Skocz do zawartości

[8900] Van Nicholas Tuareg by Punkxtr


Punkxtr

Rekomendowane odpowiedzi

Komponuję dla siebie, ale na razie napisałem dopiero pierwsze nuty ;-)
Też będzie tytanowy, jednak koncepcja zakłada maksymalne wylajtowanie całości. Na pewno będzie dużo mojego ulubionego Extralite, a także trochę niespotykanych części, może coś od German: a, czy też Trickstuff. Poczekamy zobaczymy, bo na razie mam tak mało wolnego czasu, że w tym roku pierwszy raz wyczyściłem napęd w swoim rowerze.

Edytowane przez Punkxtr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualny rower na pewno będzie wciąż przechodził update choć coraz mniej jest rzeczy, które mogę do niego założyć żeby nie tylko zadowolić siebie, ale i zyskać coś sensownego. 

Rower pod tarcze będzie z tej samej stajni i ma ciężką ramę więc na starcie jest już do tyłu ale będziemy walczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Powiedzenie "nigdy nie mów nigdy" znów sprawdziło się w moim przypadku. Udało mi się ustrzelić fabrycznie nowy zestaw Acros A-GE (przednia przerzutka + manetka), na który chorowałem od dawna. Jeśli się sprawdzi, kupię także komplet na tył. Czekam właśnie na paczkę; zestaw jest ultralekki ale wygląda na to, że będzie można poddać go tuningowi. Niestety nie pasuje mi oryginalna, czarno - czerwona kolorystyka. Ponoć zarówno przerzutkę jak i manetkę można rozebrać na czynniki pierwsze... jeśli jest to możliwe, zmienię kolor anody z czerwonej na na złoty bądź niebieski. Największy problem będzie w odtworzeniu laserowego logotypu (piekielnie nieopłacalne dla jednostkowej potrzeby), ale jak już coś robić to dobrze i do końca. 

Kolejna sprawa to korba. Zawsze chciałem mieć tytanową, ale każda z dotychczas produkowanych miała swoje wady. A to pękała, a to posiadała archaiczny rozstaw śrub. Aż wreszcie pojawiła się eeWings od Cane Creek. Kłopot w tym, że "Niko" na 100% zostanie z korbą trzyrzędową, a jak wiadomo CC jest przeznaczona do zębatki DM. Niemniej za chwilę w sprzedaży będą pająki umożliwiające montaż dwóch zębatek do szosy i CX więc być może po zbadaniu tematu okaże się, że będę w stanie zorganizować sobie tuningowy pająk do trzech tarcz?

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie tylko się do niej przymierzam o ile będę mógł dorobić pająk pod 3 zębatki. Ale jeśli tak, to jest moja ;-) Teraz z niecierpliwością czekam na zestaw Acros, powinien dotrzeć do mnie przy dobrych wiatrach na początku lutego.

Edytowane przez Punkxtr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po wielu perturbacjach w końcu trafił do mnie zestaw Acros A-GE. Pokrótce mówiąc jego koncepcja opiera się o zmianie biegów za pomocą hydrauliki, a całość można rozebrać na najdrobniejsze części i wymienić (Acros mimo zaprzestania produkcji wciąż zapewnia części zamienne. Ich odpowiedź na pytanie o takowe części jest rozbrajająca - "jasne, to ma zmieniać biegi wiecznie"). 

Długo polowałem na fabrycznie nowy komplet, aż w końcu udało się. W pełni gotowy do działania zestaw i zalany olejem waży 178,8 gramów, a przewody nie są docięte. Widzę tu duży potencjał tuningowy więc finalnie na wadze będzie mniej. Jak to działa? Nieporównywalnie z niczym innym, na pewno pokuszę się o obszerny test ;-)

_DSC2547.JPG

_DSC2552.JPG

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie tylko przód, naprawdę trudno znaleźć te zestawy fabrycznie nowe. Zdaje się, że na Amazonie jest jeszcze tylna przerzutka + manetka ale nie wiem czy to nie jakiś błąd, bo na stronie sklepu nie ma niczego takiego. No i cena wysoka, a ja poza rowerami mam jeszcze drugą miłość z silnikiem V8, która często musi bywać przy wodopoju ;-)

