Skocz do zawartości

[Galeria] Pokaż Twojego XXera ... gdziekolwiek byle wewnątrz


Rekomendowane odpowiedzi

No tak, zapomniałem. To nowe rozwiązanie, bezobsługowe ❤️No i jest właściwie jak napędy Wireless, bo też nie ma dodatkowych pancerzy.

Za każdym razem jestem pod wielkim wrażeniem, jak ciężki jest ten rower. Nie mam pojęcia z czego jest ta rama i koła, ale mój stalowy Esker 4.0 który jest pełnoprawnym Gravelem z napędem 2x10 i oponami 40c, jest znacznie lżejszy.

Kiedyś pisałem o sztycy Accent EXE PRO, że waga nie pasuje do wielkości przedmiotu. Była bardzo lekka i w mózgu przepalały się jakieś zwoje, kiedy rurka 31.6 mm/ 400mm razem z jarzmem ważyła 195 g.

Tutaj jest identycznie, tylko w drugą stronę. Naprawdę, za każdym razem jak podnoszę ten rower, jestem tak samo zaskoczony tym ile on waży. Człowiek widzi rower i chyba tymi kategoriami określa podświadomie jego wagę, a tutaj trzeba raczej patrzeć kategoriami rusztowania lub rur kanalizacyjnych. Chociaż prawdę mówiąc ostatnio nosiłem rusztowanie, takie w miarę nowe i było leciutkie...

Tak licząc w głowie na szybko, wychodzi mi że Frameset ma jakieś ~3kg nadwagi w stosunku do taniego aluminium.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W końcu po 2 latach czekania jest!!!:) nigdy więcej łańcucha w mieście ,pasek  i piasta to jest to czego szukałem. Nie ma to jak wyprzedzać po Płaskim pseudorowerzystów ,co kupują ciężkie kloce na miasto ,które nic nie dają:) Ogólnie wrażenia super. Cichutko, szybko . Stoisz na światłach zmieniasz bieg , pod górę zmieniasz bieg nie ma zgrzytu, jakiś dziwnych przeskoków itp. Nawet jak mi dopłacą to nigdy więcej łancucha w mieście:) Jedyne co trzeba się przyzwyczaić do innej jazdy ,bo jednak siła ciężkości w tego typu rowerach jest zupełnie inna pozdrawiam:)

Jakbym miał więcej kasy to bym poszedł w piniona i pasek gates, bo to na MTB też o wiele lepiej się sprawdza niż stary łancuch:)

294333834_595380068880711_8386916761483690719_n.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Druga zwrotka, bo zawsze chciałem zacząć od środka
W Bydgoszczy jest plotka, że gravelem po schodkach.
Jedno kolo na plusie, dwa to mnogość jest uciech
A już radość totalną, jak w terenie nie spadną.

Gravelem w plusie jeździsz to głowę otrzeźwisz
Ronin plusa nie znali, z wrażenia pytali.
Plus na kołach zostaje, póki noga podaje,
Rower czaje, pała staje, rambolbambol tak zeznaje, YO.

image.thumb.jpeg.f571594bea5304acfbad9535b757d729.jpeg

Edytowane przez rambolbambol
  • +1 pomógł 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, spoko, fotkę w terenie pacnę,
Tylko wlecą laczki lepsze - zacne.
Te opony tutaj to paździerz straszliwy,
Wadze skali zabrakło kolego miły.
Fotki wrzucę w szacownym wątku stalowym,
Żeby oko wam nacieszyć pomysłem nowym.
Oj czuje, że koło na nowo poznane,
Ruszy ze starą ramą w przygody nieznane.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...