Skocz do zawartości

[usterka] Rock Shox Reba RL 29 Solo Air 2014 - uciekajace powietrze?


airm

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra zalozylem nowy, nie widzialem by byly jakies uszkodzenia na gwincie widelca, itp. Nie mam pompki wiec jutro dopiero sprawdze czy zmiana oringa cos dala. Kpilem kilka i najbardziej zblizony byl ten podany kilka postow wyzej - 25x2.5. Jednak oryginalny wydaje sie nieco grubszy ale chudszy niz 25x3

Swoja droga strasznie delikatna ta nakretka jesli chodzi o lakierowanie. Niby kupilem 24 nasadke, a i tak lakier zarysowalo w kilku miejscach, i to nie tylko po bokach lecz takze patrzac z gory.

Coz, bede musial to kiedys przesprayowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zwykła nasadka właśnie w ten sposób niszczy korek, pisałem o tym wcześniej, zwykły klucz płaski tak nie robi. 

Rock Shox jest jeszcze całkiem wdzięczny pod tym względem, w fox'ie już byś miał objechany gwint. Fox produkuje specjalne nasadki które nie odgniatają alu gwintów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kwestia jakości i spasowania klucza. Przykładowo klucze proline, topex itp. faktycznie rysują/odgniatają. 

Natomiast klucz płaski Gedore nie zostawia ani ryski, po prostu dobrze trzyma wymiar. W każdym razie w tym wypadku sprawa kosmetyczna. Daj znać jak efekty wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzator napompowany. Babelki na chwile obecna sie juz nie tworza. Zobaczymy jak to bedzie w kolejnych dniach. Oryginalny oring wydawal sie ok, jednak zalozylem nowy i bardziej go nasmarowalem niz oryginalny.

Dzieki wszystkim za zainteresowanie i pomoc w temacie.

Mysle jeszcze o dokupieniu pommpki, co by nie jezdzic do serwisu gdybym chcial sobie poeksperymentowac z cisnieniem w widelcu.

Jak myslicie, taka z lidla sie nada? http://lidl.aktualna-gazetka.pl/media/576/lidlaktualna-gazetkapl-576-6.jpg + ewentualne dokupienie koncowki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze miałem robić serwis w weekend i chyba lipa z tego będzie. Zamówiłem smar na allegro w pon. listem priorytetowym i się chyba przesyłka zgubiła bo nic do tej pory nie przyszło. 40zł poszło sie bujać:/ Ehh, człowiek jest głupi, a sam mówiłem ostatnio komuś żeby nie kupować bez listu poleconego. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre wieści, paczka dzisiaj przyszła i to jako polecony :) Cena na kopercie to 8,30 zł wiec więcej niż zapłaciłem za przesyłkę. Ładnie zapakowane w 2x koperta babelkowa. Dla mnie duży plus dla tego sprzedawcy

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...