Skocz do zawartości

[serwis] Rock Shox Reba DualAir - kompleksowy serwis od a do z


Maniak

Rekomendowane odpowiedzi

napompowany i pełny skok?! To ja tam przecież 200ml zmieszcze. Teraz dolałem na wypompowanym i ściśniętym 5ml... Chociaż jak wsadzałem tlłumik to sie niemal ulało, i nadal nie blokuje. Ale dokręcenie sprężyny dało efekty i pop loc wraca na swoje miejsce.

 

edit

Jeszcze raz dolałem oleju do tłumika. Tym razem na  napompowanym amortyzatorze i w naturalnej pozycji. Do dolnej uszczelki tlumika weszło jeszcze koło 6ml. Razem siedzi tam około 115. Pop loc odskakuje, ale zmiany charakterystyki ani widu ani słychu. na razie tak zostanie. Co mogę ewentualnie sprawdzić w samym tlumiku? Przy przekręcaniu zawleczki, jakis dzyndzel na dole się przekręca i odsłania otwór, ale nie przyglądałem się na ile to szczelne i jak bardzo odsłania. Jakieś wskazówki jak to powinno działać i na co zwrócić uwagę?

Edytowane przez Waise
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć,

dziś serwisowałem swoją Rebe Solo Air zgodnie (prawie) z maualem ze strony SRAM'a. Napotkałem problem przy zamykaniu goleni z tłumikiem. Gdy zalałem do goleni 106ml oleju czyli zgodnie z instrukcją, tlumik nie chciał wejśc do końca, dlatego odlałem około 10ml, i dopiero wtedy udało mi się wkręcić tłumik. Po skręceniu i napompowaniu widełek wydaje się, że wszystko gra. Mam jedynie wrażnie,że blokada "łapie" nieco później, słabiej ale nie jest to na tyle odczuwalne, aby mi to przeszkadzało.

 

Teraz pytanie do Was:

Czy ktoś z Was spotkał się z sytuacją, w której do goleni nie dało się wlać ilości oleju określonej w instrukcji?

Czy mniejsza ilość oleju będzie miała degradowalny wpływ na widelec?

 

Za odpowiedzi z góry dziekuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nalaniu oleju musisz trochę poruszać tłokiem od dołu (lub nieco pouginać amorek) żeby olej wypełnił wszystkie zakamarki. Wtedy tłumik i olej wejdą jak trzeba.

 

Czy mniejsza ilość oleju będzie miała degradowalny wpływ na widelec?

Nie, tyle że blokada i FloodGate (czy co tam jest w tym modelu) będzie ułomnie działać.

Edytowane przez djzatorze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej próbowałem ruszać tłokiem i pompować ale to nic dało, więcej oleju nie chciał przyjąć. Po złożeniu widelca spróbowałem jeszcze raz, ale po raz kolejny tłumik nie chciał wejść głębiej. Odessałem więc "nadmiar" oleju i po włożeniu tłumika zalałem olej od góry (między dziury w tłumiku) i teraz udało się zamknąć goleń.

Zastanawia mnie czy w przypadku Solo Air (nowe Reby) przy zwolnionej lince blokady tłumik jest zamknięty co powoduje sytuację, w której olej nie przedostaje się do tłumika, przez co nie da się wepchnąć tłumika do końca. Widziałem, że w starszych widłach Rock Shox'a blokada "domyślnie" (czyli bez naciągniętej linki) jest zwolniona, więc olej przepływa przez blokadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wepchnac sie da tylko musisz zamontowac niebieskie pokretlo blokady i manetke. Aktywujesz dzwignie manetki i wsuwasz tlumik.

Druga mozliwosc to imbus ktory wkladasz do sruby mocujacej niebieskie pokretlo i obracasz nim tak by zwolnic blokade, rownoczesnie wsuwasz tlumik do konca i zakrecasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Przymieszam się do pełnego serwisu reby solo air, dotychczas robiłem tylko serwis uszczelek kurzowych, więc wymieniałem tylko olej.

 

Teraz pytanie co będę potrzebować ,chodzi o oleje i smary:

1. Czy motorex 10W wystarczy do wszystkiego tzn. do tłumika i sprężyny powietrznej też ?

2. Czy oringi trzeba smarować ? jeśli tak to muszę kupić np. Rock N Roll Slick

3. Czy jeszcze jakiś inny smar będzie mi potrzebny lub olej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema

 

zrobiłem full serwis mojej reby solo air

i problem jest taki, że po napompowaniu do 55 psi (poprzednio taka wartość była dla mnie odpowiednia), amortyzator wychodzi do kreski 80 mm.

Gdy pompuje więcej około 100 psi ledwo co osiąga kreskę 100 mm.

 

Macie jakieś propozycję, na moje to coś po stronie sprężyny powietrznej no ale nie wiem co mogłem źle zrobić, wymieniłem tam oringi, wlałem 5 ml  motorexa 10w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO masz za duże ciśnienie w - aby się wyrównało samoczynnie i musisz to zrobić siłą. Napompuj 100psi. Wyciągnij do końca siłą. Spuść o 10 psi. Wyciągnij siłą. I tak aż do 55 psi. Jak nie pomoże to musisz jeszcze raz otworzyć i przeczyścić to miejsce: http://fcdn.mtbr.com/attachments/shocks-suspension/829687d1378386725-solo-air-vs-dual-air-1334895084689-13ktntjkslw48-800-75.jpg Ta bruzda wyrównuje ciśnienie + - w pełnym wyproście.

Edytowane przez dran2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlałeś ten olej do lagi czy do komory powietrznej? 5ml oleju w ladze jest ok. Nie dostanie się stamtąd do komory. Samą sprężynę faktycznie smarujesz tylko stałym, ale ślizgi są smarowane olejem. Jak masz wątpliwości to zerknij do instrukcji serwisowej. Wszystko o smarowaniu, ile czego i gdzie, jest właśnie tam.

Edytowane przez dran2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...