Skocz do zawartości

[hamulec] Avid Elixir 1-dźwięk przy hamowaniu przednim hamulcem.


ajgor11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam hamulce Avid elixir 1. Przy hamowaniu przednim hamulcem ,wydaje on siebie dziwne dźwięki. Tu macie filmik : http://www.youtube.com/watch?v=BNnigIqQmDE&feature=youtu.be  

Tak powinno być, czy może jest coś nie tak? Dodam ,że kiedy hamuje tylnym hamulcem , nie wydaje on siebie takich dźwięków. 

P.S Przepraszam za jakość filmiku (nagrywane telefonem).

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to pierwsze kilometry na nowym sprzęcie to daj temu czas na dotarcie.

Ciężko stwierdzić na ucho co tam się dzieje ale zanim zaczniesz naciągać szprychy sprawdź jak się kręci koło (czy nie słychać ocierania tarczy o klocki).

Ja bym po oględzinach zaczął od regulacji zacisku jeśli tarcza jest idealnie prosta.

Edytowane przez Centek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do regulacji zacisku ,to tak prostą czynność potrafię wykonać (luzowanie śrub, zacisnięcie klamki, dokręcenie śrub). Co do napięcia szprych : w miejscu gdzie się krzyżują poruszałem dwiema i rzeczywiście wydały z siebie taki dźwięk, tylko ,że z tyłu było tak samo, a mimo to przy hamowaniu tylne koło nie hałasuje. Kolega ma ten sam rower co ja, te same hamulce i mówił ,że po jakimś czasie ustało. Może muszę jakoś ,,rozjeździć,, te hamulce? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zjawisko nie ma nic wspólnego ze szprychami, jest to efekt pracy samego hamulca, a dokładnie współpracy tarcza - klocki. 

Używałem Formuli R1 z tarczami Avida i dźwięki wydawane w czasie hamowania były jeszcze gorsze, przypominały skwierczenie wody gdy pryśnie na rozgrzaną patelnię i tłuszcz znajdujący się w niej. U mnie tego problemu nie udało się zlikwidować przez dotarcie całości, pomogła zmiana tarcz na inne niż Avid.

Używałem w zimówce Elixira 1 z tarczą Shimano, bez przydźwięków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Nie, wystarczy przełożyć klocki ,czy tarcze też muszę ?

Aby wyeliminować zmienną koła cały zestaw pasuje przełożyć. Ponad to klocki mogą być ) ja tak obstawiam) zabrudzone-zatłuszczone i zmiana samych klocków zatłuścić może druga parę.

 

Przyjrzyj sie tarczom, są srebrne i błyszczące czy może sa na nich ciemniejsze ślady ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam podobnie (choć ciszej) w Elixirach 5 z HS1 na przodzie po wstępnym dotarciu. Na  100% nie zatłuszczone, przejechane ze 100 km.

 

Czytałem jak to już ktoś wcześniej napisał, że elixirki w pełnym komplecie potrafią dziwne dźwięki wydawać.

 

PS u mnie to na 100% nie szprychy bo krzyże się nie stykają (straight pull Mavic Crossone)

Edytowane przez hetmanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie ten sam efekt w moim juicy 5 + tarcza HS1. Po dotarciu tarczy (z całkiem nowej) i  wymianie okładzin z starych metalików na pół metaliki (marki ZEIT dla ciekawych) problem całkiem zniknął. Hamuje cichutko i z przyzwoitą mocą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...