Skocz do zawartości

[zakup części] mocne podzespoły do fulla 29"


andy79

Rekomendowane odpowiedzi

Jak człowiek przysiądzie to wszystko znajdzie :)

 

No to zamówiłem.... W zestawie: pompka, uszczelki, gwiazdka - taniej niż na ebay :D

 

 

http://www.bikecenter.pl/p10939,rock-shox-pike-rct3-29-solo-air-160-tapper-ml15-czarny-widelec.html

 

 

Po co skok 160mm ? Będzie lepsza geometria ramy, pzt. zawsze dobrze mieć trochę luzu na zawiasie, przy mojej wadze i tak pójdzie na max ciśnieniu...

 

 

Kurcze kusi mnie ta rama Santa Crauz Tallboy LT 29”, jest "sexy" i jest na miejscu, dostałem fotosy :)

 

...w zestawie jest damper Fox Float CTD Evolution 2014 za który cenią widzę ok .1800 zł.

 

Jak by to tak przeliczyć rama wychodzi wtedy 4200 zł. Chyba złożę swoją propozycję cenąwą na ten pakiet ale bez widelca.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

 

Mam chwilę więc poszperałem sobie trochę w oponach 29", bo felgi wzmacniane szerokie będą... I tak myśle co do tego mojego enduro bike można by tak wsadzić najszerszego. Na ten czas znalazłem fajną oponę WTB Weirwolf 29x2.5 LT TCS, oraz Continental X-King 29 x 2.4.

 

Szerszej chyba nie znajdę... Macie jakieś info ? Jeżdził ktoś na tym ? Kiedyś pamiętam miałem założony na tył WTB Motoraptor, pięknie

 

trzymał, ale jak gnałem a ktoś jechał za mną z tyłu to normalnie fontanna kamieni... :) Conti x-king zupełnie nie znam, ale z tego co widać będa mniejsze opory toczenia.

 

 

Edytowane przez andy79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Faktycznie dobra opona. Napisałem do Maxxis'a z pytaniem o dostępność bo nigdzie w 29" jej na stanie nie ma.

 

 

No to zostaje mi tylko wybrać cały napęd i basta. :) Aktualnie mam w HT korbę Truvativ Stylo - taki powiedzmy odpowiednik XT i nic się z tym nie dzieje. 

 

Napęd musi być uniwersalny bo ten bike będzie śmigał w różnym terenie, od bardzo ciężkiego, po przez lasy, łąki - pola... no i dojazdy po asfalcie. Musi też być wytrzymaly - moja waga - waga całego roweru będzie dość duża. 

 

Co myślicie o korbie XT FC-M785 38-24 175mm ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no , do takiego sprzętu to nic innego niż Minion DHF nie można założyć, koniecznie w tupleju

 

O Minionach w "tubleju" to nawet piosenki śpiewają (ok. 1.30min), więc musi być bezkonkurencyjny:

 

http://www.pinkbike.com/news/Im-Faster-Than-You-video-2013.html

 

Edytowane przez artoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Minionach w "tubleju" to nawet piosenki śpiewają (ok. 1.30min), więc musi być bezkonkurencyjny:

 

http://www.pinkbike.com/news/Im-Faster-Than-You-video-2013.html

 

 

 

tubleju ?... możecie jaśniej bo nie nadążam :)

 

 

Podsumowując temat najwazniejsze podzespoły mam już zamówione. Dzięki wszystkim za porady, info...a co z tego wyjdzie ? Zobaczymy:)

 

Temat jest rozwojowy. Jak mówi wykonawca będę "latać" :) Kiedy bedzie tak daleko dam jakieś foty i filmik co z tego wyszło.

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...