Skocz do zawartości

[hamulec] Avid Elixir 1-dźwięk przy hamowaniu przednim hamulcem.


ajgor11

Rekomendowane odpowiedzi

Aby wyeliminować zmienną koła cały zestaw pasuje przełożyć. ponadto klocki mogą być ) ja tak obstawiam) zabrudzone-zatłuszczone i zmiana samych klocków zatłuścić może druga parę.

 

Przyjrzyj sie tarczom, są srebrne i błyszczące czy może sa na nich ciemniejsze ślady ??

 

Zatluszczone klocki na pewno bys uslyszal :) Jednak gdyby do tego doszlo, nadawalyby sie tylko na smietnik. Zadne odtluszczanie, opalanie i odmawianie modlitw nie pomoze.

 Do do dzwieku z filmiku, czy byl slyszalny od poczatku? Jesli tak, ustapi to z czasem.Jesli jestes niecierpliwy troche pomoc moze zeszlifowanie tarczy drobnym papierem, a na 100% srodek o nazwie Brake Silencer z firmy SwissStop. Nigdy nie wierzylem w takie specyfiki, dopoki nie sprobowalem. Uzywam go ciagle w pracy. Zadnych wibracji czy dzwiekow wiecej..

Uwaga! Po uzyciu pierwsze kilkanascie hamowan trzeba brac poprawke na oslabiona sile hamowania, jednak pozniej to juz tylko przyjemnosc z jazdy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatluszczone klocki na pewno bys uslyszal :) Jednak gdyby do tego doszlo, nadawalyby sie tylko na smietnik. Zadne odtluszczanie, opalanie i odmawianie modlitw nie pomoze.

Do do dzwieku z filmiku, czy byl slyszalny od poczatku? Jesli tak, ustapi to z czasem.Jesli jestes niecierpliwy troche pomoc moze zeszlifowanie tarczy drobnym papierem, a na 100% srodek o nazwie Brake Silencer z firmy SwissStop. Nigdy nie wierzylem w takie specyfiki, dopoki nie sprobowalem. Uzywam go ciagle w pracy. Zadnych wibracji czy dzwiekow wiecej..

Uwaga! Po uzyciu pierwsze kilkanascie hamowan trzeba brac poprawke na oslabiona sile hamowania, jednak pozniej to juz tylko przyjemnosc z jazdy..

Niekoniecznie , wystarczy że jest delikatnie usyfiony i już może nie hamować a będzie cichy

 

I zalane klocki nie nadają się tylko na śmietnik , można je wypalać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako człowiek zajmujący się zawodowo naprawą rowerów twierdzę, że wymiana klocków jest ekonomicznie korzystna dla mnie i mojego pracodawcy :)

Sens takiego zabiegu w serwisie mija się z celem, ze względu na nakład czasowy do osiągnięcia odpowiedniego efektu - taniej jest wymienić okładziny na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec przynajmniej w jednym sie zgadzamy. Rowniez pracuje w serwisie i nie ma tam czasu na takie zabiegi, a jeszcze mniej na ewentualne reklamacje. Szczegolnie w sezonie. Z punktu ekonomicznego godzina mojej pracy kosztuje 60€, nowe klocki okolo 20.

Jednak sobie tez nie wypalalbym zadnych klockow. I to nie tylko z powodu mojej ceny zakupu.

Z innej beczki: sam skladales ten chinski rower? Jaki byl koszt ramy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pewną teorie na ten temat, mianowicie sama budowa tarczy a dokładnie jej otwory. Klocki które ocierają o tarcze z nie odpowiednim kątem przelatując przez otwory mogą wydawać z siebie taki odgłos. Więc albo klocek ściera bardziej swoją powierzchnię z przodu (powodując dużo większy nacisk na bardzo małą powierzchnią i dla tego wpada w otwory, albo jest zły kąt samego zacisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to chodzi wlasnie o otwory w tarczy, dlatego dzwiek taki wydaja tylko niektore modele. Moze byc tez tak, ze krawedzie tych otworow przy nowej tarczy sa poprostu jeszcze ostre. Po czasie przeciez, w miare dotarcia sie tarczy dzwiek zanika. Mialem juz kilka takich przypadkow, ze Brake Silencer pomogl na poczatku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wiem, że robię mały odkop, ale może moje doświadczenie komuś pomoże.

