Skocz do zawartości

[Szosa] Pochwal się swoją szosą


kamar59

Rekomendowane odpowiedzi

Accent Draft

 

W zasadzie to trzeba by chyba trochę o mnie: dwadzieścia parę lat temu trenowałem kolarstwo, czasy gdy treningi dopiero personalizowały się na szosowe, torowe, przełajowe (o MTB nikt wtedy jeszcze nie słyszał - przynajmniej w Polsce)

 

Hm, z tego co pamiętam to dwadzieścia parę lat temu w Szczecinie mieszkałem jako nastolatek i napalałem się na rowery mtb liżąc szybę "cetusa". ;)

Oby Ci rowerek dobrze się sprawował i do zobaczenia na trasie :) Polecam Szczecin - Chojna - Szczecin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka Wszyscy,

 

Mam do pokazania cos wyjatkowego, co powinno wszystkich ucieszyc. Nasz Expert zaufany, IvanMTB nadeslal do mnie niesamowita kartke swiateczna, ktora chcialbym sie z Wami podzielic. Chlopak ma WIELKIE SERDUCHO i chwala mu za to. 

To ja tak po lancuszku rowerowym od IvanaMTB zycze wszystkim WESOLYCH SWIAT.

 

Pozdro

post-187091-0-29362400-1459042569_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tego siodełka nie ma z białymi wstawkami a pasuje mi ona bardzo bardzo (chyba wszyscy wiedzą jak trudno dopasować siodełko :) ) A jakby tak popatrzeć to na widelcu jest czerwony napis :laugh:

Fakt, z siodlami tak bywa ale rower jest na tyle ladny, ze imo, wizualnie powinno wszystko pasowac.

A to siodlo psuje efekt.

Zrob sobie mala korekte czerwonych wstawek siodla w fotoszopie, zobaczysz jaka jest roznica.

Napisz cos wiecej o kolach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety prawda że z białymi wstawkami to było by pięknie :( muszę jednak pomysleć nad zmianą.

A jeżeli chodzi o koła to są to CORIMY 47 tutaj pełna specyfikacja:

http://store.corima.com/front-corima-47-mm-carbon-wheel-tubular.html

http://store.corima.com/rear-corima-47-mm-carbon-wheel-tubular.html

Jeżeli chodzi o jazdę to czuć te kółeczka dopiero powyżej 35km/h im szybciej tym lepiej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Szosowcy!
Jestem tu nowy, więc przede wszystkim witam wszystkich!
Ja może nie mam, a może mam się czym chwalić - przedstawiam moją budżetową maszynkę :

128048691_sspnpwr.jpg

:)
Jest to kilka klas niżej niż wyżej załączone zdjęcia, ale dla mnie, początkującego szosowca - i tak powód do dumy ;))

Edytowane przez Matall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Szosowcy!

Jestem tu nowy, więc przede wszystkim witam wszystkich!

Ja może nie mam, a może mam się czym chwalić - przedstawiam moją budżetową maszynkę :

128048691_sspnpwr.jpg

:)

Jest to kilka klas niżej niż wyżej załączone zdjęcia, ale dla mnie, początkującego szosowca - i tak powód do dumy ;))

Ile waży ten Carrat Bayron z Carefoura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile waży ten Carrat Bayron z Carefoura?

 

Z Carrefoura? Nie widziałem, nie wiem, nie wypowiem się. Nawet jeśli - lata mi to ;)

Około 11 kg.

Z pewnością wydam jeszcze spoooooro kasy na sprzęt, ale od czegoś trzeba zacząć ;) Dzięki Panowie za dobre słowo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Carrefoura? Nie widziałem, nie wiem, nie wypowiem się. Nawet jeśli - lata mi to ;)

Około 11 kg.

Z pewnością wydam jeszcze spoooooro kasy na sprzęt, ale od czegoś trzeba zacząć ;) Dzięki Panowie za dobre słowo!

Sam mam rower z Auchan ale właśnie tego widziałem w lecie w Carrefourze za 999 zł i się nad nim zastanawiałem ale nie miałem jak zważyć a sprzedawca też oczywiście nie miał pojęcia ile waży. Z tego co pamiętam miał napęd 2x9 i piasty Ultegra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza szosa, miał być Triban 540 ale ostatecznie padło na Ultra 700 AF. Pierwsze wrażenia na duży plus, jedynie co to nie do końca wyregulowana przednia przerzutka (na najwyższych biegach ociera o łańcuch) i trudno to wyregulować w 105

 

10f3mso.jpg

 gratuluje zakupu. Ja ujeżdża alura 700 po drobnych modyfikacjach i też jestem zadowolony. Co do regulacji przez serwis to ja po zakupie sam wszystko ustawiłem bo jakoś niem mam zaufania do innych i wszystko śmiga jak należy. Rama na pewno nie jest mega sztywna w okolicach suportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę, to nie wiedziałem, że Carrefour go sprzedawał. Sprawdzałem sklepy za granicą, wychodziło około 400 - 450 EUR za model o rocznik nowszy. Ja kupowałem używany, stąd brak wiedzy. Myślałem, że uwaga o Carrefour to była jakaś uszczypliwość, stąd moja reakcja, przepraszam. ;)
W rozmiarze 60 (moim) waga porównywalna do Tribana 300, którego używki chodzą w podobnej cenie.

Generalnie jak dla mnie, do nauki jazdy na szosie, zrzucania wagi i tak dalej - wystarczy. Za 2 - 3 latka zapodam sobie coś solidniejszego, na razie, przy dwójce dzieciaków i planie zakupu mieszkania - wystarczyło mi tylko na takie cudo.
I owszem, piasty Ultegra, przerzutki Sora, co do napędu chyba 105, ale pewności nie mam, faktycznie 2x9. Taki troszeczkę składak, ale daje radę jak dla początkującego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...