Skocz do zawartości

[Przedni] Spinner SW7 vs Raidon LOR AIR


Kranczi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak się składam i składam zeby kupic ten amortyzator... ALE!
Trafiłem na tego oto Spinnersona, ciekawi mnie jego cena, ponieważ też jest powietrzny a jest 200zł tańszy, do tego pokryty teflonem!
Czy warto zaoszczędzić te 200zł czy będą się kolosalnie różnić pracą?

Który lepszy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raidon ;)

 

Mam SW7 w drugim rowerze i więcej bym go nie kupił. Owszem wagę ma ładną i początkowo fajnie pracuje, ale nie lubi każdych warunków pogodowych ; zaczyna mułowato działać i trzeba go rozbierać. Jeździłem na nim w każdych warunkach i dwa razy w ciągu pół roku go rozkręcałem do czyszczenia i smarowania. Dodatkowo olej w tłumiku bardzo nie lubi się z ujemnymi temperaturami.

 

Podsumowując, jeśli zaczynasz sezon w marcu/kwietniu i kończysz wrzesień/październik, oraz nie jeździsz gdzie popadnie, to SW7 się nadaje dla Ciebie. Jak jeździsz cały rok i w każdych warunkach odpuść sobie.

 

Dwóch znajomych ma amorki Epicon i Raidon, które pracują jednak lepiej, niż SW7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma sw7 i miałem nieprzyjemność się przejechać. Nie polecam, strasznie mułowaty od nowości, pewnie trzeba by zrobić mu od razu serwis, ale nie jest tego wart. Moim zdaniem warto dołożyć. Kolega tez szybko zmienił na Torę

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam Luty koncze listopad, średnio 2,5k km robie. Ogólnie przemieszczam sie po lasach i bezdrożach a styczność z asfaltem mam wtedy, gdy musze dojechac do lasu, sklepu, jakas sprawę zalatwic.

 

 

 

Czyli Raidon ładnie będzie chodzic? Będzie czuly? (wiem, nie ma co sie dużo spodziewać ale jak go dotrę, konserwuje brunoxem i wszelkie czyszczenia to myślę ze będzie fajny) moje wyprawy sięgają 150km po wszystkim: lasy, górki, asfalty itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seryjne SW7 rzeczywiście chodzi średnio. Na dużym ciśnieniu w komorze jest mało czuły na niskim ma duży SAG i tracimy trochę skoku.

 

Jego plusy to waga pracuję średnio. Ja poddałem go modyfikacji poprzeż ucięcie kawała gumki aby zwiększyć skok oraz zrobiłem otwartą kąpiel dodając oczywiście uszczelniacze olejowe po kurzówki wymiar 38x28x7. I można powiedzieć, że teraz pracuje jak powinien.

 

Mój film:

 

 

 

 ciśnienie 85PSI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...