Skocz do zawartości

[BR M615] Skracanie bez odpowietrzania


mant3z

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowietrzać umiem bo trenowałem na alivio które w końcu przestały wystarczać, zwłaszcza przy -16.

Zakupiłem Deore BR M615 i oczywiście po założeniu na rowerek okazały się mieć za długi przewód z przodu jak i z tyłu.

Znalazłem coś takiego http://techdocs.shimano.com/media/techdocs/content/cycle/SI/DiskBrakeSystem/SM-BH59/SI-8H20C-001-POL_v1_m56577569830694227.pdf

Pytanie jak w temacie. Jak skrócić bez odpowietrzania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie :)

Wyciągasz przewód z korpusu klamki, odcinasz tyle ile trzeba, zaprawiasz przewód, mocujesz do klamki. 

Odcinając kawałek przewodu staraj się trzymać zatkany drugi jego koniec, tak by zachować odrobinę oleju która jest w środku - to jeśli nie masz oleju rezerwowego. 

Przytrzymaj klamkę gniazdem przewodu prostopadle do ziemi, puść płyn z odciętego kawałka przewodu do gniazda. Osadź w tym przewód - minimalizujesz ryzyko że w układzie będzie powietrze.

Dziesiątki razy skracałem przewody i na początku puszczałem jeszcze płyn - na wszelki wypadek. Okazywało się to niepotrzebne.

Jeśli przy skracaniu nie będziesz zbytnio szarpał klamką to nie wytryśnie stamtąd płyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak napisałeś i się udało, klamki są twarde i reagują od razu. Jest tylko jeden mały problem, te małe złote tulejki były zaciśnięte na przewodzie a ja to skręciłem bez zaciskania. Z 10 min jeździłem i hamowałem, przewody nie wyskoczyły i zdają się mocno siedzieć. Mam jednak obawy czy na dłuższym wypadzie nie będę miał niespodzianki.

 

Wysłane z mojego ST26i przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uciekło praktycznie nic, troszkę przy wbijaniu końcówki.

 

1. Browar

2. Przygotowałem narzędzia, i wypakowałem wszystkie elementy shimano z pudełka

3. Zamontowałem klamki i zaciski

4. Przyłożyłem stary zestaw i zaznaczyłem miejsce cięcia

5. W miejscu cięcia założyłem dwa żółte klocki, masz je w pudełku i casinąłem paskiem

6. Zdjąłem gumową osłonkę przy klamce i odkręciłem przewód, wcześniej sprawdzając suwmiarką jak głęboko jest wkręcona śruba.

7. Uciąłem przewód przy założonych klockach, one pomagają uciąć równo, delikatnie wyrównałem miejsce cięcia

8. Założyłem na przewód złotą tulejkę

9. Nie mając imadła zacisnałem klocki na przewodzie francuzem po czym wbiłem gumowym młotkiem końcówkę przewodu

10. Kapnąłem kropelkę na końcówkę bo po wbiciu nie było w niej oleju, igłą pozbyłem się bombelka w tej końcówce

11. Kapnąłem kropelkę w gniazdo

12. Lekko wysmarowałem gwint śruby

13. Dociskając przewód do gniazda wkręciłem mocno śrubę tak głęboko jak była wkręcona pierwotnie.

14. Obróciłęm rower na drugą stronę i powtórzyłem czynność

15. Piwko

16. Test

17. Piwko

:D

 

Najważniejsze jest byś nie trącił roweru a tym bardziej klamki bo na bank wystrzeli olej z gniazda. Ja rower przycisnąłem workiem z ekogroszkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście, rower musi leżeć.

Piwko Kasztelan.

Ziemniaki miałem w reklamówce :P

 

Jak mi się gorąco zrobiło jak naciśnałem klamkę a pod tylnym zaciskiem nagle zauważyłem kałużę... okazało się że to woda z ramy po myciu roweru wyleciała, zapiłem ten stres żeby negatywnie nie wpłyną na dalsze czynności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...