Skocz do zawartości

[Galeria] Pokaż Twojego XXera ... gdziekolwiek byle wewnątrz


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Szczerze mówiąc to go nie ważyłem ale jest trochę cięższy od roweru mojego 6letniego siostrzeńca (rowerek na 20 calowych kołach). Kupiłem taki jak MediaExpert tylko że na Allegro i od sklepu Electro.pl. W porównaniu do MediaExpert kosztował 200 zł taniej i wysyłka była gratis. Trochę pojeździłem tak jak fabryka dała ale niedawno dokupiłem kilka części aby "poprawić" fabrykę. Po mieście lata się lżej niż wygląd mógłby wskazywać, te 1,5 atm w oponach daje radę nawet na ścieżkach rowerowych. Obecnie dołożyłem mu przednią przerzutkę, zmieniłem klamki na klamkomanetki, założyłem nowe gripy i rogi, plus wymiana tylnej przerzutki na troszkę lepszą niż fabryczna (zamiana z Tourney na Acera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten jest na kołach 26" ale ze względu na rozmiar opony i tak koła wyglądają na zdecydowanie większe. Śmiem uważać że będą zbliżone właśnie do kół 28-29"

Dokładnie rzecz biorąc wybrałem ten rower praktycznie w jednym celu: dojazdy do pracy zimą. Na piasku sprawuje się genialnie. Na jakimś forum czytałem że to taki sprzęt żeby wyskoczyć na piwo i wrócić, że nie da się zrobić na nim więcej niż 10 km. To jest jedna wielka bzdura. Ten rower mam od końca kwietnia, i do niedawna jeździłem w fabrycznej konfiguracji, nawet po 30 km jednorazowo. Wiadomo że nie wykręci się na nim nie wiadomo jakiego czasu, ale tak rekreacyjnie, żeby pojeździć sobie przyjemnie to jest to też dobry rower. Poza tym na pewno zwraca uwagę. W najbliższym czasie, w sobotę o ile pogoda pozwoli zamierzam wybrać się w niewielką trasę 25 km w jedną stronę żeby pojeździć w warunkach leśnych i sprawdzić go na zdecydowanie niższym ciśnieniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a więc:

Znów chwalę się tym samym, a co mi tam, ale zaszły pewne zmiany:  Góral dostał fajne klamkomanetki Deore LX, bo stara prawa klamka Deore DX przestała pstrykać, te są lepsze zdecydowanie, linki można w nich założyć bez zbędnej dłubaniny, i cały góral jest na osprzęcie Deore LX, no i z szosy pedały M520 zostały zamontowane w MTB, bo wcześniej były noski w których lubiła plątać się trawa czasami,, natomiast szosa na Dura Ace dostała szosowe pedały Look'a, i teraz wszystko jest jak należy :)

Teraz nieco liryki :)

Uaha, rowery dwa.... 

ON czyli góral:

Jest silny, zwarty, brutalny, typowy mężczyzna, samiec alfa, wjedzie wszędzie. Niestraszne mu bruki, dziury, piachy, korzenie, trawiaste drogi, szutry,, kałuże, śnieg, ot taki trochę troglodyta, choć ma konkurencję na tym polu jeszcze silniejszą:  fatbike. Ale na traktorowym przełożeniu jedzie 6 km/h, i uciągnie wózek z drewnem. Wjedzie na asfalt również, lecz tam jest jednak niewytrzymały, szybko wytraca prędkość, i jego sprawność ogólnie jest dość niska, 300 watów kolarza równa się 230 watom czystej mocy napędzającej rower.... 

ONA czyli kolarzówka:

Jest piękna, zgrabna, lekka, rącza jak gazela, subtelna, czyli rasowa kobieta... Piachy, szutry? Trawa? błoto? Beeee, jest wybredna jak księżniczka choć i ją da się zmusić w pewnym zakresie do niewygód, ale wtedy potrafi wierzgać jak narowista klacz i jest trudniejsza do okiełznania w lesie... Lecz tam gdzie trzeba daleko dojechać w rozsądnym czasie drogami asfaltowymi, pożera silnego, ale niewytrzymałego górala, jej sprawność jest znacznie wyższa niż górala, jak się rozbuja, to jedzie i powoli traci prędkość, 300 watów kolarza równa się jakimś 270 watom napędzającym rower...

 

20180623_202921.thumb.jpg.be038360e481881a8d1773f6f3913f7c.jpg

 

Edytowane przez freak78
Ehh, te niegramatyczne zapisy...:)
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...