Skocz do zawartości

[Szosa] Pochwal się swoją szosą


kamar59

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, nie mogę zrozumieć tego ciągłego czepiania się o odblaski. Przecież to chodzi o nasze bezpieczeństwo. Dla pozerstwa nie mam zamiaru podnosić ryzyka kolizji z samochodem. To tak jakbyście namawiali do jazdy bez kasku, bo to nieestetyczne a poza tym niewygodne. Ktoś nie chce jeździć w kasku - ok jego wybór, komuś szpecą odblaski - ok niech ściąga. Ale nie namawiajcie innych do tego aby rezygnowali z elementów podnoszących bezpieczeństwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie tam jest napisane , hej MUSISZ ściągnąć te odblaski, tą torbę i osłonę na kasete?...  :whistling: , oceniamy i to jest do zdjęcia moim zdaniem. a jak ktoś chce sobie dołożyć fotelik dla synka proszę bardzo.

i tak, masz 100% racji bezpieczeństwo przede wszystkim i lepiej czasami kosztem wizualnego wyglądu chodź odblaski można zastąpić ładnymi opaskami na ramię, ale to już indywidualne podejście do sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te odblaski to badziew projektowo-konstrukcyjny, kwestia estetyki i bezpieczeństwa jest mocno drugorzędna. Producent montuje je tylko, żeby SOBIE poprawić bezpieczeństwo w niektórych krajach gdzie jest to wymagane przepisami. Jakby nie było tego badziewia to miałby problemy w razie dzwona.

 

Te odblaski w przypadku dużych prędkości na skutek siły odśrodkowej mogą zmieniać napięcie szprych, a że szprych jest mało to jest to proszenie się o defekt. Są specjalne rurki odblaskowe na szprychy jak ktoś lubi takie błyskotki, które nie ciągną za szprychy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy właśnie na tym forum dowiedziałem się,że odblaski są obciachowe i zalatują wiochą ;))) stąd też po zakupie szosy pierwszą czynnością było usunięcie i zrobienie zdjęcia do pochwalenia się.

W drugim rowerze (w crossie) mam te odblaski po dziś dzień i jakoś mnie nie rażą.

Zaraz nam się oberwie od admina za dyskusję zamiast postów ze zdjęciami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...