Skocz do zawartości

[amortyzator] Fox RLc Fit - przemyślenia po serwisie


kolo1

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie kupiłem nowy rower z foxem i od razu podbiłem do cult-bikes, że słyszałem że firmowo jest mało oleju - oni, że tego nie potwierdzają. Tak czy siak chcę im go wysłać w celu sprawdzenia i ewentualnego dolania oleju. Mam nadzieję, że się tego podejmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

powiedziałem, że chodzi odrobinę szorstko, bo w sumie to prawda, porównując do sida starego

Słyszałeś coś o docieraniu,tzw. Fork brake-in ? Przejdź na nim jakieś 20h w terenie, niech uszczelki i pozostałe współpracujące elementy się dotrą i wtedy , jeśli coś będzie nie tak, zaatakuj CB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mały serwis co 3-4 miesiące, duży serwis raz w roku. Golenie przecieram wilgotną szmatką . Oleje tylko oryginalne lub o zalecanej lepkości. Wyjątkiem jest inny smar do Manitou ( zamiast PrepM- Slick Honey). Nie używam Brunoxa czy też osłon na golenie.

Totalnym wyjątkiem jest DT Swiss,który wymaga nieco innego podejścia.

W Foxie raz w miesiącu robiłem coś takiego:

http://service.foxracingshox.com/consumers/Content/Service/QuickTech/Dust_Wiper_Seal_Quick_Clean.htm

 

Mozesz rozwinac troszke odpowiedz nt. DT Swiss ? Co takiego masz na mysli, ze trzeba do niego innego podejscia. Pytam bo kupilem niedawno amortyzator tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Rozważaliśmy z znajomym zakup DTSwissa. Dystrybutor na PL za serwis zawołał 700zł na dzień dobry i powiedział, ze to jest taka jakby zaliczka bo widelec jest wysyłany do Szwajcarii i może wyjść jeszcze drożej niż 700zł.

Pozdrawiam.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Co takiego masz na mysli, ze trzeba do niego innego podejscia

Amorki DT do rocznika 2013 były zalewane olejem Motorex Supergliss 100k ,który ma tendencję do gęstnienia poniżej 10 stopni . Dodatkowo dosyć szybko wysychają gąbeczki w uszczelkac i szybko gromadzą brud, co powoduje pogorszenie pracy - po jazdach w błocie znaczne pogorszenie.Amorki produkowane od 2013 są zalewane olejem Panolin i mają nieco inne uszczelki. 

Amorki DT wymagają częstszego ( częściej niż w Manitou czy Foxie) zaglądania do dolnych goleni  w celu oczyszczania gąbeczek i nasączenia ich olejem. Zastąpiłem wspomnianego Motorexa innym olejem - Motorex SemiBath o mniejszej lepkości, co nieco poprawia pracę amorka i minimalizuje opisane problem.

Serwis DT jest w Obornikach pod Poznaniem i wszystkie naprawy i przeglądy robią u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kupiłem Fox'a zeszłej wiosny. Jak na jesień robiłem wymianę oleju to okazało, się że nie była nawet połowa zalecanej ilości. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że mam OB to brakowało go całkiem sporo - a amor nie przeciekał. Najlepsze jest to, że po po tym serwisie mogłem znacznie obniżyć ciśnienie w komorze powietrznej (aby utrzymać sag na przedserwisowym poziomie) i lisek od razy zaczął płynniej pracować. Niestety powietrza jest trochę mało i teraz TALAS nie może zwiększyć skoku do 140, a jedynie do ok 130/135 mm :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam też latasa 100-140  . Jeżeli amorek nie podnosi Ci się do 140 to raczej przyczyny szukał bym w "kartridzu" komory powietrznej w którym zapewne spadło ciśnienie . Czy jak przełaczysz zmanę skoku na 100mm to jest rzeczywiste 100m , i tak samo jest przy 120 mm ? 

Edytowane przez kolo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Oryginalny Fox Fluid.

Niektórzy stosują inne oleje ( np. przekładniowy 80W),ale to temat na oddzielną dyskusję.

Dlaczego na gabki stosowany jest fox float fluid? On jest przeznaczony przeciez do komory powietrznej. Czy na golenie dla modeli do 2014 roku nie powinien byc stosowany fox suspension fluid 10 wt ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też latasa 100-140  . Jeżeli amorek nie podnosi Ci się do 140 to raczej przyczyny szukał bym w "kartridzu" komory powietrznej w którym zapewne spadło ciśnienie . Czy jak przełaczysz zmanę skoku na 100mm to jest rzeczywiste 100m , i tak samo jest przy 120 mm ? 

Niekoniecznie. Z tego co pamiętam to nawet w książeczce serwisowej jest zapis, że fox nie gwarantuje że widelec będzie miał dokładnie tyle skoku co deklaruje (czyli zamiast 100 może być np. 95, zamiast 140 może być 135mm). Poza tym lekki rowerzysta może w kilku sytuacjach spotkać się z takim problemem np. sprężyna negatywna może być zbyt twarda, albo komora powietrzna jest zbyt duża i łatwo się zapada na początku skoku przy tak małym ciśnieniu, może w amorze jest już taki syf że jest "tępy" i nie wraca do pełnego wyprostu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...