Skocz do zawartości

[hamulce]Shimano deore br-m615


michalMtBXcT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od pewnego czasu poważnie zastanawiam się nad kupnem nowych hamulców .Wybór padł na Shimano deore br-m615 .Zamówić chciałbym je na bikestacji (http://www.bikestacja.pl/pl/catalog/product/view/id/25134/s/hamulce-shimano-deore-br-m615/).

Pytania są takie .

-Czy hamulce będą dobrze pracować z tarczami Avid g2cs 160mm i z moją wagą ok 105 kg 

-Czy w tym sklepie dobrze mi skrócą pancerze i czy hamulce będą odpowietrzone gotowe do użycia .

To chyba na tyle .Proszę o wypowiedzi .

Edytowane przez michalMtBXcT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie jak napiszesz do nich maila.

Skoro wybierasz długość przewodu powinny przysłać Ci odpowietrzone gotowe do montażu.

Z tarczami Avida będzie wszystko grało ze sobą, ale pokusił bym się o 180 z przodu jeśli chcesz troszkę poszaleć lecz nie jest to konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Co rozumiesz poprzez klamka działa tępo ? luz na klockach ? dzwonią podczas jazdy? nie mam co prawda 615 tylko 596 co to niemal to samo. klamki nie sa tępe, czułe i dobrze reagujące na palec, ergonomia ... to już zależy, mi pasują.

Fakt że oryginalne glocki nie robią szału, ale po włożeniu metalików w te hamulce jest moc :D

 

Proste w obsłudze, w zalewaniu - odpowietrzaniu, choć mają może trochę za miękkie klamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego skracania i odpowietrzania w sklepie - ja kupiłem dwa lata temu takie właśnie 596 (przez allegro, nowe w pudełku) i kilka dni temu, gdy robiłem im serwis i spuściłem olej to nie był to ten różowy shimano, tylko jakieś przeźroczyste coś o bardzo mocnym, chemicznym smrodzie :/ Po zalaniu hamulca olejem shimano klamki zrobiły się troche twardsze :)

 

P.S. A tak w ogóle to jeśli te 615 są bezpośrednim następcą 596, a 596 nie są złe, to mogę polecić. Jak się do nich zapoda lepsze klocki to robią się żylety, tak było w moim przypadku w zeszłym tygodniu - klocki M06 :)

Edytowane przez Miner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mam SLXa i powiem szczerze za 240zł to lepszego hamulca nie było :D no + 40 na klocki metale i mam taką masakrę z przodu ze nikomu chyba nawet sie "karnąć" nie dam :P hamulec nie wydaje z siebie dźwięków żadnych, klocki są ciche, metaliki tylko metalicznie szumią, klamka działa dobrze choć jej regulacja od kierownicy mogła by mieć większy zakres.

 

Modulacja jest bardzo dobra, siła na metalach ogromna jak na moja niewielką wagę, luzów nie ma nigdzie ... w oryginałach czasami poci sie banjo ... to moze ty masz jakieś dziwne hamulce albo dla ciebie trzeba coś lepszego albo masz wypaczone myślenie o shimano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już kwestia gustu, powiedzmy tak. AVIDY wg mnie mają doskonałą klamkę (dla mnie), i szczerze mówiąc odkąd wycofali się z serii ELIXIR R/CR/starsze 5 to wzmianki, głosy o ich awaryjności zmalały.

Klocki mają luz, ale nie dzwonią. Dla mnie to kwestia estetyczna, jednak pozostawiła niesmak w porównaniu z Elixirami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Avid może wyciągną wnioski ... ale stare części nadal sa w obiegu. Miałem avida i nie mogę narzekać, nic im nie dolegało poza starością, jednak był to model prosty w którym nie miało co sie zepsuć ... dla każdego coś dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od pewnego czasu poważnie zastanawiam się nad kupnem nowych hamulców .Wybór padł na Shimano deore br-m615 .Zamówić chciałbym je na bikestacji (http://www.bikestacja.pl/pl/catalog/product/view/id/25134/s/hamulce-shimano-deore-br-m615/).

Pytania są takie .

-Czy hamulce będą dobrze pracować z tarczami Avid g2cs 160mm i z moją wagą ok 105 kg 

-Czy w tym sklepie dobrze mi skrócą pancerze i czy hamulce będą odpowietrzone gotowe do użycia .

To chyba na tyle .Proszę o wypowiedzi .

W bikestacji kupiłem hamulce M596. Mieli problem z dostaniem przedniego hamulca i czekałem około dwóch tygodniu, a muszę dodać, że co drugi dzień była informacja, że zaraz je wysyłają :/

Dodatkowo hamulce nie były skrócone, musiałem to robić sam.

Po całej akcji trochę się zawiodłem na tym sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

  W bikestacji kupiłem hamulce M596. Mieli problem z dostaniem przedniego hamulca i czekałem około dwóch tygodniu, a muszę dodać, że co drugi dzień była informacja, że zaraz je wysyłają :/ Dodatkowo hamulce nie były skrócone, musiałem to robić sam. Po całej akcji trochę się zawiodłem na tym sklepie.
Ja również nie polecę bikestacji, sprzedają sprzęt, którego nie mają na stanie , co skutkuje wydłużonym czasem realizacji zamówienia. Ja i tak miałem szczęście BR-M615 kupiona na allegro ( w opisie wysyłka w 24h) kupione w poniedziałek mam nadzieję ,że jutro przyjdą. Podobnie miałem z zakupem w Centrum Rowerowe też BR-m615 tyle, że przód;)  oczekiwanie 7dni na wysyłkę- żenada 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...