Skocz do zawartości

[Galeria] Pokaż Twojego XXera ... gdziekolwiek byle wewnątrz


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Stworzony z pasji i rur kanalizacyjnych!

IMG-20210506-093607785.jpg

Elops Single Speed 500. Dokupiłem tylko pedały i sztycę, bo fabryczna nie miała regulacji w poziomie. Wymieniłem też kierownicę, mostek i siodełko bo zostały w zapasach, w stanie "jak nowe".

Jak za 1100 zł, byłem zaskoczony jakością wykonania, oczywiście na plus. Są pewne "kwiatki", ale to ma być rower do męczenia w mieście, a nie głaskania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skom25 napisał:

Jak za 1100 zł, byłem zaskoczony jakością wykonania, oczywiście na plus. Są pewne "kwiatki", ale to ma być rower do męczenia w mieście, a nie głaskania.

Fajny! Może gdzieś pomierzę ;)

Nie zapomnę jak za sprawą kolegów przemytników z UK stałem się posiadaczem Wtyczki - bo u nas była taka-o Polka i długo długo nic. Niech miejskie single rosną w siłę i stają się popularne, mnie niezmiernie cieszy jak do szerszego grona klientów trafiają takie rowery, udowadniające że nie trzeba wiele do codziennej komunikacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
23 godziny temu, skom25 napisał:

Jak za 1100 zł, byłem zaskoczony jakością wykonania, oczywiście na plus. Są pewne "kwiatki", ale to ma być rower do męczenia w mieście, a nie głaskania.

Kiedyś w Decathlonie oglądałem wersję pomarańczową i faktycznie rama była bardzo ładnie wykonana.

Ogólnie fajny pomykacz a wady już zdążyłeś wyeliminować - sztyca bez regulacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko rama, ale mostek i kierownica też wyglądają naprawdę dobrze, a nie jak z marketowego roweru. Hamulce no name, ale klocki z wsuwkami, hamują nieźle.

Wada jest taka, że w napędzie korba albo zębatka nie jest idealnie okrągła. Efekt jest taki, że zmienia się napięcie łańcucha i trzeba chwilę pokombinować.

Słabe są też napinacze. Powodowały więcej problemów niż pożytku, więc też wyleciały.

Ogólnie jestem zadowolony, zwłaszcza że część rzeczy miałem w zapasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj o tym samym pomyślałem. W sumie obydwa są stalowe "z przypadku".

W Gravelu CHYBA nawet trochę to czuć, także jestem zadowolony. A że się ciągnie dodatkowe 2kg? Cóż, na Mazowszu z oponami 42c jakoś tego nie czuć.

A ten jest stalowy, bo był tani. Jeszcze 2 lata temu kosztował 900 zł, ale w międzyczasie coś podobno zmienili na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2021 o 10:51, MikeSkywalker napisał:

mnie niezmiernie cieszy jak do szerszego grona klientów trafiają takie rowery, udowadniające że nie trzeba wiele do codziennej komunikacji

Jak masz płasko. Spróbuj dobrać przełożenie jak masz do pokonania 8-10% wzniesienia, a zarazem nie zapedałować się na płaskim lub lekko z góry (1%).
Mi brakuje rozpiętości w 8 biegowej piaście.

Do codziennej jazdy hamulce na obręcz sprawdzają się jedynie jak ktoś jeździ przy dobrej pogodzie.
Przy lepszej zimie klocki/obręcz obmarzają, można się zdziwić przed światłami. Przy rozmokłej zimie obręcze się ścierają i robi się straszny syf.

Także w tej formie, to może być stylowy rower miejski ale nie roboczy wół do codziennej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkarpacie pagórkowate, a spokojnie za całoroczny rower robi mi singiel ;) I to z hamulcami v-brake. Owszem, obręcz znika ale wolę to niż zardzewiałą od stania na zewnątrz tarczę. Sytuacji żeby hamulce nie działały nie doświadczyłem. 

Owszem, prędkości na płaskim nie są oszałamiające ale nie oszukujmy się - Kowalski nie jeździ ze średnią 30km/h. A jak widzę codziennie ludzi którzy pomimo posiadania przerzutek wcale z nich nie korzystają to dziwie się po co im one. I tak, temu samemu Kowalskiemu na górkach nie uda się na jednym biegu jeździć po górkach, ale w dużych miastach z reguły jest płasko (no może nie licząc waszej moreny). I też ten sam Kowalski jak widzi chmurkę jedzie zbiorkomem albo samochodem. Więc jak najbardziej, taki rower dla ludzi którzy jeżdżą sezonowo (a nie jak my całorocznie i bez względu na warunki) jest okej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@schwinn0 

  • zdjęcie wykonane kalkulatorem - jest
  • rower brudny - jest
  • kadrowanie jak po pijaku - jest
  • przestrzeń zamknięta typu garaż podziemny - jest
  • różowe Tamagotchi przyczepione do mostka - jest

Komisyjnie stwierdzam, że zdjęcie posiada wszelkie walory artystyczne, aby móc być zaliczone w poczet zdjęć "gdziekolwiek byle wewnątrz". Dobra robota!

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...