Skocz do zawartości

[Szosa] Pochwal się swoją szosą


kamar59

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Na razie zostaje to ustawienie jakie jest.

Złe podejście do tematu. Nie wiesz co będzie dla ciebie najlepsze/najwygodniejsze jeśli nie przetestujesz innych ustawień, właśnie na początku przygody jest na to czas. Zrobiłeś te 100+ z tym kominem podkładek to teraz przerzuć 10mm nad mostek i sprawdzaj, niższa pozycja nie oznacza automatycznie mniejszego komfortu ale lepszą aerodynamikę i lepsze osiągi już tak. 

Ja to w ogóle biorąc pod uwagę geo tribana i lekko za dużą ramę dla kontrastu wywaliłbym od razu wszystkie podkładki, i tak nie osiągniesz agresywnej sylwetki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Thomass13 napisał:

Jakiś dyskomfort mrowienia rąk

Godzinę temu, Thomass13 napisał:

Na razie zostaje to ustawienie jakie jest.

Jeżeli aktualnie kokpit wygląda tak jak na zdjęciu które wrzuciłeś... czyli masz wysoko z pierdyliardem podkładek a kierownica jest ustawiona ze spadem więc masz cały czas ponaciągane prostowniki kciuka co powoduje że mrowieją Ci ręce... a Tobie ustawienie pasuje... to luz ;) jeździj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie chodzi o to czy on ma być niżej czy wyżej, chociaż ja oczywiście też jak koledzy patrzę na ten komin i mi przykro. Ale nawet przy założeniu że to jest Twoja dedykowana wysokość to kąt mocowania kierownicy i klamotek jest do poprawy - z jakiegoś powodu potrzebujesz tak wysoko? To osiągniesz tą samą wysokość prostując kierownicę i wyjmując jedną podkładkę... a dłonie na łapach ułożą się lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihihi hahahaha ;) niezmordowana loża szyderców.

Ja Ci roweru nie uaerowaiam, to sam sobie zdecydujesz teraz czy tam kiedyś - szczerze co mnie to obchodzi - Twoja sprawa. Ale siedzisz "Na lorda" a opisałeś mankament/przypadłośc która występuje najczęściej w dwóch przypadkach - pierwszy w związku z pozycją wyprostowaną jest niemożliwy czyli zostaje drugi same nadgarstki źle układasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Thomass13 napisał:

Mam rozumieć że cała kierownica powinna iść bardziej do dołu?

Ogólnie chodzi o kąt w nadgarstku, który masz podczas chwytu na łapach. Jeśli zostałbyś przy obecnych ustawieniach to kierownicę powinieneś zadrzeć do góry żeby nadgarstek był "przedłużeniem przedramienia"

 

Ogólnie obniżanie pozycji mostka powinno iść w parze ze zmianą kąta kierownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2022 o 17:33, Mihau_ napisał:

Ogólnie chodzi o kąt w nadgarstku, który masz podczas chwytu na łapach. Jeśli zostałbyś przy obecnych ustawieniach to kierownicę powinieneś zadrzeć do góry żeby nadgarstek był "przedłużeniem przedramienia"

 

Ogólnie obniżanie pozycji mostka powinno iść w parze ze zmianą kąta kierownicy

Słusznie z tą kierownica szła za bardzo do dolu. Zminiejszylem kąt nachylenia kierownicy żeby równał się z katem zerowym mostka i mi dłonie wraz z nadgarstkami robią teraz prosta linię. Uznaje że ustawienie miałem źle. Lepiej mi się siedzi na samej szosie teraz. Dziękuję za zwrócenie uwagi. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, skom25 napisał:

Tyle że Twój rower jasno wskazuje do jakiej jazdy był ustawiony. Nie każdy tego potrzebuje.

do jakiej? Endurance w rozmiarze 56 dla gościa ze 185 wzrostu, totalny standard

Geo obecnego jest bardziej agresywne a wygląda "mniej agresywnie" xd

Nawet na tle tej samej ściany wrzucę

 

 

 

DSC_6352_Easy-Resize.com.jpg

Edytowane przez Mihau_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A pochwale  się. Rower mam od 5 lat ale w 2020 (zdjęcie) wymieniłem komponenty na jakie chciałem. Tak wiem komin... A co jak nagle z dziadzieje i będe musiał unieść kierke. A...  zaciski QR ustawiam teraz do tyłu, a nie jak na tym zdjęciu. Planuję spróbować tublessa.

a.jpg

Edytowane przez luker7
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...