Skocz do zawartości

[Szosa] Pochwal się swoją szosą


kamar59

Rekomendowane odpowiedzi

super ! mozesz wrzucić zdjęcia spawów z bliska i tylne dolne widły z lewej strony (jak poprowadzony jest przewód hamulcowy?) ?

Czekam na dostępność 7ki ale o tych spawach się naczytałem, na zdjęciach na str canyona też wyglądają "tak se", u Ciebie widzę jest ładnie ;)

Kiedy zamawiałeś, długo szedł ? Jaki rozmiar przy jakich "wymiarach" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower zamówiłem na początku lipca. Mieli wysłać 30.08-10.09, ale dotarł trochę wcześniej. Wziąłem rozmiar M. Korzystałem z tego kalkulatora Canyona. Mam 184 cm i krótkie nogi, bo przekrok to 82 cm. A zdjęcia mogę wysłać na maila, bo ograniczenie tutaj jest dość upierdliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, marvelo napisał:

Mnie mity i konwencje kolarskie nie interesują - liczy się moja wygoda.

I widać, że sztywno się tego trzymasz, w każdej kwestii, wyboru rozmiaru również. "Kto mi zabroni, wielkiemu chłopowi 170 cm jeździc na ramie L?"

Edytowane przez Mihau_
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skom25 napisał:

Jasne, ale u Ciebie to jest jakaś komiczna wartość. Na siodełku masz siedzieć, a przynajmniej się stabilnie podpierać, a nie opierać nogami żeby się nie zsunąć.

Siedzi to się na krześle lub w fotelu. Siodełko rowerowe nie służy do siedzenia, a właśnie tylko do podpierania. Pochylenie nosa pozwala dodatkowo zapewnić oparcie podczas pierwszej fazy nacisku nogi na pedał (czyli tego wypychania do przodu). Tyłek porządnie zapiera się na podniesionej tylnej części siodła i można cisnąć. Poziomo to można ustawiać siodła w typowej holenderskiej damce, gdzie siedzi się prawie całkiem prosto. Ja w swojej mam tylko nieco mniej pochyloną pozycję niż w szosach z prostymi kierownicami i siodło ustawione podobnie, choć sama kierownica jest nieco powyżej tylnej części siodła. 

 

DSCF3608.JPG

DSCF3610.JPG

DSCF3606.JPG

DSCF3607.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film na końcu którego jakiś kolo z gołą dvpą... @marvelo Ty jakość wyszukujesz celowo takich odmienców, którzy podważają wszystko co się da? Ja rozumiem że ktoś siodełko nosem w dół puszcza jak siedzi na kozie... ale na tym czymś co ma kierownicę wyżej niż siodło? Co to daje?

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, skom25 napisał:

Minimalnie pochylenie może dać efekt, ale tak to nawet Kulhavy nie jeździł.

Jaroslav%2BKulhavy's%2BSpecialized%2BS-Works%2BEpic%2B1.jpg

https://allarroundmtb.blogspot.com/2015/04/jaroslav-kulhavys-specialized-s-works.html

The low front end has also led Jaro to adopt a radical seating position, with the saddle nose tilted down by 14 degrees. We had to ask him how he ended up with such a freakish set-up, and the answer was pretty straightforward: "It gives the perfect climbing position. I like to be comfortable when everyone else is hurting. I've used this seat angle for as long as I can remember. I tried level but then I had back problems so I just went back to what works for me."

Edytowane przez marvelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom. Tylko chłop ma z 2 metry, kierownica jest niżej o dobre kilkanaście centymetrów ( jak nie powyżej 20 cm), a on ścigał się na trasach XC, gdzie jedzie się w trupa 1,5h.

Jeżeli ma tak nisko kierownicę, to naturalne jest że siodełko będzie bardziej pochylone. No ale ponownie, to jest jedyny zawodnik prezentujący taki styl. Nie widziałem innego ani w XC, ani na szosie.

Co to ma wspólnego z Twoimi rowerami? Nic. W Twoim przypadku jedyne co to powoduje, to że tyłek zjeżdza i marnujesz energię na podpieranie się.

No chyba że wszyscy zawodowcy, fizjoterapeuci i Bike Fitterzy się mylą, a Ty ponownie odkryłeś prawdę oglądając filmiki z żółtymi napisami na YT.

