Skocz do zawartości

[amortyzator] RC 32 TK Solo Air - rysy na górnych goleniach


Gabryk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

 

 

Swoją drogą kupując Rock Shoxa liczyłem na profesjonalne wsparcie w razie problemów

Mój drogi w razie problemów każdy umywa ręce. Nie tylko tutaj, oglądasz czasem turbo kamerę ? Tam sa jaja dopiero i to u porządnych zdawało by się światowych przedstawicieli a ostatnio oglądałem ze polecieli w pręta z mercedesem SLS AMG za ok 800 000zł i każdy maił właściciela w poważaniu, mimo że samochód wart prawie milion zł :P

 

Tutaj mimo ich ewidentnej winy, wady materiału czy wady fabrycznej i tak mają nas gdzieś. to normalne i trzeba sie nauczyć z tym żyć. Ja podobnie jak przy samochodach, tak i w rowerze uważam że używana cześć jest jedną z najlepszych bo:

- ktoś już na tym jeździł/używał i nic sie z tym nie działo

- ta sama jakość za niższą cenę

 

Oczywiście tyczy się to starannie wybranych używanych egzemplarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że wszyscy przyznajemy zgodnie, że tak się nie powinno dziać. W tym przypadku przydał by się ktoś co potwierdzi wypowiedź tobo i podpiszę się pod tym jako wykwalifikowany i uprawniony rzeczoznawca. Świadomie napisałem "rzeczoznawca" choć wiem, że na tym forum powoli zaczyna grozić za to ban.

 

Na stronie izby handlowej znalazłem do jednego takiego nr telefonu, jednak nie mogłem zlecić mu takiej roboty jako osoba fizyczna. W dodatku nawet jeśli bym mógł to nie wiem czy bym chciał - facet powiedział mi, że wrocławscy serwisanci są na tyle kompetentni, że wiedzą co piszą i nie ma co się z nimi sprzeczać. Witki opadają...

 

Podsumowując:

1. Rzeczoznawcy nie udało mi się znaleźć - może komu się to udało i mógłby nam pomóc.

2. Rzecznik nic nie pomoże, jedynie doradzi kontakt z rzeczoznawcą. Pomóc może Federacja Konsumentów, która zakłada im coś w rodzaju sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Rzeczoznawca musi mieć owy tytuł ... a szukać w polsce rzeczoznawcę rowerowego ... no nie wiem czy by sie znalazł

 

 

że wrocławscy serwisanci są na tyle kompetentni, że wiedzą co piszą i nie ma co się z nimi sprzeczać. Witki opadają...
.

Na tym forum udowadnialiśmy nie raz jak zatrważająco rzetelni są panowie serwisanci :D ale co, my nie mamy mocy prawnej, jesteśmy bandą ludzi, którzy nie widzą co mówią :P

 

Ja jak bym rozebrał widelec to był bym w stanie stwierdzić czego przyczyną sa rysy ... ale kto by mi uwierzył :P nie jestem "rzeczoznawca" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bełkot specjalisty: na stalowych goleniach mogą się pojawiać takie ślady użytkowania. A na aluminiowych? To skutek "docierania się" powierzchni roboczych? Bo raczej wygląda to na ich wycieranie się.

 

Ta wada kwalifikuje się do wymiany goleni górnych, jako trwale uszkodzonych, oraz do inferencji w dolnych - dlatego dystrybutor nie chce tego zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Smutna rzeczywistość polskiego konsumenta, jeśli nie przystawisz "lufy do skroni", to nikt się tobą mnie przejmie. Może dzwoń do TVN ? :P

Na pocieszenie powiem Ci że mi ostatnio niemiecki serwis RS nie przyjął reklamacji amortyzatora kolegi, który nie przejechał ani kilometra a miał uszkodzoną anodę fabrycznie na wysokości ślizgów tłumacząc tym, że sklep przechowywał rower w zbyt wilgotnym magazynie  :teehee:

Swoją drogą buble od RS'a to dziś norma, nowe widelce, zupełnie nie śmigane potrafią mieć wytarcia na anodzie ot tak po prostu fabrycznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...