Skocz do zawartości

[Szosa] Pochwal się swoją szosą


kamar59

Rekomendowane odpowiedzi

ja też jak jadę pojeździć ubieram się w ciuchy (głównie za namową kolegów z forum)- nie żałuje bo jest to wygodne,

ale czasem jak jadę do pracy (starą szosą lub mtb) 2-3 km lub do sklepu 1-2 km to bez problemu jadę w tym co mam na sobie dres lub dżinsy i zwykłe adidasy

 

na mtb w dresach (ew spodnie z wkładką pod spód) i polarze jeździłem ok 1,5 roku

 

mój rower: 

focus cayo evo 2.0 di2

 

sprzęt w pełni seryjny są plany na lepsze koła, jak dla mnie to rower godny polecenia a elektroniczna ultegra -rewelacjaFocus_Cayo_01.jpg

zdjęcie z neta

mój ma czarną owijkę i koła Fulcrum Racing 5

 

pozdrdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja pierwsza szosa którą odnowiłem.

Jest to Peugeot 103 carbolite z 1987 roku

 

osprzęt simplex

wymieniłem klamki na shimano exage 500 ex bo oryginalne były kiepskie

Rawki i piasty oryginalne chromowane

szczęki weinnmana

 

waga 10.60kg

 Przymierzam sie do kupna cannondale w maju wiec wrzuce fotki i sie pochwale;)

Pozdrawiam;)

post-172791-0-79021500-1395610534_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za rocznik jaka waga i osprzęt ?

 

kupilem uzywke, to co jest na zdjeciu wazy 9800, teraz ma jeszcze lampki i licznik wiec pewnie 10kg przerzuci. Poprzedni wlasciciel kupil ja w 2011 roku jako nowa. Hamulec z tylu tektro r556 z przodu shimano sora, klamkomanetki shimano rx100, przerzutka tyl niestety nie wiem, nie ma na niej zadnego oznaczenia naklejki kompletnie nic, z przodu shimano ale tez nie ma oznaczenia modelu, korba z dziwnymi lekko jajowatymi zebatkami od shimano jednak tez modelu nie znam. Przedni widelec karbon. Specjalista w dziedzinie rowerow nie jestem i nie bylem, pojechalem po niego byl lekki prosty sprawny to i kupilem ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karbony, ultegry, stożki, elektronika... 

 

Ja dla kontrastu wrzucam to:

 

scultura.jpg

 

Od grudnia z dziką rozkoszą nakręciłem na niej już tysiaka. Wcześniej krótko miałem wyższy model na Tiagrze z przepiękną korbą FSA Gossamer Pro. I wiecie co? Powieście mnie, ale nie czuję, żeby mi się jakoś gorzej jeździło na FSA Tempo na octalinku i ośmiorzędowym clarisie :) Rama i wideł są świetne. Napęd wystarczający. Jedyne co może zapragnę, to koła na szprychach aero i w mniejszej ilości. Przy okazji lżejsze - o to nie będzie trudno. To mógłby być zauważalny upgrade. Poza tym skupiam się na ulepszaniu łydy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i prawidlowe podejscie, a jak nie widac roznicy to po co przeplacac :)

 

Sam sie wlasnie zastanawiam czy kupic te Clarisy bo mam Sore z tym dzyndzlem :) a ze rower typowo treningowy to szkoda przechodzic mi na 9-10 rzedow. Jak ten Claris sie sprawuje?

Edytowane przez Michaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karbony, ultegry, stożki, elektronika... 

 

Ja dla kontrastu wrzucam to:

 

czy to merida 880-16 czy jakos tak? Jesli tak, to myslalem nad nia ale mocno ograniczony budzet zmusil mnie do zakupu uzywki z ktorej mimo wszystko jestem zadowolony ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i prawidlowe podejscie, a jak nie widac roznicy to po co przeplacac :)

 

Sam sie wlasnie zastanawiam czy kupic te Clarisy bo mam Sore z tym dzyndzlem :) a ze rower typowo treningowy to szkoda przechodzic mi na 9-10 rzedow. Jak ten Claris sie sprawuje?

 

Zawsze znajdzie się powód, aby przepłacić. Choćby po to, żeby mieć jak pro i czuć się jak pro ;)

 

Claris działa bardzo dobrze. Jest wzorowana na Tiagrze. Wygląda i działa bardzo podobnie.

 

 

 

czy to merida 880-16 czy jakos tak? Jesli tak, to myslalem nad nia ale mocno ograniczony budzet zmusil mnie do zakupu uzywki z ktorej mimo wszystko jestem zadowolony ;p

 

Nie, to jest Scultura 900 z rocznika 2014. Odpowiednik serii Road Race Lite z poprzednich lat. Rama jest alu i jest to najbardziej budżetowy model posiadający karbonowy widelec. 

