Skocz do zawartości

[Szosa] Pochwal się swoją szosą


kamar59

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, JanGwidon napisał:

Na tym zdjęciu są Cadex, na drugim komplecie takich samych kółek mam Continentale 5000 TL.

DSC_0681.JPG

Dla mnie Continentale 5000 to najlepsze obecnie opony, na drugiej szosie mam też tylko z dętką i nie chce innych. Cadex były na kołach, jeden komplet już w tym sezonie poleciał do kosza, strasznie delikatne, rozerwane na drobnych kamyczkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 19.11.2021 o 21:05, KrzysiekCH napisał:

Dzięki, jak się Conti spisują? Giant w sumie zabrania ich użytkowania z hookless. Ja się nie odważyłem ich założyć 🙂

Do slr 1 i 2 giant dopuszcza conti gp5000 tr, ale już nie tl.

Dobrze, że trafiłem na ten wątek bo pojawił się u mnie nowy rumak tcr adv.1 disc 2021 (poprzednik tcr adv.2 szybko znalazł nowy dom) i zamówiłem do niego koła slr2 42mm. Będą kiedyś tam, ale chciałem wsadzić właśnie conti gp5000, a tu takie info..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, nossy napisał:

Do slr 1 i 2 giant dopuszcza conti gp5000 tr, ale już nie tl.

Dobrze, że trafiłem na ten wątek bo pojawił się u mnie nowy rumak tcr adv.1 disc 2021 (poprzednik tcr adv.2 szybko znalazł nowy dom) i zamówiłem do niego koła slr2 42mm. Będą kiedyś tam, ale chciałem wsadzić właśnie conti gp5000, a tu takie info..

 

Na zestawie Giant CXR 0 42MM TUBULAR WHEELSYSTEM + Continental 5000 GT Tubeless zrobiłem około 2 tys. i nie chce innych !

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Rower kupiony na tych kołach z oponami: CADEX RACE 25.

Opona bezdętkowa Cadex Race 25 | CADEX Polska (cadex-cycling.com)

Nawet nie zastanawiałem się nad szytkami tylko po prostu wymieniłem w zaprzyjaźnionym sklepie na continental (źle opisałem w poprzednim poście):

Opona szosowa Continental Grand Prix 5000 700x25 TL-Ready (bikestacja.pl)

Drugie kółka, dokładnie takie same udało się kupić już z oponami cadex i też są tubeless. Wiem że pochodzą z roweru treningowego grupy CCC.

Wiem z doświadczenia że Cadex są bardzo delikatne, niestety też bardzo drogie. Continental to jednak klasa sama w sobie.

Na drugiej szosie mam też Continental 5000 ale w wersji pod dętkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam forumowiczów :) Także i ja sie dorobiłem swojej pierwszej szosy w życiu. Oczywiście używana z przebiegiem jaki właściciel deklarował 500 km i faktycznie tak będzie. Jest to b-twin 540 na  pełnym napędzie shimano 105 jak również klamkomanetki też 105.  Ku mojemu zaskoczeniu posiada również korbę w systemie ht2. Pierwsze 30 km zrobione jeździ się naprawdę szybko. W przyszłości jakie mam plany a wymianę hamulców z b-twinów na shimano 105 dla systemu dual pivot :)

1655289729795.thumb.jpg.69dedb20603fb23a082606b2db69408b.jpg

 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szosa szosie nierówna.

Widać to chociażby po ustawieniu siodełka i kierownicy, że kupiłeś trochę "krowę". Nie jest tak że od tego się umiera, ale nie jest to rozmiar który powinieneś wybrać.

Zobrazuję Ci to inaczej.

Masz TTH=548mm i HT=165mm + chyba 30mm podkładek, czyli łącznie 195mm.

Zamiast się pochylić i tułowiem sięgać do kierownicy, tak żeby ręce swobodnie opadały na kierownicę, Ty masz pozycję w kształcie trójkąta, gdzie wierzchołkami jest tyłek, głowa i dłonie.

Ta rama ma też duży Sloping, więc sztyca powinna być wysunięta bardzo mocno.

Oczywiście mój opis nie bierze pod uwagę proporcji ciała, ale ten rower jest na tyle duży, że nadal uważam że jest na Ciebie za duży.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thomass13 Powiedzmy tak... S, M, L i PO i PIS I SLD to absolutnie nic nie znaczy, to jak metki na chińskich gaciach co wylosują to przylepią więc w rezultacie są "S-ki" za duże dla gigantów oraz inne - za małe dla krasnoludków - liczy się kilka liczb wyrażonych w mm-rach. A ty masz tam cyferki dla gościa 180cm (jeśli jest w miarę proporcjonalnie zbudowany)

Masz teraz endurncowy rower o rozmiar za duży z kominem podkładek... i nic nie szkodzi :) Jeśli będziesz jeździł szosą rekreacyjnie jako uzupełnienie innych aktywności to taki rower będzie Ci odpowiadał... Jeżeli się wkręcisz to tez nic nie szkodzi, zmiany będą postępować sukcesywnie. Zobaczysz z czasem wywalisz podkładki, kupisz mostek -17 do tego o centymetr czy dwa krótszy... i w końcu zmienisz ramę a raczej rower.  Czyli czeka Cię "standardowa droga początkującego szosowca" nie ma co się przejmować.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jako koniec drogi właśnie chcę wyżej i przyjemniej i kierownica na wysokości pupy i wtedy szczęście, 

każdy szyje pod siebie, jeżdzić, jeździć, jeżdzić, kombinować w razie potrzeby,   za długą ramę skraca mostek, obniża  się podwyższa itp… jednak warto ustalić punkt największej wygody na nudnej trasie -  na gumach klamek… za duża rama może troszkę być stabilniejsza, podsterowna,   za malutka- nerwowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, abdesign napisał:

@Thomass13 Powiedzmy tak... S, M, L i PO i PIS I SLD to absolutnie nic nie znaczy, to jak metki na chińskich gaciach co wylosują to przylepią więc w rezultacie są "S-ki" za duże dla gigantów oraz inne - za małe dla krasnoludków - liczy się kilka liczb wyrażonych w mm-rach. A ty masz tam cyferki dla gościa 180cm (jeśli jest w miarę proporcjonalnie zbudowany)

Masz teraz endurncowy rower o rozmiar za duży z kominem podkładek... i nic nie szkodzi :) Jeśli będziesz jeździł szosą rekreacyjnie jako uzupełnienie innych aktywności to taki rower będzie Ci odpowiadał... Jeżeli się wkręcisz to tez nic nie szkodzi, zmiany będą postępować sukcesywnie. Zobaczysz z czasem wywalisz podkładki, kupisz mostek -17 do tego o centymetr czy dwa krótszy... i w końcu zmienisz ramę a raczej rower.  Czyli czeka Cię "standardowa droga początkującego szosowca" nie ma co się przejmować.

Ja go kupiłem z mysla o rekreacyjnej jeździe bez ściganek, po prostu ze znajomymi pojezdzic którzy też szosy mają oraz jako szybszy środek poruszania się dom&praca. Bez ścigania się z innymi mnie to nie rajcuje. Ale szosa ogólnie fajna sprawa teraz to wiem, ciągle tylko MTB na kole 26 cali :). Co do aktualnego ustawienia będę to zmieniał zapewne i zajmie mi to chwilę aż znajdę swój układ w rowerze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...