Skocz do zawartości

[8900] Van Nicholas Tuareg by Punkxtr


Punkxtr

Rekomendowane odpowiedzi

Przez chwilę myślałem nawet o przejściu na tarcze, bo Van Nicholas sprezentował mi taką ramę:

 

Zacznę pisać do św. Mikołaja, bo taki prezent to z przyjemnością bym otrzymał.

 

Ogólnie Twój rower to dzieło sztuki. Zagościł na tapecie mojego laptopa, ale bardziej wypadało by jedno zdjęcie oprawić i wystawić w muzeum przy obrazach Leonarda da Vinci.

 

Podziwiam i zazdroszczę

 

P.S.

 

Ogłoszenie:

 

Oddama nerkę za taki rower :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radomir czujesz tego bluesa :-)

Tobo masz rację, ja myślałem o modelu Cleg: http://www.trickstuff.de/en/products/cleg2.php#2

Teraz Niemcy pokazali chyba coś jeszcze lżejszego ale zdaje się, że na chwilę obecną nie ma tego hamulca w sprzedaży.

Kowal1986 nie wiem co powiedzieć :-) Dziękuję za bardzo miłe słowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.trickstuff.de/de/products/Piccola.php

 

Pewnie mowa o tym.

To co mnie przekonuje to bardzo dogłębne "opisanie przypadku", czyli przedstawienie z podaniem co, gdzie jak i dlaczego. Chyba nikt inny do tej pory nie uzewnętrzniał się do tego stopnia (bo z reguły wyjszłyby wszelkie konstrukcyjne i materiałowe babole :) ).

Czas realizacji zamówienia to 90 dni, cena nie jest magnetycznie przyciągająca, no ale chyba to nie jest szczególnym problemem.

 

http://www.mtb-news.de/news/2016/08/27/trickstuff-piccola-test-bremse/?utm_source=forum&utm_medium=teaser&utm_campaign=news

 

Bardzo szczegółowy i sporo wyjaśniający test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teście z Twojego linku Tobo jest to, czego najbardziej się obawiam - dźwignia może dochodzić do gripa. Dokładnie to samo dzieje się z hamulcami BFO czy Tune Kill Hill. Tylko tam w dużo drastyczniejszym wydaniu, bo hamulce świeżo po odpowietrzeniu działają tak, jakby w przewodach było samo powietrze. Siła hamowania jest, ale klamka z gumy. To by było nie na moje nerwy ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, na razie to mocno teoretyczne rozważania bo aktualny rower jest dla mnie kompletny właśnie na V-kach. XTR-y są fajne ale jeśli miałbym już zmieniać hamulce to na coś bardziej "ekstrawaganckiego" i pewnego. Shimano niestety dość często miewają problemy techniczne (głównie chodzi o wycieki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Mały update przed wyczekiwanym urlopem: do roweru zainstalowałem dźwignie hamulcowe Extralite UltraLevers 2+. Kawał solidnej roboty CNC, znacznie wzrosła pewność chwytu. Z kolei do tylnej przerzutki przykręciłem śruby Shimano Yumeya, w tym bardzo rzadką od głównej osi obrotu. Pokrycie azotkiem tytanu powoduje, że nic się nie przyciera i przerzutka działa niezwykle przyjemnie. 

Z obecnego napędu nie da się właściwie wyczarować nic więcej, dlatego też myślę nad założeniem hydraulicznego zestawu Acros A-GE. Problemem jest jednak znalezienie fabrycznie nowego kompletu (znalazłem tylko przednią przerzutkę na Amazonie) oraz kolor czerwony - trzeba byłoby rozebrać wszystko i anodować na inny kolor. Pożyjemy, zobaczymy ;-) 

DSC0450.jpg

DSC0451.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzec- to fobia

Fobia to jakby się bał, tutaj raczej pojawia się kwestia pedantyzmu. 

Osobiście nie rozumiem nieco koncepcji roweru, szczególnie faktu dlaczego nie przejdziesz na tarcze, ale naprawdę podziwiam, szanuję i nieco zazdroszczę tego co robisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Punkxtr napisał:

Mały update przed wyczekiwanym urlopem: do roweru zainstalowałem dźwignie hamulcowe Extralite UltraLevers 2+. Kawał solidnej roboty CNC, znacznie wzrosła pewność chwytu. Z kolei do tylnej przerzutki przykręciłem śruby Shimano Yumeya, w tym bardzo rzadką od głównej osi obrotu. Pokrycie azotkiem tytanu powoduje, że nic się nie przyciera i przerzutka działa niezwykle przyjemnie. 

Z obecnego napędu nie da się właściwie wyczarować nic więcej, dlatego też myślę nad założeniem hydraulicznego zestawu Acros A-GE. Problemem jest jednak znalezienie fabrycznie nowego kompletu (znalazłem tylko przednią przerzutkę na Amazonie) oraz kolor czerwony - trzeba byłoby rozebrać wszystko i anodować na inny kolor. Pożyjemy, zobaczymy ;-) 



 

Punkxtr - pierwszy raz widzę brudny łańcuch i kasetę na zdjęciu... No wiesz co! :P Klamki wyglądają wysmienicie. Uwielbiam taka precyzyjną robote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...