Niemniej jeśli zestaw na przód się sprawdzi to tylny kupię na 100%. Na razie klikam sobie na sucho cały dzień i jest poezja ;-) Ponadto mam w planie budowę fulla do DH z epoki - GT Lobo DH na Shimano Airlines i Gianta MCR na szosę. Oba jako eksponaty do pooglądania, ale od czasu do czasu też na pewno je przewietrzę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Punkxtr napisał:

GT Lobo DH na Shimano Airlines

Oj panie - jedna z piękniejszych ram jakie widziałem. Ale niestety widziałem też takie porozklejane ;-((( Shimano Airlines trochę zeszpeci, chyba że zbiornik dobrze zamaskujesz ;-)

Znalezione obrazy dla zapytania shimano airlines

 

Mi jeszcze podoba się

Znalezione obrazy dla zapytania cannondale full history

Edytowane przez woojj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele jest rowerów, o których marzyłem mając naście lat, a widywało się je jedynie na zdjęciach. Stąd też wspomniany MCR - szosa nigdy mnie nie pociągała, a jednak gdy w 1997 roku dostałem pachnący świeżością katalog, to było coś...

Giant_MCR_562.jpg

Wspomniany Lobo DH czy Airlines to również rzeczy nie związane z moim ulubionym XC, ale po prostu tak bardzo cieszą oczy, że pewnie za jakiś czas zrobię sobie taki prezent. Raven to także świetny rower, aż sobie dziś zajrzę do katalogów sprzed lat ;-)

Edytowane przez Punkxtr
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mały update: udało mi się dorwać fabryczny zestaw Acros A-GE zapakowany w oryginale pudło (2 przerzutki, manetki, kable, zestaw do odpowietrzania i skracania). Także mam jeden zestaw (przednia przerzutka i manetka) nadprogramowy ale z innym systemem mocowania. Jeśli dostanę części zamienne umożliwiające montaż na obejmę, to przerzutka być może trafi do NRS-a mojej Dziewczyny. 

Teraz muszę "tylko" rozebrać całość, anodować po swojemu, zainstalować do roweru i jeździć ;-) Jak mi się to uda zrobię zdjęcia i opiszę całość szerzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sabarolus jasne, że tak ;-) Bawiłem się przednią przerzutką z manetką i całość działa bardzo płynnie. Właściwie każdy, kto ma styczność z tym zestawem jest w szoku, że praca jest tak lekka i przyjemna dla użytkownika. To m.in. zasługa łożysk, które są w każdym miejscu - od manetek do przerzutek. Oczywiście trzeba będzie o nie dbać, zatarcie może być kłopotliwe i producent ostrzega, aby nawet nie myśleć o korzystaniu z myjki ciśnieniowej. Na szczęście całość jest rozbieralna na czynniki pierwsze. 

Manetki same w sobie nie mają "ciągu". Za indeksację odpowiadają małe elementy w przerzutkach. Wymieniając je można uzyskać 9, 10 bądź 11 biegowy system i 2 lub 3 biegowy z przodu. Co ciekawe obie przerzutki mogą "działać" nawet bez kabli - ręcznie można ustawić wychylenie pantografu bez żadnych narzędzi w sekundę i jechać na wybranej kombinacji przełożeń. Świetna rzecz gdzieś na odludziu w przypadku awarii (choć urwanie pancerza czy linki w klasycznych rozwiązaniach to raczej marginalne przypadki). 

Wady pewnie też jakieś się ujawnią jak to ze wszystkim bywa. Jak gruntownie przetestuję zestaw zdam obszerną relację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Rower nieco schudnie: czeka mnie zmiana napędu i oprócz tego, co już sprawdzone (czyli zębatki Carbon-Ti oraz tytanowa kaseta) postanowiłem spróbować łańcuchów z tytanowymi rolkami. Dziś przyszła też do mnie nowa sztyca - producent pozostaje bez zmian (Lynskey) ale pojawiła się możliwość wykonania anodowanego logo w kol. niebieskim, a że pasuje do reszty i całość jest ciut lżejsza od poprzedniego modelu... ;-)

 

_DSC4399.JPG

_DSC4403.JPG

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw jak będzie z trwałością, aczkolwiek nie jest to dla mnie najbardziej istotne. Gorszy jak KMC pod tym względem raczej nie będzie ;-)
Niestety jeszcze go nie ważyłem, jestem w trakcie zmiany napędu i kilku innych rzeczy. Pewnie założę wszystko dopiero na przyszły sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...