Skocz do zawartości

[Szosa] Pochwal się swoją szosą


kamar59

Rekomendowane odpowiedzi

@vitasse

Jeżeli pytasz o mój rower, to jest to Romet Huragan 2.0.

 

@pablo102425

Faktycznie z tą przerzutką trochę dziwnie wyszło. Nie zwróciłem nawet na to uwagi ustawiając rower, bo jak zatrzymywałem się to strasznie wiało. A tak łatwiej ruszyć :D

Osobiście ten mostek bym widział z niebieską sterówką Manitou albo właśnie carbo, ale jest jak jest i póki co nie zanosi się na zmiany.

Swoją drogą dziwi mnie trochę to wycięcie w mostku, bo rower raczej niska średnia półka, wagowi raczej szukałbym na czym innym jak na wycięciu dziury w mostku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Triban 500 kupiony w zeszłym roku :)

Zmiany:

  • Siodełko Selle Italia Max Slr Gel Flow
  • Mostek odwrócony na +
  • Pedały Shimano M540
  • Koszyk Elite Custom Race 2 szt.
  • Licznik Sigma ROX 6.0
  • Torba Topeak MondoPack

Mostek odwróciłem na plus bo mnie szyja bolała i było mi niewygodnie.

Jestem torbiarzem, mam tam pompkę, jakieś bandaże, dętkę, mooltitoola, łyżki do opon, 2 batony, baterie zapasowe, bufa itp.

Zastanawiam się czy nie wrzucić kasety o rozpiętości 11-30, brakuje mi miękkiego przełożenia na niektórych górkach u mnie.

CXJVrvy.jpg

zDfoVva.jpg

94cKZxL.jpg

Edytowane przez KartofeL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Zastanawiam się czy nie wrzucić kasety o rozpiętości 11-30

 

Ja bym tam się nie zastanawiał, tylko wrzucił.

Sam mam w swoim wszędo-łazie 42 z przodu i 11/30 z tyłu. 1x10 w takim zestawieniu daje spokojnie radę w wyboistym Derbyshire i Yorkshire i w kilka sporych podjazdów w Northumberland udało się tak złoić.

 

Sprawdź tylko czy tylna zmieniarka obsłyży Ci 30T. Ja miałem 105-tkę serii 5600 i czasami się zacinała. Po zmienleniu za przyczyna urwanego haka tylnej przerzutki zmieniłem w końcu na Tiagrę 4600 i chodzi bez przysłowiowej dóópy...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd mam 3x9.

Kobra Shimano Sora 50/39/30 (blatu prawie nie używam, no chyba, że jest mocno z górki :P)

Kaseta SUNRACE 9-rzędowa 12x25 12/13/14/15/17/19/21/23/25

Przerzutka tylna Shimano Sora z długim wózkiem: http://www.shimano.com.au/publish/content/global_cycle/en/sg/index/products/road/sora/product.-code-RD-3500-GS.-type-..html

Chciałbym taką kasetę wrzucić: http://ctbike.pl/shimano-cs-hg50-sora-kaseta-szosowa-9rz-11-30t.html

 

Chyba nie powinno być problemu z tego co rozumiem ze strony Shimano

Edytowane przez KartofeL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zastanawiam się czy nie wrzucić kasety o rozpiętości 11-30, brakuje mi miękkiego przełożenia na niektórych górkach u mnie.

 

Ja też zmagałem się z twardymi przełożeniami w moich okolicach (sporo ostrych podjazdów). Szosę kupiłem niedawno, korba 53/39 i kaseta 11/25. Stanowczo za twardo, noga nie podawała (przynajmniej na razie :teehee: ). Wrzuciłem kasetę 11/32 i nową przerzutkę. Różnica kolosalna. 

Wrzucaj nową kasetę i ciesz się z pokonywanych km. 

Pozdrover

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Susi w tymczasowej konfiguracji zimowo-trenażerowej. Za miesiąc będzie nowy napęd 11s, mostek i czarna rama w wersji hi-mod 

Zdjęcie z instagrama więc niestety ma mocno nadszarpniętą jakość. 

 

11117108_1608193342760776_645597559_n.jp

 

 Piękny rower no i bardzo ładne zdjęcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o argumenty dlaczego to średnio dobry wybór :)

 

Pomijając to że korba jest słabej jakości to blaty 52-39 oraz kaseta 12-25 to za twarda opcja dla początkującego.....no chyba że masz łydki ze stali albo górki będziesz omijał szerokim łukiem :) Ja pierwsze co zrobiłem to wymieniłem korbe na kompakt 50-34 i kasete na 11-28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pomijając to że korba jest słabej jakości to blaty 52-39 oraz kaseta 12-25 to za twarda opcja dla początkującego.....no chyba że masz łydki ze stali albo górki będziesz omijał szerokim łukiem :) Ja pierwsze co zrobiłem to wymieniłem korbe na kompakt 50-34 i kasete na 11-28

Ośmiele się nie zgodzić. W mojej pierwszej szosie miałem 53-39 i z tyłu 13-26 i nie czułem żeby jakikolwiek podjazd mnie potrafił "dobić". Oczywiście nie byłem w Alpach ani konkretnych górach na kilkunastokilometrowych podjazdach, ale myślę, że w większości miejsc w Polsce to nic nadzwyczajnego nawet dla początkujących. No chyba, że ktoś w życiu się nie ruszał i cały czas siedzi na tyłku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam waże 85kg przy 187cm, znajomy 182cm waży 105kg i też mu się bardzo dobrze jechało na takiej korbie. Wiadome, że to kwestia indywidualna, ale nie przesadzajcie też, że to jakieś ciężkie przełożenia są zwłaszcza na prostej drodze.

Edytowane przez deli116
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...