Skocz do zawartości

[Merida] 880 2014 i nowe przerzutki


kreation

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nad zakupem szosówki zastanawiam się już od zeszłego roku, z tego co wiem to z szosówek do 2500zł najbardziej polecana była Merida 880. Dzisiaj zauważyłem że do nowej meridy 880 dodawane są już przerzutki Claris, a nie Sora. Czy to tak dużo zmienia? Mam możliwość zakupu 880 2014 praktycznie nowej (dwutygodniowej) za 2100zł tuż obok mojego miasta. Czy to się opłaca, co lepszego mogę kupić za te pieniądze, ewentualnie używanego. Czy te nowe przerzutki Claris są znacznie lepsze od starszych Sora? Mam 180cm i ważę 80kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... mam nadzieje że to o moją Meridkę 880 chodzi :P bo własnie sprzedaje ją za 2150 ;D tylko, że kupiłem Ją pare dni temu 

zrobiłem jakieś 60km ale mimo wszystko wypowiem się, może nie jakoś fachowo ale z własnych doświadczeń (tak krótkich ale jednak :P)

 

Podobno Claris to model niższy od Sory, ale tylko w teorii bo w praktyce lepszy.. Ja po tych 60ciu kilometrach nie narzekam na przerzutki, zmieniają się dość płynnie chociaż może tak mówię, bo nie mam porównania :P Mimo wszystko polecam, jazda na tej Meridzie z tymi przerzutkami jest przyjemna (chociaż seryjne siodło polecam wymienić). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerzutki Claris(ST2400) to następca Shimano ST2300, czyli najniższy model na rynku, nową Sore wszyscy chwalą, z opiniami o tym niestety się nie spotkałem, raczej wytrzymałościowych opinii też nie dostaniesz ze względu na "świeżość" sprzętu na rynku, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...