Skocz do zawartości

[Hamulec]Tłoczki w hamulcu nie cofają sie


RudyGrzybek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż wczoraj zaczałem wreszcie coś robić z moim hamulcem przednim avid elixir 3 , i mam oto taki problem , tarcze wyprostowałem jest dość prosta , odpowietrzyłem i było dobrze , lecz gdy nacisnąłem klamke to wszystko ładnie płyn jest powietrza brak lecz sie tłoczki ścisneły i nie zabardzo chcą wracać a klocki trą o tarcze , co do klocków są one nowe , jeżdżone może z 2-4dni po czym hamulec został zdjęty . Prosze o szybką pomoc bo nie wiem co w końcu z tym hamulcem zrobić , same problemy z nim mam .

Edytowane przez RudyGrzybek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam:
- dopowietrzyłes hamulec
- zwiększyła sie odległosc pomiedzy klockami
- założyłes zacisk na "srodku" względem tarczy
- przykreciłes
- zacisnąles hamulec i pojawił sie problem?
klocki zeszły bliżej tarczy i hamulec trze.

Czy dobrze interpretuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekki luz na klamce jest jest ale lekki , hamulec ma ze 3lata już rower jest z 2011roku kupiony był jako uzywany w dobrym stanie 2013 na wiosne , km zrobiłem około 5tyś . jezdziłem nim tylko wiosna lato i jesień w zime nie za często prawie wcale nie był używany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak odpowietrzałem hayesy dużo razy , teraz kilka odpowietrzałem te elixiry , kiedyś jeszcze jak nie umiałem odpowietrzać byłem w sklepie rowerowym na odpowietrzenie i zrobił to tak , że  byłem zmuszony kupić zestaw do odpowietrzania i samemu odpowietrzyć to . A co masz na myśli serwis hamulca?

Edytowane przez RudyGrzybek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jest  w nich za dużo płynu. Czy gdy je zalewałeś tłoki były na równi z zaciskiem czy wypchnięte? Jeśli były wypchnięte, dokręć odpowietrznik w klamce i kluczem np. 10 rozepchnij tłoczki i załóż klocki. Miałem dziś to samo u siebie z tektro i zabieg się udał :) Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tłoczki zawsze wciskam przed odpowietrzaniem bo tak to by odpowietrzanie nic nie dało :) , coś jest dziwnego z tymi elixirami , denerwują mnie juz , chyba zmieniam na te http://allegro.pl/hamulce-hydrauliczne-deore-br-m596-metal-nowe-i3931283026.html bo mają dobrą opinie i są w przystępnej cenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody z podanej aukcji są już skrócone, (zakładam, że zdjęte z nowego roweru) 75 i 130cm. Radzę zmierzyć ile Ci potrzeba żebyś nie zaliczył 'faila' po ich zakupie. Poglądowo mogę powiedzieć, że do mojego tylny byłby za krótki... Tylko ja mam ramę 20,5" więc do Twojej 'siedemnastki' w Treku może będą pasować ;)

Edytowane przez Quba88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...