Skocz do zawartości

[Szosa] Pochwal się swoją szosą

Rekomendowane odpowiedzi

Ale zauważcie, ze kolega revolta ma w ogóle inne ustawienie niż każdy w szosie - czyli mostek na plus oraz jeszcze podniesienie na baranku w górę. Może to nawyk z MTB, może nie ma odpowiedniej giętkości w odcinku krzyżowym żeby się złożyć do niższego chwytu - nie wiadomo. 

Wiadomo na pewno, że każdy rower dopasowuje się do siebie, a nie do opinii na forum ;)

Odnośnik do odpowiedzi

Mostek na plus to już kolegi preferencje, które dopiero poznaje - pojeździ przyzwyczai plecy to się zacznie opuszczać z kokpitem, to bym zostawił na kolejne ruchy...

Ale kiera i łapy to do ustawienia są na już, bo się zaraz gdzieś poszlifuje ;)

@revolta kierownica żadne tam minimalnie, stary masz ją przegiętą do przodu grubo, klamki też masz grubo za wysoko.

Odnośnik do odpowiedzi

@revoltaI bardzo dobrze, że się uczysz. Nie od razu Rzym zbudowano, pojeździsz jeszcze trochę i zobaczysz, co Ci pasuje, a co nie. Aczkolwiek te klamki i kierownicę trzeba dać w dół. Trudno mi uwierzyć, że takie ustawienie jest wygodne dla Twoich nadgarstków :)

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Sil_afein napisał:

Aczkolwiek te klamki i kierownicę trzeba dać w dół.

Przejechałem tak 15 km. To za mało żeby narzekać na nadgarstki tak myślę, przestawiłem już kiere w dół klamki opadły wygląda to inaczej zobaczymy jutro po jeździe jak będzie 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 tygodnie później...
Godzinę temu, Mihau_ napisał:

Co to za bomba pod licznikiem? Rozświetlasz las? 

Garmin Varia UT800 - kupilem do jazdy w dzien i wieczorami.

Swieci calkiem OK, ale za to ile kosztuje mozna sie spodziewac lepszych osiagow - szczerze mowiac to zwykly Convoy s2+ 2.8a z starym akumulatorem 18650 swieci niewiele gorzej.

Fajne w niej jest to, ze mozna ja podlaczyc do licznika Garmin i sterowac nia z licznika - niby glupota, ale bardzo wygodne.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

A co tam, wrzucę i tutaj :) 

Zastanawiałem się, polowałem od początku roku i przed samymi świętami upolowałem Bullsa Harriera Disc 2 2020  

Aluminiowa szosa endurance na pełnej Ultegrze R8000, kupiona moim zdaniem w bardzo atrakcyjnej cenie (poniżej 6000 zł, a realne kosztował mnie sporo mniej). Nie mam 100% pewności, ale powystawowa / leżak magazynowy, bo dotarła do mnie z fabrycznym wszystkim w świetnym stanie, nawet bez rysek, jedynie owijka nieco ubrudzona, ale przy tym kolorze to norma.

• Rocznik 2020
  • Rama 54 cm AL7005, tu raczej bez fanaberii - sztywne osie (12/100 + 12/142).
  • Wideł karbonowy (choć nie wiem, czy cały, chyba nie), ze sporym zapasem na oponę.
  • Manetki: ST-R8020
  • Hamulce: BR-R8070 z tarczami Ultegry
  • Korba R8000 50/34T
  • Kaseta R8000 11-32T
  • Suport: BSA (na szczęście), SM-BBR60
  • Sztyca (27,2), mostek Bullsa, alu 
  • Koła: fabrycznie Mavic Aksium Disc, wrzuciłem moje składaki na DT460 + DT350
  • Opony Schwalbe Pro One 700x28c (zalałem mlekiem) - miejsca jest na 32c i na przodzie i na tyle. 

Waga fabryczna bez pedałów była 9,2 kg - i to w sumie jedyne, co nieco "boli", choć w tej cenie...

Po zmianie kół na moje i zamleczeniu opon spadło do jakichś 8,8 kg.

Pierwsze (i drugie) wrażenia:

Od 4 czy tam już prawie 5 lat śmigam na karbonowym Planet X XLS który robił mi za szosę/gravela/przełaja w zalezności od widzi-mi-się. Różnica jest duża - pewnie ze względu na budowę. Sporo wyższa główka powoduje, że na Bullsie jedzie mi się wygodniej, do tego o wiele lepiej połyka (mimo szosowych opon) dziury, małe krawęzniki itd. Może to też wynik tego, że to endurance, a Planet X to przełajowa ścigałka nastawiona.. no właśnie na wyścig i tyle. Póki co jestem szalenie zadowolony i rowery się świetnie uzupełniają  

W planach:

• karbonowa sztyca (lżej, ale głównie z ciekawości)
  • inne siodełko - te po dziewiczej trasie 150 km niezbyt mi leży fabryczne
  • może karbonowa kiera pokroju Accent Road... ale to się zobaczy
  • może kaseta 11-30

louemrI.jpg

• +1 pomógł 1
Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 tygodnie później...