Skocz do zawartości

[Szosa] Pochwal się swoją szosą


kamar59

Rekomendowane odpowiedzi

Ale zauważcie, ze kolega revolta ma w ogóle inne ustawienie niż każdy w szosie - czyli mostek na plus oraz jeszcze podniesienie na baranku w górę. Może to nawyk z MTB, może nie ma odpowiedniej giętkości w odcinku krzyżowym żeby się złożyć do niższego chwytu - nie wiadomo. 

Wiadomo na pewno, że każdy rower dopasowuje się do siebie, a nie do opinii na forum ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostek na plus to już kolegi preferencje, które dopiero poznaje - pojeździ przyzwyczai plecy to się zacznie opuszczać z kokpitem, to bym zostawił na kolejne ruchy...

Ale kiera i łapy to do ustawienia są na już, bo się zaraz gdzieś poszlifuje ;)

@revolta kierownica żadne tam minimalnie, stary masz ją przegiętą do przodu grubo, klamki też masz grubo za wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sil_afein napisał:

Aczkolwiek te klamki i kierownicę trzeba dać w dół.

Przejechałem tak 15 km. To za mało żeby narzekać na nadgarstki tak myślę, przestawiłem już kiere w dół klamki opadły wygląda to inaczej zobaczymy jutro po jeździe jak będzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Godzinę temu, Mihau_ napisał:

Co to za bomba pod licznikiem? Rozświetlasz las? 

Garmin Varia UT800 - kupilem do jazdy w dzien i wieczorami.

Swieci calkiem OK, ale za to ile kosztuje mozna sie spodziewac lepszych osiagow - szczerze mowiac to zwykly Convoy s2+ 2.8a z starym akumulatorem 18650 swieci niewiele gorzej.

Fajne w niej jest to, ze mozna ja podlaczyc do licznika Garmin i sterowac nia z licznika - niby glupota, ale bardzo wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A co tam, wrzucę i tutaj :) 

Zastanawiałem się, polowałem od początku roku i przed samymi świętami upolowałem Bullsa Harriera Disc 2 2020  

 Aluminiowa szosa endurance na pełnej Ultegrze R8000, kupiona moim zdaniem w bardzo atrakcyjnej cenie (poniżej 6000 zł, a realne kosztował mnie sporo mniej). Nie mam 100% pewności, ale powystawowa / leżak magazynowy, bo dotarła do mnie z fabrycznym wszystkim w świetnym stanie, nawet bez rysek, jedynie owijka nieco ubrudzona, ale przy tym kolorze to norma.

 

  • Rocznik 2020
  • Rama 54 cm AL7005, tu raczej bez fanaberii - sztywne osie (12/100 + 12/142).
  • Wideł karbonowy (choć nie wiem, czy cały, chyba nie), ze sporym zapasem na oponę.
  • Manetki: ST-R8020
  • Hamulce: BR-R8070 z tarczami Ultegry
  • Korba R8000 50/34T
  • Kaseta R8000 11-32T
  • Suport: BSA (na szczęście), SM-BBR60
  • Sztyca (27,2), mostek Bullsa, alu 
  • Koła: fabrycznie Mavic Aksium Disc, wrzuciłem moje składaki na DT460 + DT350
  • Opony Schwalbe Pro One 700x28c (zalałem mlekiem) - miejsca jest na 32c i na przodzie i na tyle. 

 

Waga fabryczna bez pedałów była 9,2 kg - i to w sumie jedyne, co nieco "boli", choć w tej cenie...

Po zmianie kół na moje i zamleczeniu opon spadło do jakichś 8,8 kg.

 

Pierwsze (i drugie) wrażenia:

 Od 4 czy tam już prawie 5 lat śmigam na karbonowym Planet X XLS który robił mi za szosę/gravela/przełaja w zalezności od widzi-mi-się. Różnica jest duża - pewnie ze względu na budowę. Sporo wyższa główka powoduje, że na Bullsie jedzie mi się wygodniej, do tego o wiele lepiej połyka (mimo szosowych opon) dziury, małe krawęzniki itd. Może to też wynik tego, że to endurance, a Planet X to przełajowa ścigałka nastawiona.. no właśnie na wyścig i tyle. Póki co jestem szalenie zadowolony i rowery się świetnie uzupełniają  

 

W planach:

  • karbonowa sztyca (lżej, ale głównie z ciekawości)
  • inne siodełko - te po dziewiczej trasie 150 km niezbyt mi leży fabryczne
  • może karbonowa kiera pokroju Accent Road... ale to się zobaczy
  • może kaseta 11-30

 

louemrI.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Czesć,

 

to i ja się pochwalę, po dwóch sezonach na triban rc520, przesiadłem się do mercedesa a dokłaniej :

Endurace CF SL Disc 8.0 Di2 zmiana kół na RR521 + klasyczna sztyca. Przejechne juz 200 km i jest super.

 

 

enduracecfsldisc8di2.jpg

  • +1 pomógł 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiony na OLX, z jeszcze prawie roczną gwarancją.

tYWP4z8.jpg

3NSvov9.jpg

 

Dokupiłem mu koszyki na bidon Elite Custom Race, lampkę tylną Eyen Augon, drugi bidon Camelback Podium 710 ml, podsiodłówkę Btwin.

Będzie jeszcze prawdpodobnie Wahoo Element Bolt, tylko czekam na dostawę do sklepu.

Edytowane przez Crockett
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...