Skocz do zawartości

[hamulce] tarcze z Avid 1 a hamulce deore/slx


maciucius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupuję rower Radon ZR Race 29 6.0 SRAM. 

 

http://www.radon-bikes.de/xist4c/web/ZR-Race-29-6-0-SRAM_id_25111_.htm#rotate

 

Są tam hamulce Avid Elixir 1, jednak chcę je zmienić na deore m615 albo slx m675. Niestety na stronie producenta nie ma opisanych tych tarcz. Bardzo proszę o informacje, czy do tych tarcz można zamontować hamulce shimano? Albo może jakaś lepsza propozycja odnośnie hamulców? Budżet - 500 zł.

Jeżeli był już taki temat to bardzo przepraszam, chodzi mi właśnie o te tarcze. Proszę o odpowiedzi, dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze i hamulce można mieszać. Warto zawsze zwrócić uwagę na szerokość powierzchni ciernej tarczy i klocków hamulcowych. Tutaj masz podgląd o co chodzi. Tarcza G2CS i HS1 oraz klocki od Juicy. Ja posiadam tarcze HS1 i hamulce SLX (665) i wszystko jest w porządku.

767435d1359800475-brake-rotor-question-g

Ale patrząc na zdjęcie klocków do 675 nie powinny nachodzić na ramiona: photo5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze i hamulce można mieszać. Warto zawsze zwrócić uwagę na szerokość powierzchni ciernej tarczy i klocków hamulcowych. Tutaj masz podgląd o co chodzi. Tarcza G2CS i HS1 oraz klocki od Juicy. Ja posiadam tarcze HS1 i hamulce SLX (665) i wszystko jest w porządku.

767435d1359800475-brake-rotor-question-g

Ale patrząc na zdjęcie klocków do 675 nie powinny nachodzić na ramiona: photo5.jpg

Jak te hamulce slx? Inwestować czy zostać przy nowych deore?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skracanie linki to duży problem? Musze oddać do serwisu czy zrobię to sam?

W tych hamulcach nie ma żadnej linki. Są przewody, które są wypełnione olejem. Aby je skrócić musisz mieć taką oliwkę:shimano-oliwka-wklad-do_1999.jpg

oraz zestaw do odpowietrzania. Jest z tym chwila roboty. Jeżeli masz wszystko i lubisz grzebać we własnym sprzęcie to zrobisz sam. Jeżeli nie masz pojęcia to lepiej oddać do serwisu.

Zapytaj się na aukcji czy można skrócić przewody na wymiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...