Skocz do zawartości

[Galeria] Pokaż Twojego XXera ... gdziekolwiek byle wewnątrz


Rekomendowane odpowiedzi

Rower 26 cali – historia prawdziwa

Chciałbym wam przedstawić historię pełną pasji, emocji i zaschniętego smaru do łańcucha. Jest to też pierwsza udokumentowana histora szmuglu roweru z PL do UK.
Historia zaczyna się od telefonu od naczelnego szmuglera stali z wysp – Lorda Kazafazy. 
Lord przedstawił mi łamiącą serce historię nagłej miłości prawdopodobnie najwyższego polaka na wyspach do prawdopodobnie najbrzydszego roweru w kraju raju. Jego ziomek o imieniu Lech zapragnął wyjątkowo dziwnego roweru z ogłoszenia OLX. Tytuł ogłoszenia mówił skromnie „Rower 26cali”, a jego treść:

Sprzedam rower,rower duży koła 26 cali.
Dostawa do 25km od Bydgoszczy GRATIS

I w sumie nic w tym ogłoszeniu nie ma dziwnego, tylko że 26 cali to nie wielkość kół, ale długość rury podsiodłowej. No i problem jest taki, że Wielka Brytania nie mieści się w obszarze o promieniu 25km od Bydgoszczy. Lord jak tylko skończył mówić, to wiedziałem, że trzeba działać. Wsiadłem w auto i w najciemniejszą noc pogoniłem w najbardziej pogańskie rejony Bydgoszczy, aby z odmętów najgłębszej z piwnic, w najbardziej obskurnej kamienicy wyciągnąć to:

IMG-20200917-WA0005.thumb.jpg.3a24d0957004f574f6ac8eb2269a8c3f.jpg

Po zapłaceniu kwoty umownej stałem się chwilowym właścicielem 26 calowego roweru z 26 calowymi kołami. Z uwagi na to, że przekrok w tym rowerze sięgał mi mniej więcej do brody, to postanowiłem się na nim przejechać tylko raz. Pewne rzeczy w życiu powinno się robić tylko raz i to była jedna z tych rzeczy. Wrażenia i emocje podobne do skoku na spadochronie ze stratosfery z widelcem wbitym w gałkę oczną ... tak przynajmniej mi się wydaje, bo nie skakałem nigdy ze spadochronem.

Ramę ewidentnie można by przeciąć na pół i zrobić dwa rowery. Długości samej rury sterowej jest dłuższa niż niejeden widelec pod 29era w całości. Napęd składał się z kilograma smaru wymieszanego z piachem ze śladowymi ilościami łańcucha pomiędzy. Kosz zakoszony z Biedronki dodaje charakteru temu i tak ociekającemu z charakteru stworzeniu. 

IMG_20200917_203411.jpg.1bdd078a9a4fa83eb89ab1092e50716c.jpg

Żeby nie było, to jest stal CR-MO, na mufkach i w środku o dziwo bardzo zdrowa. 

IMG_20200917_203552.thumb.jpg.cb303e47ca00e24f1316813f46993be6.jpg

Podsiodłowa ma 66 cm, czyli tak jak w ogłoszeniu pisało 26 cali.

IMG_20200917_203515.thumb.jpg.8e8340ac9538fff7b0f5b7e60d6b0dc8.jpg

Rozebrałem to czym prędzej na części pierwsze i spakowałem do kartonu, bo zacząłem nocą słyszeć dziwne dźwięki dobiegające z garażu a rankiem znajdowałem wszystkie inne rowery pozamykane w pralni. Nie jestem w stanie tego wyjaśnić, ale to opętany rower.

IMG_20200920_201543.jpg.e1a355be2c24ce24b835f9736ff7a5c0.jpg

Zgodnie z prawidłami ludowymi, strzygę, wampira czy inne opętane licho, należy przed zamknięciem wieka w trumnie, osikowym kołkiem zamocować. Ja też przygotowałem takie kołki i wkręciłem tej przeklętej ramie w widelec i w tylne widełki.

IMG_20200921_210411.jpg.4d861e9e0a51d6e04cec7cdd24c9d4d7.jpg

Po tygodniu, czarną wołgą przyjechał kurier, który nic nie mówiąc zabrał 26 calowego 26era z garażu. Do UK dotarł po kolejnym tygodniu. Lechu po odprawieniu egzorcyzmów w postaci założenia 28 calowych kół i czaderskiej kierownicy z BMX stworzył to:

IMG-20201006-WA0001.thumb.jpg.85ee7e1119f0bf0eb6345425440b9bd3.jpg

Morał z tej historii:
Nie wierzcie w same opisy z ogłoszeń, patrzcie na zdjęcia, bo możecie trafić na rower 29 cali z 73 centymetrową rurą podsiodłową.

Edytowane przez rambolbambol
  • +1 pomógł 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no i sie tak porobilo ze Huffy-Puffy zostal moim komuterem.  Spesz czeka na adaptery do hebli i zostanie obuty w 700c a jutro zmierzam po nastepna retrorame - Diamond Back Ascent EX z 1990.  Jaram sie jak waha w komorze spalania. 

 

 

IMG_8546.JPG

IMG_8548.JPG

IMG_8549.JPG

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Sobek82 napisał:

Jaki planning na gruzow'er? Up & last.

Na początek jakiś śmieciowy napęd SS z demobilu. Haki ukośne są, więc naturalny wybór :)

Baran, opony 40c od Kendy i zobaczymy jak to się turla.

Rama naprawdę fajna się przytrafiła. Wymiary 57x57, lakier bez zarzutu, rudej połowe tego co miałem w Inbredzie po roku ;)  Do tego spore prześwity na gumę. Jak sie spwadzi to może coś doinwestuje. 

 

 

tange.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...