Miałem ten sam problem w tylnym BB5 na tarczy Accent Freeze. Jako nowe było okej, potem doregulowałem, aby hamulec był krótszy i hamulec zaczął właśnie wydawać podobne dźwięki przy mocniejszym dociśnięciu klamki. Ni to pisk czy wibracje, po prostu jak pisali Panowie wyżej klocki musiały mieć kontakt z otworami w tarczy. Jako, że z czasem nic się nie polepszyło to korzystając z okazji podczas czyszczenia kasety, wyjąłem jeszcze klocki (nawet te z przodu) i tylko wyszczotkowałem w wodzie z płynem do naczyń. Ustawiłem na nowo zacisk tak, abym dalej miał system 0-1owy i jak na razie przy kilku testowych hamowań juz nie słyszałem żadnych zbędnych dźwięków. Także rzeczywiście lepiej na początek odtłuścić tarcze z klockami i na nowo ustawić zacisk, bo możliwe, że tarcza ścinała klocki stąd taki dźwięk.

 

Wymazane na Tetce

Edytowane przez Rophoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ludzie, w końcu pozbyłem się piszczaco, gdaczącego problemu w Avid Elixir 1 a próbowałem już prawie wszystkiego: smarowanie jakimiś specyfikami zacisków, odpowietrzanie, malowanie tylnej strony klocków, modlitwy do bóstw pogańskich, wymiana tarcz, wypalanie, mrożenie, nowe klocki Avid.

Avid cały czas piszczały i wyły.

 

A rozwiązanie na piszczące Avidy jest takie:

  1. Wymontowyjemy oryginalne klocki i sprężynkę
  2. Kupujemy klocki UNEX (te najtańsze, bez thermo diss ... czegośtam).
  3. Zakładamy klocki UNEX.
  4. Cieszymy się błogą ciszą hamowania.

Po roku głuchnięcia, za każdym razem jak dotknąłem klamki hamulca, byłem już o mały krok o zmianę Avidów na Shimano. Dałem im szansę i nie żałuję. Są rewelacyjne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@flor3q niestety nie pozbylem się tego problemu, ale jak pisał mój przedmowca, wymiana klocków powinna załatwić sprawę. Kiedy dojadę swoje klocki i wymienię na inne to dam znać czy coś zmienilo (o ile nie zapomnę :P )

 

Wysłane z mojego HTC Desire C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja mialem podobnie z avidami teraz sa kool stopy ale dzis dopiero bede testowal, jak avidy piszcaly uzylem tego sprayu Swiss cos tam bike disc silencer.

tylko bardzo uwazamy na ilosc aplikowanego produktu bo jak za duzo to jazda bez trzymnki :-) po jednym psiknieciu na pad wieczorem i rano zalozone i cisza nieziemska oraz hamowanie bardzo bardzo gladkie, zadnych dzienych chrobotan, czy piskow..

ja nie przeczytalem instrukcji i pierwszy raz psikalem tym na dysk- rezultat masakra i hamucy brak totalnie ale po umyciu i wymoczeniu padow w alkoholu i precyzyjnym zaaplikowaiu dziala elegancko

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopie w sprawie tego wypalania metalików. Mam klocki metaliczne shimano i raz zdarzyło mi się je zalać przy  odpowietrzaniu,  czytałem o ich wypalaniu w piekarniku , podpaleniu z benzyną czy potraktowaniu ogniem nad palnikiem. Niestety żadna z powyższych metod nie pomogła, może ja coś źle robiłem ale zawsze klocki po założeniu dawały z siebie dźwięk syreny. Najbardziej przy lekkim naciskaniu na hamulec i małej prędkości. O sile nie wspomnę bo była strasznie mała. Wymieniłem klocki wymyłem znowu tarczę i dopiero zauważyłem różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Witam,

 

Kontynuuje temat ponieważ nie ma sensu zakładać kolejny skoro sprawa dotyczy podobnego tematu. Otóż w moim rowerze w przednich hamulcach słychać dziwny metaliczny dźwięk, który określiłbym jako jakieś "cymk" - cokolwiek to może oznaczać. 

 

Dzwięk nie jest regularny, czasami wydobywa się 1 nieregularnie, czasami 2 razy jeden po drugim. 

 

Nie mam pojęcia czy tarcza jest prosta? Rower był serwisowany przed rozpoczęciem sezonu i na początku tego nie było. 

 

Proszę o poradę 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam, przepraszam ,że odkopuję temat ale miałem ten sam problem na elixirach 5 jak i teraz na guide ultimate - winą są klocki od avida/srama, używam tarcz Magura Storm HC 180mm tył/203mm przód + klocki metaliczne i nie miałem tego problemu na Magura MT7, dopiero po zmianie hamulców było słychać podczas hamowania choćby tarcza była mocno tłusta z czegoś - oryginalne klocki które były dołączone do hebli to były organiki które myślałem ,że zalałem DOTem i był taki sam dźwięk jak napisał autor wątku tylko mocno odbijał się na tarczy :) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...