Skocz do zawartości

[serwis] Rock Shox Reba DualAir - kompleksowy serwis od a do z


Maniak

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Witam, mama pytanie do bardziej doświadczonych pod względem serwisu kolegów. Czytałem ten manual Maniaka ze 2 razy i nie jestem pewny czy dobrze zrozumiałem, że jeżeli decydujemy się na przesmarowanie sprężyny powietrznej smarem stałym zarówno pozytywnej jak i negatywnej to nie wlewamy oleju 15w ani do poztytywnej komory ani do negatywnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 3 pytania:

 

1)Czy budowa sida world cup xx jest identyczne jak tej reby z tutoriala?

 

2)czemu na aliexpress nie ma zamienników za dolara :(?

 

3) czy da się skompletować pełny zestaw oringow,uszczelek itd.? Ale jakiś zamienników? Czy muszę kupować oryginalny? Gdzie najtaniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.2 - bo widocznie tyle to nie kosztuje..

ad.3 - da sie...,        zamiennikow......,      nie musisz kupic oryginalnych......, trzeba poszukac, troch chceci..

W tym temacie sa wymiary, nawet podane sklepy gdzie i kto kupowal, itd. Co 3-4 strony nie musza padac te same czy podobne pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj, nie wiem czy taka operacja by przeszła. Mianowicie chciałbym wymienić starszą wersje tłumika MC taką czerwoną na nowszą czarną. Obie różnią się długością nowsza jest krótsza i pewnie dlatego wlewa sie wiekszą ilość oleju. Czy z rebą z 2008r był by kompatybilny nowszy tłumik krótszy taki jak ten o którym też traktuje też poradnik/manual ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylby, dasz tylko wiecej oleju.

Aaaa, jeszcze jedno, mialem MC czarne normalnie dzialajace, jak czerwone, a te nowe maja odwrotna sprezyne blokady, czyli musisz naciagnac, aby widelec byl odblokowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym to nie jest tłumik, choć tak się nazywa, tylko blokada. Chyba, że potraktujemy to ustrojstwo jako tłumik kompresji (kiedyś były nawet takie manetki z regulacją tłumienia kompresji i blokadą). Tłumik (odbicia) jest na dole goleni i nie ma nic wspólnego z tym, co na górze, wręcz obydwa mogą działać (i działają) zupełnie niezależnie od siebie. Wspólny mają tylko olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, ze to oddzielne ustrojstwa, bo zrobiłem serwis zgodnie z poradnikiem/manualem użytkownika" Maniak" zresztą bardzo dobrze opisany. Wszystko poszło ok.Moge kupic bardzo tanio nowy tłumik razem z pokretłem floodgate, który ma nieco inny krztałt dzieki temu łatwiej złapać go się da dlatego zapytałem o kompatybilność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, ale skontaktuj sie ze sprzedajacym aby przeslal wymiary, srednice i dlugosc.  To powinno na logike wszystko grac, lagi sa te same, gwinty korka pewnie tez.

edit...

rockshox-motion-control06.jpg1 zdjecie z netu...jak to jest rzeczywiscie metalowy, to odpusc sobie, znajdziesz kupe zdjec w internetach BB, ktore sa popekane.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumik zamowiłem jest to wersja jak pisałem blackbox z 2010r kupiłem bardxo okazyjnie, bo z 130 zl rqzem z pokretłami tj. Floodgate i tym niebieskim nazwijmy to krązkiem w ktore mocuje sie linke od manetki. Po przeszczepie dam znać czy się przyjął :)

Ten korpus to jest tytanowy nie metalowy mimo wszystko widziałem te popękane zdjecia ale nie jest tego wiele znalazłem tylko dwa przypadki popę

kanych tłumików w tej wersji na zagranicznych forach. Nie mozliwe, ze tytan ustepuje plastikowi. Nie mniej jednak warto odnotować to. Kupiłem tylko dla czystej chęći sprawdzenia tego tłumika czy daje rzeczywiście wiecej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena bardzo dobra, Ze tytanowy to wiem, a tytan to tez metal. Wole napisac metalowy bo jest to bardziej zrozumiale... Tu czasami padaja tak elementarne i infantylne pytania, ze czlowiekowi to ryje psychike. I widzisz, tez uogolniles - tytan ustepuje plastikowi. Nie wiemy jaki to rodzaj plastiku, a mimo to producent zrezygnowal z metalu. Mimo to zycze powodzenia a byloby fajnie , aby w tym watku napisal potem recenzje/ wrazenia.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przepraszam za zwłokę, Przeszczep tłumika motion control TI (wersja tytanowa) do reby race rocznik 2008 nieudany. Tłumik niestety  nie pasował średnicą był o 0,5mm szerszy niż mój stary czerwony. Co tu jeszcze dodawać chyba nic :) zamieszczam zdjęcia  na których pokazana jest różnica średnicy oraz waga.

post-193092-0-58424300-1512502542_thumb.jpg

post-193092-0-68156400-1512502623_thumb.jpg

post-193092-0-61779100-1512502699_thumb.jpg

post-193092-0-87030600-1512502747_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tyle tylko, że akurat ten olej nie jest tak istotny, a raczej jego parametry, do pracy amortyzatora. Wszystkie wymienione wyżej spiszą się równie dobrze, gdyż mają zapewnić smarowanie górne-dolne lagi i nic poza tym. Ważniejsze jest to co lejemy do tłumika, i w tym przypadku zalecałbym oryginał - bo tutaj robi się całą robota. Nie oszczędzałbym również na smarze do uszczelek kurzowych - polecam RSP Slick Kick, robi świetną robotę.
Co do oleju do dolnych lag, stosuję tego castrola syntetycznego, wymieniam dość często by zapewnić świeżość i nie zauważyłem problemów w działaniu :)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...