Skocz do zawartości

[Szosa] Pochwal się swoją szosą


kamar59

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

No to ja dodam fotke mojego Fuji po trasie na tame do Zagórza (okolice Wałbrzycha). Jakość troszke słaba ale tak to jest z telefonem za pare złotych  :verymad:

P_20170917_14505207583.jpg

 

A Tutaj jeszcze z brata nowym DiamondBackiem  i lekkim widokiem z tamy; D ( jeśli ktoś z okolic to zapraszam na priv chętnie bym kogoś dorwał do wspólnej jazdy)

 

P_20170917_144747e90ce.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę bo maleństw za wiele nie ma.

 

Moja pierwsza kolarka to Reynolds 531 na Shimano 105. Rower bardzo retro, stateczny i miękki jak plastelina. Zginął śmiercią tragiczną w wypadku drogowym. Tzn zginął trochę, rama została i udało się go naprawić, wtedy poszedł na części. Z nieoryginalnym widelcem wygląda (takie zdjęcia znalazłem tylko) niestety słabo, oryginalny zgięty widelec służył mi przez wiele lat jako przedłużka do kluczy :)Pamiętam, ze widły ze stali ważyły około 560g, czyli mniej więcej tyle ile typowy alu-carbon z dawnych czasów.

VKiV3i9.jpg

Później kupiłem sobie coś szybszego i dość lekkiego - Columbusa alu-carbon na Ultegrze 6500. Mam go do dzisiaj, chociaż teraz czeka już tylko do wiosny kiedy łatwiej będzie się go pozbyć i zajmuje cenną przestrzeń w mieszkaniu. Dobra maszyna, nastoletni osprzęt działa dokładnie jak mój nowy, różnic w działaniu w sumie nie ma, najwyżej niuanse w budowie. W sumie nie wiem czego się spodziewałem po nowej maszynie :D

hJtCiRk.jpg

Nie jeździłem ładnych parę lat, ostatnio wziąłem się znów do roboty i kupiłem sobie prawdziwe maleństwo. Sztywne, wygodne, w końcu szyte na miarę - tak samo krótka rama, krótka główka, mostek, kiera compact, korby 165, przełożenia 50-34 i 11-28 więc też w sam raz, nic poza sterami z wysoką pokrywą nie musialem zmieniać. Ostatnio zrobiłem pętelkę 220km po górach - ani bólu tyłka, ani pleców, górny chwyt, dolny chwyt, wszędzie rewelacja. Do małej ramy zmieściłem dwa litrowe bidony, czego chcieć więcej :) Zabawka chyba odrobinę cięższa niż poprzednia, ale to szczegół. Grunt, że jest śliczna.

EESs566.jpg

q8YKWpC.jpg

 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 41 lat minęło kiedy to ostatni raz jechałem tz. kolarzówką a był to "Huragan" .

Na stare lata coś mnie podkusiło i kupiłem sobie to.

Trek Alpha 1,5.

 

29njpkw.jpg

 

Pasował mi kolorystycznie do mojego innego roweru (bo zielony) no to kupiłem :)

I to chyba tylko tyle dobrego co na tą chwilę mogę o tym rowerze powiedzieć.

Gość skłamał w opisie, przez telefon to samo, bo wiele z tego co opisał powiedział się nie zgadza.

Przede wszystkim rocznik podał że rower jest z 2013 r a faktycznie jest z 2009 r. jakaś tam pomyłka jest.

Manetka na x9 a kaseta x8.

Rysy i inne niedociągnięcia chyba lakierem do paznokci (białym) zamalował.

W przedniej oponie dziura na dwie główki od zapałek.

Detki klejone.

Owijka sztukowana taśmą klejąca (białą) 

I jeszcze coś tam bym wynalazł: o wiem suport był do wymiany.

 

Nic pomału będę sobie go robił, miał być po serwisie tylko ktoś zapomniał dopisać, powiedzieć że to ja sobie ten serwis muszę zrobić :)

Na pierwszy ogień poszło to co było pod ręką.

Już jest wymieniony: suport, kaseta i łańcuch, kaseta tym razem taka jak powinna być czyli na x9.

 

To co widać.

fatn9g.jpg

 

Wczoraj doszło to co na fotce.

1siply.jpg

 

Zamówiłem sobie też dodatkowe klamki hamulcowe Klamka hamulca Tektro  RL721

 

Wczoraj po obiedzie zrobiłem pierwsze testowe kilometry, i mam już jakieś uwagi, spostrzeżenia.

 

Hamulce to padaczka, zwalniacze a nie hamulce, muszę dopytać Kolegów co zrobić by było lepiej.

