Skocz do zawartości

[amortyzator] Pike - pierwszy serwis


scirocco

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Tak ale można użyć w sumie każdego smaru. Najlepszy by był odpowiedni ale lepszy jakikolwiek niż żaden :P Poza tym drogo wychodzi tylko pierwszy dziewiczy raz, później smaru jest tyle ze zwykłemu userowi styknie jeszcze do drugiego pokolenia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć (i to logiczne) wypłukuje smar z gąbek. Już lepiej przetrzeć olejem. Brunox sprawdzi się w prostszych konstrukcjach bez tych gąbek.

Jak cenowo wychodził ten slick honey przy zakupie grupowym? Bo wątek chyba już zniknął (pytam z ciekawości)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak cenowo wychodził ten slick honey przy zakupie grupowym?

 

30 zł za opakowanie z przesyłką.

 

Brunoxa nie warto odstawiać bo dobrze czyści i impregnuje uszczelki. Ale NIE służy do smarowania i usprawniania pracy amortyzatora.

Po część racja kolego, jednak na pewno nie warto tego robić bezpośrednio po serwisie, a po dłuższym użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak się znajdzie grupa chętnych mogę skręcić zamówienie, ściągałem ostatnio dla siebie. Natomiast dostępne w Polsce zamienniki jak RSP Slick Kick czy Rock&Roll Super Slick są równie dobre, niektórzy twierdzą, że rock'n'roll nawet lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Moim zdaniem to żeby wyeliminować efekt placebo to by trzeba było kilka identycznych rowerów z identycznymi amortyzatorami, z tym że każdy nasmarowany innym smarem. I dać do potestowania na jakimś terenowym zjeździe każdy rower komuś kto nie ma pojęcia który amor czym był smarowany. Wtedy, i tylko wtedy, mielibyśmy wiarygodną opinię.

I w sumie to dobrze by było dać do testów jakiemuś zawodnikowi i amatorowi jeżdżącemu rekreacyjnie, bo różne ludzie mają potrzeby i np o ile zawodnik by różnicę wyczuł to amator niekoniecznie, a jak nie czuć różnicy to po co przepłacać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mogę Cie zapewnić, że jakoś szczególnie tyłka nie urywa chociaż istotnie jest dobry ale np. komora powietrzna nasmarowana tylko nim przepuszczała powietrze z pozytywnej do negatywnej, wymieniłem na red rum'a i spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja powiem tak ... mój epicon, damper. Wiem ze dupy nie urywa ale działa. zwykle go smarowałem, po złożeniu smarem łt bo taki miałem pod ręką, znaczy uszczelki i troszkę oleju do komory powietrznej. Teraz jak wymieniałem mu olej, nasmarowałem go najpierw po staremu, później, kilka dni przyszedł rock&roll to rozebrałem jeszcze raz i przesmarowałem nim.

 

Przed serwisem jeździłem na ok 80-90psi w komorze i ok 200 psi w IPF, teraz mam 120psi w komorze i 200w IPF i jest bardzo miękko, co tylko potwierdza poślizg tego smaru. Jest bardzo dobry, czy lepszy od silk honey ? nie wiem nie mailem go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

Fakt, wybacz, zagalopowałem się z tą sprężyną powietrzną, ostatnio ciągle mam w głowie ten model Pike'a - http://www.bikemag.com/gear/news-rockshoxs-pike-is-back/ . Zwykłą sprężynę można smarować w sumie czymkolwiek, aż szkoda takiego dobrego smaru, Rock"n"rolla użyj tylko na uszczelki kurzowe.

 

Edytowane przez Maniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...