Skocz do zawartości

[Amortyzator] SR Raidon 2011 LOD - głośna praca


no1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak jak w temacie - chodzi o głośną i wkurzającą pracę amortyzatora. Zastanawiam się co zrobić aby wyeliminować te dźwięki. Widelec jest zalany olejem. Serwisowałem widelec, komorę powietrzną i wyczyściłem na błysk dolne golenie, nic nie pomogło. Dzisiaj wykręciłem tłumik i założyłem na chwilkę dla testu dolne golenie (z wyjętym tłumikiem) i cisza, następnie tłumik jak na filmik poniżej uciskałem i to tu jest problem:

http://www.youtube.com/watch?v=iTOF-uAfN6o

-Blokada działa

-Praca widelca się nie zmieniła mimo hałasu

Dodatkowe pytanie, Czy ten tłumik jest rozbieralny, a jeśli tak to jak go rozebrać?

 

FVxqD60.jpg?1?3893kBxA2Ap.jpg?1FavZCbF.jpg?15dhsJxF.jpg?1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja tłumienia nic nie da, zawsze mam odkręcone na szybki powrót, a pamiętam że był cichutki na tym ustawieniu. To brzmi tak jakby siorpał tam olej. Czy to możliwe że olej z goleni dolnych się zassał do tłumika i siorpie? Co zrobić po rozebraniu tłumika? wylać wszystko, powycierać szmatą i wlać nowy olej, czy jakieś inne kroki są potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wracam z tematem. Jak złożyć i zalać? Nikt mnie nie uprzedził że to wybuchnie przy odkręcaniu. Nie brakuje czegoś na tym zdjęciu? Byłbym wdzięczny za instrukcje. Na "5" jest wentyl, po co on tam jest?

ZOrxczA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Pewnie się da.. Ja nie wiem, bo nie złożyłem, zniszczyłem tłumik wtedy. Od tamtej pory amortyzatory oddaje na serwis i nie tykam bo zepsuje, nie chce się denerwować. W tym przypadku jeździłem z tłumikiem "bez oleju", czyli takim który nic nie odbijał tylko powodował pewien opór przy pracy, żeby amortyzator się nie zapadał pompowałem więcej powietrza. Przejeździłem tak rok (również w górach), w sumie bym tak jeździł gdyby nie to że teraz mam inny widelec, inny rower. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...