content=7367814153&utm_source=newsletter

Przecież to na tych zdjęciach wygląda jakby miało się rozpaść, a ile osób to kupiło :D 100 zł to nie jest warte. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
skom25

Ou, po nazwie linka spodziewałem się "standardowego" roweru do DH, a tu taki cud O_o

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Borsuczy

Jakby się dobrze przyjrzeć tym zdjęciom to można usłyszeć jak ten kawałek błyszczącego złomu na dwóch kółkach trzeszczy podczas jazdy i jak napęd mu stuka bo biegu nie może wrzucić. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta