Skocz do zawartości

[amortyzator]Fox 32 f100 ctd problem


MateuszSid23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupilem na allegro nowy amortyzator Fox 32f100 Ctd i tu mam pytanie czy to skok 100 czy 80 mm dodam ze długość wystających lagów rowna jest 100mm sprzedawca upiera sie przy swojej wersji czyli 100 natomiast w kazdym pobliskim serwisie chlopaki mówią ze to 80 mm 100 długości golenia 8 cm uzytkowego załączam zdj ,drugie pytanie co do sytemu CTD praktycznie nie widać różnicy pomiedzy pracą na Trail a Climb ,pompowanie jest praktycznie takie same jak na trail proszę o pomoc doświadczonych w tym temacie Użytkowników Pozdrawiam

post-169492-0-63903100-1393007613_thumb.jpg :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Po pierwsze- kłania się interpunkcja i styl pisania.

 

 

w kazdym pobliskim serwisie chlopaki mówią ze to 80 mm 100 długości golenia 8 cm uzytkowego
 

W tym przypadku jedyna możliwa opcja to spuszczenie powietrza do zera, maksymalna kompresja amorka, następnie wyciągniecie amorka do maksimum i zmierzenie odległości od uszczelki do o-ringu na goleni- wartość ,jaka uzyskasz to faktyczny skok amorka.

W obecnych czasach mało kto sprzedaje nowe amorki ze skokiem 80 mm. Zresztą wg Foxa nie ma wersji 80 mm w Twoim modelu.

 

 

drugie pytanie co do sytemu CTD praktycznie nie widać różnicy pomiedzy pracą na Trail a Climb

Masz najprostszą wersję Foxa-Evolution, która ma uproszczoną wersję systemu CTD. Można założyć,że amorek,który kupiłeś to wersja OEM dla jakiegoś producenta. Kupując OEMa należy liczyć się z tym,że amorek jest ustawiany w określony przez producenta rowerów sposób- co oznacza,że CTD może być ustawione na niski stopień tłumienia kompresji-czyli róznice miedzy poszczególnymi pozycjami są małe. 

 

Oczywiście możliwe jest,że kupiłeś uszkodzony amorek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzator został zakupiony w smoksport.pl,gwarancja na podstawie paragonu 2 lata.

Mysle ze fox nie udzieli gwarancji na uszczelki ponieważ to rocznik 2013 do tego z demontażu.

 

http://allegro.pl/fox-32-f100-ctd-1680-gram-nowy-disc-29-i3969044477.html dla ciekawych :whistling:

 

Chyba zaniose go do pobliskiego serwisu aby sprawdzili te uszczelki,pozostaje pytanie czy nie straci gwarancji wraz z rozkręceniem.. :bye2:

Edytowane przez MateuszSid23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po sprawie,zaniosłem go do zaufanego serwisu rozkręcili,wymienili 2 oringi przy okazji zwiększyłem sobie skok na faktyczne 100mm,teraz zastanawiam sie nad komentarzem dla sprzedającego, który usilnie wmawiał mi ze taka operacja nie jest możliwa w żadnym Foxie,podczas gdy serwisant pokazywał mi ze śmiało moge nawet ustawić sobie 120mm,bez żadnych podkładek.

Według sprzedającego 100mm lagi[odlegośćod uszczelki po samą koronę] to 100mm skoku,idąc dalej tokiem myślenia sprzedawcy korona górna powinna stykać sie z uszczelkami kurzowymi.. :woot: przecież to Fox "niedobijalny" amortyzator :whistling: Komenatrz w takim wypadku nie może byc pozytywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc ze fox jest "niedobijalny" miałem raczej na myśli, że idąc tokiem rozumowania  sprzedawcy dobicie Foxa jest fizycznie niemożliwe co wydało mi sie dość dziwne. :woot:

Takiej wiedzy nie posiadałem, myslalem ze amortyzator musi mieć ok 2cm wiecej skoku aby chronić przed dobiciem.

Moja wiedza na temat amortyzatorów jest raczej skromna.

Człowiek uczy sie całe życie :sweat:

Edytowane przez MateuszSid23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...