Wiesz że ja też mogę nagrać filmik i wygłosić jakąś głupią teorię, a ktoś to uzna za wyznacznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że wszyscy zawodowcy, fizjoterapeuci i Bike Fitterzy się mylą, a Ty ponownie odkryłeś prawdę oglądając filmiki z żółtymi napisami na YT.

Ja tą prawdę odkryłem, gdy Ciebie mogło jeszcze nie być na świecie, a na pewno nie było wtedy internetu i "filmów z żółtymi napisami" (to jakaś szczególna kategoria, bo nie jestem w temacie?) . W swoim pierwszym rowerze z barankiem tak ustawiłem siodełko już 1987 roku, gdy zauważyłem, że po przesiadce z Wigry 3, na którym siedziało się całkiem wyprostowanym, w Romecie Pasacie na poziomym było po prostu niewygodnie. Przód siodełka mocno uciskał, więc go obniżyłem i od razu było lepiej. Więc mylisz się, że to ja kopiuję kogoś. Po prostu ustawiam tak, jak mi jest wygodnie i tyle, od bardzo dawna. A ten Kulhavy to nawet nie wiedziałem, że też tak ustawia. W każdym razie przed rozluźnieniem tych durnych reguł o kącie ustawienia siodła przez UCI bardzo żałowałem kolarzy, że muszą się tak męczyć. Obecne 9 stopni +/- 1 to już daje spore pole manewru i powinno wystarczyć. U mnie też chyba nie ma więcej. W dodatku, ten kąt widoczny w rowerze bez obciążenia przecież się zmienia pod ciężarem kolarza. Ugina się skorupa siodła, jego pręty, sztyca, a nawet rama. W fullu jeszcze sag zawieszenia, ale i ugięcie opony (może być większe z tyłu niż z przodu, w zależności od rozkładu masy i ciśnienia w kołach). Siodła mają też różną konstrukcję. Te z podniesionym tyłem zwykle nie wymagają aż takiego pochylenia, a te z zaokrąglonym wcale nie spychają mocno do przodu, jeśli siedzisz na ich końcu. Dochodzi jeszcze ugięcie wyściółki i przyczepność wynikająca z tarcia względem materiału pokrycia - są mniej lub bardziej śliskie. Niektóre wręcz kleją się do tyłka. Dlatego ta teoria o zsuwaniu się przy byłe pochyleniu siodełka jest mocno wyolbrzymiona.      

22 godziny temu, abdesign napisał:

Film na końcu którego jakiś kolo z gołą dvpą... @marvelo Ty jakość wyszukujesz celowo takich odmienców, którzy podważają wszystko co się da?

Czepiasz się jakiejś wrzutki na końcu ze strony, która zrobiła sobie żart primaaprilisowy na temat aplikacji na smartfona pozwalającej dobrać siodło przy jego pomocy?

https://flowmountainbike.com/post-all/new-anuss-app-claims-help-find-perfect-saddle/

Ja niczego celowo nie wyszukuję, po prostu zakładam, że większość może się mylić. To bardzo zdrowe założenie, w każdej dziedzinie życia.  

11 godzin temu, skom25 napisał:

Wiesz że ja też mogę nagrać filmik i wygłosić jakąś głupią teorię, a ktoś to uzna za wyznacznik?

Ależ proszę bardzo, droga wolna. Chętnie obejrzę i skonfrontuję ze znaną mi rzeczywistością i być może w jakiś sposób zmieni to moje jej postrzeganie, albo i nie. 

Edytowane przez marvelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tam nie czepiam się, w sumie to nie powinienem tego pisać.

Szczerze to chciałbym zrozumieć nie to po co się opuszcza dziób siodła bo to rozumiem. Tylko po co się to robi w przypadku kiedy kierownica jest wyżej i za diabły nie da się na rowerze "położyć". O to mi wytlumacz. 

Cytat

Ja niczego celowo nie wyszukuję, po prostu zakładam, że większość może się mylić. To bardzo zdrowe założenie, w każdej dziedzinie życia.  

Zgoda to zdrowe założenie... tyle, że u pięciolatka. Dorosly człowiek umie korzystać konstruktywnie z nieswojej wiedzy bazując na doświadczeniach innych, którzy w danej dziedzinie coś osiąglęli. Wiec jak Roglić, Van der Poel i Neff wezmą siodła tak karykaturalnie w dół i podniosą dodatkowo kierownicę to się zastanowię.

Na razie to mam ubaw coraz większy...

Edytowane przez abdesign
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...