Siodełko poprute wytarte, wygniecione nie pod moje 4 litery,do wymiany mam inne w szafie, nie problem.

 

Spostrzeżenia, chyba mi się to spodoba, mając 60 lat nie za wiele już zdziałam, ale będzie to dla mnie jakaś tam odskocznia od jazdy w terenie, od chociażby na godz. wyskoczyć na trasę Ustka/Rowy czy Ustka/Słupsk (ale wioskami) są tam nawet niezłe asfalty.

Kolejne licznika nie założę na przedni widelec jest tam za wąsko idę sprawdzić czy starczy przewodu to bym go dal na tył.

 

Reszta wyjdzie z czasem, jedno jest pewne widziały gały (na fotkach) co brały i trudno trzeba się z tym pogodzić, i jakoś to zrobić pod siebie.

 

jka 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie za duży rozmiar
 

Nie.

Rower jest naprawdę malutki, tak jak i ja 168 cm.

Ta fotka zrobiona była zaraz po pierwszej jeździe testowej 5 km. 

 

Ale rower znowu w serwisie, ta opona co ją kupiłem chyba jes za duża, bo coś tam obciera, a i samo koło też trzeba wycentrować.

 

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć :D 
Moja retro szosa Giant team. Calutka rozebrana, przeczyszczona, nasmarowana i odrestaurowana :)

-suport, przerzutki, manetki i wolnobieg shimanowski
-rama oczywiście Giant, na nowo malowana plus nowe naklejki :)
-hamulce dia-compe, a klamki najtansze alhonga
-owijka giant 
- jakies stare odnowione koła, plus wszystkie pancerze i linki nówki.

Na rowerek poświęciłem bardzo dużo czasu i jestem z niego bardzo dumny :)
Akualny przebieg po renowacji 9 km :)


Na pierwszej fotce jeszcze bez przerzutek i oczywiście mogę śmiało powiedzieć, że na żywo prezentuje się o wiele lepiej.
post-203683-0-78856600-1509894329_thumb.jpg
post-203683-0-09616300-1509894341_thumb.jpg
post-203683-0-56579200-1509894360_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna ;) Rama wygląda świetnie, a te białe pancerze i owijkę też fajnie dopasowałeś. Również zastanawiam się nad sprawieniem sobie jakiejś zadbanej szosy retro, dlatego chciałem się dopytać Jak się na niej śmiga jeśli chodzi o komfort? ;) Akurat dziś byłem na przejażdżce ze znajomym, który niedawno nabył za śmiesznie małe pieniądze taką 30-letnią, dość zadbaną szosę, ale na starych owijce i siodełku. Zamieniliśmy się na kilka km rowerami i było mi bardzo niewygodnie. Zastanawiam się więc, czy wymiana tych komponentów(siodełko, owijka) sprawi, że komfort będzie równy szosom z obecnych lat.

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie, cieszę się, że rowerek podoba się nie tylko mnie :)

Jeśli chodzi o wygodę to jest spoko ????, co prawda nie miałem jeszcze okazji posiedzieć dłużej na tym siodełku, ale za to moge pochwalić owijke gianta którą zamontowałem dość grubo i jest wygodniej niż myślałem. Co do siodła to moge dopowiedzieć, że siedzi się wygodnie, ale jednak nie jest to fizik i nie ma co narzekać jak na siodło za 4 dyszki :P

W poprzedniej wiekowej kolarzówce peugeota miałem oponki 23c, a w tej 32c i jeśli chodzi o jazdę po mieście (krawężniki, chodnik) to różnica jest ogromna, nie czuje żadnych strat w prędkości, a jeździ się o wiele wygodniej.

Stalowa rama i manetki na ramie to jest to, zupełnie inny klimat niż na nowych wyścigówkach :D

Aa i dzięki za pochwalenie kolorów, rower w oryginale był biało czerwony i chciałem, aby biało czerwony został :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, zanabyłem z pewnego portalu aukcyjnego niedawno takie oto cudo: 

 

post-159135-0-37611200-1511029710_thumb.jpg

 

jest minimalnie za duża dla mnie, ale jest to górna granica rozsądku, choć jeździłem na starych szosach z wajchami na ramie również 56 cm, więc przywykłem, ustawiona jest już teraz pode mnie po iluś tam dniach testów i jeździ się spoko, dziś znowu 80 km wpadło, no i foto jest stare, bo już nie mam nosków od kilku dni tylko standardowe m520 z butami SPD :) wiem, ożenienie pedałów MTB z szosą to dla niektórych profanacja szosy, ale ja na razie do testów takie mam i tyle, a stare dobre dura ace wybielacz nad wybielacze działa precyzyjnie i lekkie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...