 

Przy okazji prezentacji roweru chciałem sprzedać jedną myśl. Jeśli ktoś potrzebuje rower do treningów i jazdy turystycznej, to naprawdę nic więcej nie trzeba niż dobra aluminiowa rama, karbonowy widelec (dla wygody) i claris.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, nie widać, ale pierwszego dnia w którym założyłem stożki przejechałem 100km poniżej 3h w samotnej jeździe, bijąc poprzedni rekord o dobre 10 minut :).

Wiadomo, że póki nie założy się jakichś lepszych części, to różnicy nie widać, też jeździłem 5 lat na kołach Shimano R550 i uważałem że są niezłe. Nawet kiedyś pudło w jakimś ultramaratonie zdobyłem :).

Ale jak założyłem Cosmiki, to wydawało mi się że poprzednie koła były zrobione z gumy od majtek ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klosiu, wlasnie. Trzeba miec porownanie a nie teoretyzowac jak wielu, zwlaszcza w sieci czyni :) Do pewnych rzeczy przyzwyczajamy sie i nie zauwazamy ich wad, jednak gdy mamy mozliwosc prowanac je z innymi to okazuje sie, ze roznice potrafia niezle zaskoczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko zaznaczę, że przesiadkę Gossamer->Tempo i Tiagra->Claris oceniłem na podstawie doświadczeń.

 

Teoretyzuję w kwestii kół i tu akurat przyznaję Wam rację. Zmiana byłaby odczuwalna. Moje koła są mięciutkie i o aerodynamice nie słyszały - niska obręcz, po 36 tradycyjnych szprych na koło. Koła uważam za największą kotwicę tego roweru, jeśli rozważać go w kategoriach roweru wyścigowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, nie widać, ale pierwszego dnia w którym założyłem stożki przejechałem 100km poniżej 3h w samotnej jeździe, bijąc poprzedni rekord o dobre 10 minut :).

 

 

to tylko i wyłącznie dlatego, ze ten fantastyczny szum Cie motywował i nie chciałeś przestać go słyszeć ;):D

 

moja Madzia nie_w_pokoju :)

 

madone52o_expwxnp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, nie widać, ale pierwszego dnia w którym założyłem stożki przejechałem 100km poniżej 3h w samotnej jeździe, bijąc poprzedni rekord o dobre 10 minut :).

Wiadomo, że póki nie założy się jakichś lepszych części, to różnicy nie widać, też jeździłem 5 lat na kołach Shimano R550 i uważałem że są niezłe. Nawet kiedyś pudło w jakimś ultramaratonie zdobyłem :).

Ale jak założyłem Cosmiki, to wydawało mi się że poprzednie koła były zrobione z gumy od majtek ;).

Ja założyłem na stałe lub pożyczyłem sporo "lepszych części" i bardzo bym chciał poczuć tą różnicę. :) Nie wiem jak bardzo lepsze muszą być, żeby ta lepszość była "zauważalna". 

Najbardziej (nie)zaskakująca różnica dla mnie była przy kołach o różnicy masy ponad kilograma. Miało być super hiper, bo ultra lekkie, bo wysoki profil, bo szytki co dają niebiańskie doznania i.... nic. 

Może jestem z tych niewrażliwych, może grawitacja jest u mnie inna albo za wolno jeżdżę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjemnie kanciasty ten Trek :).

Mnie kręcą takie szoski, i co jakiś czas muszę się zapobiegawczo walnąć w łeb, żeby przypadkiem nie kupić. W końcu na szosówce tylko trenuję, startuję raz na ruski rok i nie potrzebuję super karbonu. Wystarczy rama sztywna, zwarta i zwrotna, tak jak mój Radon :).

 

mess, fakt że fajnie szumią przy bocznym wietrze ;).

tobo, akurat ja jestem z tych, którzy uważają że masa kół robi tylko subiektywną różnicę. Założyłem w góralu koła 700g lżejsze i wszystko świetnie, zrywność, lepsze skręcanie, przyspieszanie super, tylko czas mierzony na odcinku się nie zmienił :).

Ale w przypadku tych Maviców czas się zmienił, i to znacznie, mimo że masa spadła może o 100g, czyli pomijalnie. Wierzę w coś co można zmierzyć, a nie jakieś tam subiektywne bajanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tylko i wyłącznie dlatego, ze ten fantastyczny szum Cie motywował i nie chciałeś przestać go słyszeć ;):D

 

moja Madzia nie_w_pokoju :)

 

madone52o_expwxnp.jpg

 

Szosa piękna, tylko bidony dałbym inne, bo nie pasują kolorystycznie. Sam się nad nią zastanawiałem, tylko stwierdziłem, że przy moim nastawieniu głównie na mtb lepiej wybrać coś tańszego :woot:

 

A to mój Trek:

post-122046-0-54666900-1396211026_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...