Skocz do zawartości

[Mars 1 TPC] Uszkodzone górne golenie


abstinent

Rekomendowane odpowiedzi

oj tam, kiedyś klamki kupiłem i nie dostałem

magiczna kwota 50+ chyba 5zł paczka

nie odpuściłem no bo dlaczego mam darować ?

i nie chodziło o te 50zł tylko właśnie o zasady :)

pojawiłem się na komendzie

po kilku dniach dostałem maila z pytaniem o dane do zwrotu kasy :whistling:

 

a te zadrapania to prawdopodobnie ktoś nieudolnie ratował co się dało i nie wyszło

a ewidentnie laga jest prosta tylko po koronie poszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Taaa

Dogadałem się ze sprzedawcą, o dziwo większego problemu nie było :icon_cool:

Wysłałem maila ale cisza, więc zadzwoniłem i nie wiedział o niczym bo dopiero wrócił do PL

Powiedział ze przeczyta maila i da odpowiedź.

Na drugi dzień przyszedł mail o dane do przelewu, tylko nie wiem czy połowa i widelec mój, czy całość i odsyłam bo jeszcze nie przelał.

 

Dzisiaj rozebrałem sx-a co by popatrzeć do niego co tam się dzieje

Ogólnie jest lipa bo bebechy są na odwrót (lewa tpc prawa sprężyna+gumki)

tpc budową jest identyczne w obydwóch

z tym że w sx jest jakieś przetłoczenie takie jak w marsie w ladze z powietrzem, ale na innej wysokości

jeszcze jest problem z pokrętłem od naprężenia bo przeskakuje jak dobiję do dołu

 

zastanawia mnie jeszcze jedno, czy w sx powinno się kręcić pokrętło od tpc?

w marsie kręci się ale co daje to za bardzo nie wyczułem :icon_lol:

przełożyłem górną cześć z marsa do sx-a i zastanawiam się czy by nie pomodzić z komorą powietrzną?

tłoczek nowy do marsa mam tylko co mi to da jak wsadzę?

teoretycznie wywalam gumki i zaraz nad sprężynę wkładam (co nie będzie łatwe z powodu gwintów) tłoczek na gęstym smarze, z góry zalewam gęstym olejem, pompuję i co mi to da że tak powiem :icon_mrgreen: ?

 

główny problem sx-a to to że go dobijam na stromych zjazdach

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korek na wentyl nie problem

części posiadam od marsa, no chyba że w całości będę musiał go odesłać w co wątpię :icon_lol:

pytanie jak to się będzie zachowywać i czy jest sens?

następne pytanie czy wywalić trochę gumki, czy całą gumkę czy może sprężynę ?

 

teraz popatrzyłem na obie górne części tpc

mars ma regulację z zewnątrz pokrętłem, sx też ale trzeba rozebrać i w środku jest mała śrubka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się czasami zastanawiam, czy warto się udzielać w temacie, skoro zakładający go nawet nie raczy przeczytać co inni piszą, to wszystko co "odkryłeś" już dawno opisałem ...

Teraz pozostałe kwestie - po pierwsze tylko tłok z uszczelką może utrzymać ciśnienie, więc jeśli z uszczelką nie wejdzie do SX, to żadne oleje nie pomogą, po drugie - czy wewnętrzna strona goleni prawej SX jest wykończona "na gładko" tak żeby tam mógł się płynnie przesuwać tłok, po trzecie, w którym miejscu prawej goleni SX znajduje się przetłoczenie i na jaki ruch tłoka pozwoli, po czwarte, czy korek pręta kompresji Mars da się wkręcić w ptawą goleń SX i czy ten pręt da się przykręcić do dolnej goleni .... i jeszcze kilka kwestii .

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wygląda ten tłoczek

http://www.ebay.pl/itm/Piston-air-pour-fourche-MANITOU-Black-Skareb-/111289677095?pt=FR_JG_Sports_Cyclisme_&hash=item19e961b527

na gładko jest ale nie wiem czy tak samo jak w marsie, jak gdyby kolor bardziej w srebrny wpada

przetłoczenie jest w lewej goleni

prawa jest cała gładka, korek pasuje

dół zostaje cały z sx-a

tak mniej więcej wyglądają bebechy, tu jest dodana sprężyna negatywna

img7067m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby to działało trzeba do prawej goleni SX włożyć cały komplet z Marsa, - niestety w SX po prawej w środki nie ma plastikowej prowadnicy dla pręta kompresji, jeśli goleń po prawej w środku nie jest anodowana (a pewnie nie skoro jest bardziej srebrna) szybko będzie się wycierała mimo oleju ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie nie ma co kombinować, na razie dołożyłem kawałek gumki i jest już lepiej

a do mojego trafi chyba niestety fox 32

niestety z powodu na cenę, ale za to z pewnego źródła :icon_cool:

do tego trzeba będzie koło pod tarcze i hamulec...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...