Skocz do zawartości

[Szosa] Pochwal się swoją szosą


kamar59

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjecie z pierwszej jazdy na nowym rowerze, gdzies w marcu. Obecnie kierownica skorygowana, siodlo skorygowane, lancuch powiekszony o pare ogniw (poczatkowo za duzo skrocilem). Rower pasuje idealnie, ma nakrecone kolo 2.ooo km.

Co do pytania o czarna 105, odpowiadam byla, ale srebrny bardziej pasowal mi do koncepcji ;)

Ile teraz waży ten rower po zmianach ? Ja mam seryjne Vento 4.0 (oprócz siodełka ) na czarnym Shimano Tiagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie byly zmiany tylko budowa roweru od podstaw.Udalo mi sie kupic nowa rame z widelcem za 699pln reszte dosztukowalem. Co do wagi to kolo 10kg.. tak estymuje, bo nie mam mozliwosci zwazenia dokladnie, tyle ile wazylem na wadze lazienkowej (raz zona z rowerem w rece drugi raz sama zona i wyciagniecie roznicy). Ze spisu wagi poszczegolnych komponentow wychodzi kolo 9.8kg. To waga rozmiaru 23, ze sztycą 450mm,  z shimanowskimi pedalami spd pod mtb (M540).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Akossik: To takie moje tymczasowe "druciarstwo". Kawałek folii zamocowany przy pomocy sznurka. Tam mam na kartce opisaną trasę. Gdzie skręcić, w jaką ulicę, jaka miejscowość następna. Żeby nie musieć stale wyciągać i zerkać na mapę na telefonie. Bo jeździłem akurat po nowym zupełnie terenie,

Nie rzuciło mi się w oczy żadne bardziej profesjonalne rozwiązanie tego problemu, więc zastosowałem metodę "chałupniczą".

Może ma ktoś jakieś pomysły, koncepcje jak to rozwiązać inaczej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z reguły wolę papierowe mapy, a nawigacją w telefonie wspieram się zazwyczaj tylko w dużych, obcych miastach. Czyli tam gdzie wg mnie najłatwiej pobłądzić i trafić na ruchliwą trzypasmową drogę:)

 

Zazwyczaj do mapy korzystam z tylnej kieszonki w koszulce lub z takiego mapnika https://www.decathlon.pl/mapnik-na-rower--id_2404604.html  - nie jest on najdoskonalszym rozwiązaniem, ale nic lepszego w przystępnej cenie nie znalazłem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Jako, że to mój pierwszy post na forum, to i ja dołożę swoje wpisowe :)

Jako, że wyżej rozpoczęto temat Emondowo - ALRowy, to i dołożę swoją piękność: ALR 6, sezon 2018 ... chyba jestem 1szy w PL. W posiadaniu od 3 dni, zrobione ok. 200 km :)

 

 

post-206307-0-74816700-1503759197_thumb.jpg

Edytowane przez Ortogonalny
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale 'gruby' wygląd tylko z boku ;) ciekawe jak podmuchy boczne na nim się odczuwa... groźnie wygląda :ninja:

 

przy mojej obecnej wadze nie ma problem z podmuchem bocznym, dzisiaj wiało dosyć mocno odczuwalne były uderzenia w przednie koło, to naprawdę pierwsza moja szosa i

 

uczę się panować na kierownicą i samym rowerem

 

maxwel :  specjalnie dla ciebie jutro dokonam pomiaru rury, mogę dodać że jest wąska z góry,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

to i ja się pochwalę zakupem pierwszej Szosy

 

Trek Madone 9.9 zienione Shimano Di2 na Sram Etap przejechane 25 km

 

Witam,

 

to i ja się pochwalę zakupem pierwszej Szosy

 

Trek Madone 9.9 zienione Shimano Di2 na Sram Etap przejechane 25 km

Bardzo ladna maszyna, gratulacje, jaka to geometria, H2?

Rower z topowej polki mozesz troche niedoceniac skoro to pierwsza szosa...

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Edytowane przez Nash13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bardzo ladna maszyna, gratulacje, jaka to geometria, H2? Rower z topowej polki mozesz troche niedoceniac skoro to pierwsza szosa...

 

Tak, pierwsza szosa to chyba H2? jutro się dowiem i udzielę info, wydaje mi się że z topowej, cena była jakaś dziwna, jak opanuje kierowanie tym diabelstwem to będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to rozsądny model na pierwsza szosę, spodziewam się dużej sztywności i małej wygody, jak człowiek niewprawiony, nie ponaciągany(choć podkładek trochę jest, więc w sumie), to może nie być najlepszy start. OFC niech służy i obym się mylił :). Generalnie fajny jest, zazdro :D!

Edytowane przez Blue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...