Skocz do zawartości
Maniak

[serwis] Rock Shox Reba DualAir - kompleksowy serwis od a do z

Rekomendowane odpowiedzi

arekhs

Ja obstawiam że to Recon Solo Air z 2009r

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Punkxtr

Up, bingo - zdaje się, że trafiłeś. Rzeczywiście był jeszcze Recon w tamtych latach i patrząc na archiwalne zdjęcia to jest to. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kubiako

Czyli zostałem przez kolesia wych***ny. Ale dzięki za pomoc, liczyłem że znajdzie się tu ktoś doświadczony który pozna na oko co to za ustrojstwo :thanks:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3majsiemaciek

RockShox ma teraz taką stronkę do ustawień amortyzatora, szukania danych i manuali po wpisaniu numeru seryjnego. 

Po wpisaniu Twojego numeru seryjnego wyświetla taki komunikat. Dopuszczałbym, że z uwagi na wiek, amortyzator może nie być w ogóle w bazie danych ale skoro już są jakieś wątpliwości, to wyjątkowo dopuszczałbym prawdziwość komunikatu - numer seryjny wskazuje na część zamienną- zwłaszcza biorąc pod uwagę podejrzane sznyty dookoła rury sterowej pod koroną.

https://trailhead.rockshox.com/en/specs/48T80023842

Serial number entered not found.
This could be caused by an inaccurate entry or the number corresponds to a replacement part.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kubiako
Napisano (edytowane)

No i rozłożyłem dziada. Niestety złych informacji wyszło więcej. Tłumik okazał się byc to TK a nie MC :wallbash:

A na dodatek uszkodzony jest dolny korek od sprężyny powietrznej. Czy jest to element dostępny jako jakaś część zamienna bo w żadnym RepairKit do RS tego nie znalazłem. I czy jest to istotne żeby była w całości, z tego co widzę nie jest to element z uszczelką więc nie musi chyba trzymać szczelności za specjalnie.

1585684280305.jpg

Edytowane przez kubiako

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3majsiemaciek

Takie części tylko u importera lub autoryzowanego serwisu RS. Ewentualnie serwisy specjalizujące się w serwisie zawieszenia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Radoslaw85
      Przez Radoslaw85
      witam,
      Jak w temacie, poszukuje stołu rowerowego do serwisu z dwoma zaczepami na tylne i przednie koło.
      Szukałem w internecie i widziałem oferty po 600 zł i więcej a na allegro pustki.

Proszę o pomoc, stół może być używany.

Dodatkowo, wiem że tutaj sami specjaliści, ale co myślicie nad otwarciem nieewidencjonowanej firmy na terenie okolic Chorzowa jako serwis rowerowy (serwis na terenie mieszkania)
    • Bikemator
      Przez Bikemator
      Cześć,
      Nabyłem niedawno stary miejski rower wyposażony w przerzutkę planetarną 3-biegową Sachs z torpedo. Po krótkim użytkowaniu doszedłem do wniosku, że przełożenia roweru są trochę za twarde i zdecydowałem się wymienić tylną zębatkę na nieco większą. Obecna ma 19 zębów, więc znalezienie większej pewnie nie będzie takie proste.
      Pytania:
      - czym to odkręcić? jestem laikiem, ale może jakoś dam radę. Zdjęcie załączone.
      - jaką zębatkę kupić? Widzę coś takiego jak Shimano Nexus 22t 22z - będzie pasować? Mam nadzieję, że przeskok z 19 zębów na 22 nie będzie za duży.
      Pozdrawiam serdecznie

• Looser
      Przez Looser
      Cześć,

W skrócie mam obręcz do wymiany i szukam sensownego miejsca w odległości około 20km od Dąbrowy Górniczej (Katowice, Sosnowiec, Będzin, etc.), gdzie mi nie spieprzą koła. Ktoś coś?

Z góry dzięki.

• serengerd
      Przez serengerd
      Witam,
      Na początku chciałem się przywitać bo jestem tutaj pierwszy raz.
      Szukałem tematu na forum,  już samo wpisanie nazwy roweru nie przyniosło żadnego rezultatu.
      Sprawa wygląda następująco:
      Kupiłem w Holandii w sklepie ze sprzętem używanym rower. Potrzebowałem zwyczajnego, ale podczas czyszczenia go, okazało się iż ma naklejki "electric", a w tylnym kole z dużego piasta (piastu??) wystaje kabelek :)
      Od razu wpisałem nazwę roweru w Google i pokazało mi się mnóstwo wyników z identycznym modelem co mój nowo nabyty i wszystkie były elektrykami.
      Baterii ani reszty okablowania czy wyświetlacza i przycisków/wajch nie było.
      Moje pytanie jest następujące: czy jest możliwe samemu naprawić ten rower? tzn sprawić by znów był elektrykiem?
      Forum pozwala na dodanie śmiesznie małych plików, więc dodaję link ze zdjęciami z Googlephotos: https://photos.app.goo.gl/5WCtGDxxYWtCifek8

Pozdrawiam i liczę na pomoc :)