Skocz do zawartości

[Zakup] Lekki rowerek 16"


Mexyk

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem koledzy.
Potrzebuję pomocy w wyborze jednośladu dla mojego 4 letniego cyklisty (105cm wzrostu). Obecna 14" z Decathlonu jest już za mała a poza tym chcę go zacząć uczyć jazdy bez dodatkowych kółek na rowerze wielkością do niego dostosowaną. Najważniejszą dla mnie sprawą jest w tym wypadku waga gdyż po nauczeniu jazdy na dwóch kółkach chcę z bomblem robić dystanse 10-30km po lesie. Sprawidziłem pare typów i znalazłem część wspólną - cenę widzę, że jest w miarę podobna i wynosi 700-900zł. Oto kilka typów, które znalazłem:

  • Author Stylo 16" - ponoć 7,5kg
  • Spec HotRock 16" - sam mam S-tworka więc patriotycznie bliżej ale ponoć cięższy choć wagi nie podają
  • Kross Denis 16" - 9,5kg i 600zł

Jak widzicie najlżejszy Author. Czy ktoś posiada takowego i może podzielić się wrażeniami jakie widzi po swoich pociechach? A może macie inną propozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia po wychowaniu dwójki dzieciaków

 

  • rowery dla małoletnich są relatywnie ciężkie i praktycznie łatwiej znależć lekki rower na kołach 26 niż na kołach 20 czy 24 cale.
  • Nie zawracaj sobie głowy ekstra sprzętami bo ich użytkowość będzie na 2-3 sezony
  • nie próbuj z małego robić kolarza bo ci się nie uda...tylko go zniechęcisz do jazdy więc na żadne dystanse się nie nastawiaj. Zdecydowanie najlepszym sposobem na długodystansową jazdę jest jazda do celu czyli .... jedziesz 20-30 minut mówiąc, że jedziemy na lody i ...oczywiscie te lody kupujesz. Następnie jedziesz kolejne 20-30 minut np na plac zabaw itd.
  • Dopiero jak dziecko będzie miało kilkanaście lat możesz go zainteresować czystą jazdą chyba, że będzie już miał całkiem inne zainteresowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Popatrz jeszcze na Agang Capo 16. To rowerek bardzo podobny do Authora Stylo. Author i Agang to chyba jedna firma tylko dwie różne marki. Agang z reguły trochę tańszy. Mam Aganga Capo 20. Kupiony 2 lata temu i to był bardzo dobry zakup. Porównując Authora i Aganga w wersja 20" to Author miał trochę dłuższą górną rurę i z tego powodu wybraliśmy Aganga - był wygodniejszy. Jeżeli w wersjach 16" jest analogicznie to rowerki mogą się lekko różnić geometrią.

Przed zakupem rowerek trzeba KONIECZNIE przymierzyć. Różnice w wielkości między teoretycznie takimi samymi rowerumi potrafią być bardzo duże.

Oglądałem też Specialized'a 20" (nazwy nie pamiętam), ale wrażenia były gorsze: bardzo fajna geometria (wygodny) ale sporo cięższy.

 

Co do jazdy z dzieckiem to moje opinie są takie same jako Roberta. Nic na siłę, bo można tylko zrazić. Najbardziej sprawdziły się wyjazdy do sklepu, oczywiście najdalszego do jakiego dało się bezpiecznie dojechać :-), na lody lub lizaki. Nie widzę jazdy po lesie z takim małym dzieckiem, chyba że masz chodnik.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mod Team

Bardzo podoba mi się wypowiedz kolegi Roberto, jak zawsze celna i pozytywna.
Dziecka nie zna, warunków nie zna ale WIE. I WIE, że nie ma rowerów sensownych mniejszych niż 26" ech.....

W temacie rowerów dla dzieci (mam trójkę w domu to przerabiałem temat podobnie) - firma która specjalizuje się dokładnie w rowerach dla dzieci, lekkich i naprawdę zbudowanych z głową, szczerze polecam http://www.islabikes.co.uk/why_islabikes.html
Można kupić przez net, odpiszą jak zapytasz, wyślą do Pl (przerabiany temat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Stylo ... też szukałem lekkiego roweru ale tylko i wyłącznie po to żeby w razie czego było mi go lekko nosić :) ...

Wiadomo nauka ... gleba ... grochy z oczu ... zniechęcenie ... tata niesie.

Z drugiej strony 2 kg wagi roweru to niejednokrotnie 10% i więcej wagi dziecka które na nim jeździ ...

Jak planujesz i liczysz z czasem na "dalsze wypady" i dziecko ma byc dłużej uśmiechnięte to ta waga może mieć znaczenie.

 

Są 2 rzeczy do których w Authorze można się przyczepić ...

Kierownica chyba za szeroka dla dzieci ... musiałem przyciąć kierownice bo mi mała marudziła ze ja nadgarstki bolą a z obserwacji wyszło mi że jest dla niej za szeroka ( ciecie po 2 cm z każdej strony).

Fabryczne siodełko daje możliwość regulacji tylko wysokości ... brak regulacji offsetu i pochylenia.

 

Tak to solidny dziecięcy rowerek w normalnej wadze choć dalej trudno mi w to uwierzyć że większość 16` dla dzieci waży tyle co mój 26` calowy rower z amortyzacją, przerzutkami, hamulcami tarczowymi ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@Mexyk, jeszcze jedna rzecz - gdybyś miał wybierać między 16" a bardzo małym rowerem na 20" to zdecydowanie bierz ten drugi (chyba, że za rok wymienisz) bo to zupełnie inna trakcja i komfort a w przypadku takich małych kółek każda zmarszczka w terenie urasta do rangi zwalonego drzewa.

A tak ogólnie w temacie i poza - mało który producent tak naprawdę z rozsądkiem podchodzi do budowania rowerów dla dzieci. Ja dla pierwszego syna gdy skończył 10 lat kupiłem scotta 24" ale używkę, za to z "zaoszczędzonych" zmieniłem mostek, kierę, opony (w sumie w większości rowerów w sklepie opony i dętki nadają się głównie do kosza) i kilka innych rzeczy (szlag mnie trafia jak w "firmowym" rowerze dla dziecka znajduję np stalową kierownicę czy korby grrr...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ją swojemu kupiłem Karbon Racer 16" i syn uwielbia na nim jeździć. Blotniki plastikowe co obniża wagę, rowerek solidny i w dobrych $$. W kilku punktach w Lublinie odradzano mi zakup firmowek bo to rower na ok 2 sezony. Ją ci polecam karbon racer, waga wg prodtcenta 9,2 kg ale nie wiem czy z prowadnikiem czy bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przymierzałem go do HotRocka 16" i moim zdaniem jest na niego w sam raz, za rok będzie na niego maławy. Zdecydowałem się więc na 20" z ramą, której dosiądzie. Wybrałem HotRocka 20" bez przerzutek http://www.specialized.com/pl/pl/bikes/kids/hotrock-boys/hotrock-20-coaster-boys. Będzie trzeba z pałą biegać bo nie ma kółeczek. Tak czy owak chcę go nauczyć jak najszybciej jazdy na dwóch kółkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...