Skocz do zawartości

[serwis] Rock Shox Reba DualAir - kompleksowy serwis od a do z


Maniak

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Nie polecam tego "sklepu" !!

Kolega za moją namową zakupił u nich 2 kpl. (do Recona - jeden za zapas). W obu kpl. nie było ani jednego oringu do komory powietrznej. Próby pisania @ też nic nie dały - poprostu nie odpisywali.

Na szczęście miałem zapasowy komplet od Reby 2012 i do KP RECONa pasowały.

Nieudany zakup miał miejsce jakieś 2 miesiące temu.

Edytowane przez Zubik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam rebe sa 2014. Praktycznie od nowości posiada luzy. Przy ruszaniu rowerem słychać i czuć stukanie w goleniach. Luz po zdjęciu koła wydaje się minimalny, jednak wyczuwalny i słyszalny. Amortyzator ma ok. 800km, ślizgi wyglądają jak nowe. Dodam że luz pojawił się nagle (na początku go nie było). Po naciśnięciu hamulca amortyzator drży. W czasie jazdy luz jest niewyczuwalny. Czy ślizgi mogły się przesunąć samoczynnie?. Można je wypozycjonować, czy zostaje gwarancja?

Edytowane przez Kondziocz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up dzięki za ostrzeżenie a masz jakieś namiary na sklep gdzie można kupić te zestawy?

 

Jak kupiłem w sklepie stacjonarnym w Wawie (u znanego kolarza :) Sklep ten sprzedaje też na znanym portalu aukcyjnym (75zł).

Jeżeli masz Recona Gold RL (z MC) to wszystkie pasują (nawet o parę za dużo) od REBY - Numer: RS00.4315.032.080 Jedynie gąbki są sporo za niskie i musisz założyć stare.

Edytowane przez Zubik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Posiadam Rebe RL 29 z 2012 roku i właśnie zrobiłem serwis z użyciem tego poradnika. Poszło raczej bez bólu, więc dzięki wielkie, ale mam 2 problemy.

 

Po pierwsze w zasadzie nie mam SAGu. Napompowałem obie komory o 15psi niżej niz zalecenia dla mojej wagi, i wstępne ugięcie to może ze 3mm. Podczas jazdy amor jakoś tam działa, ale wydaje mi się, że jest za sztywny. Porządnie się ugina dopiero przy spotkaniu z wysokim krawężnikiem.

 

Druga sprawa to niedziałający pop loc. Dociskam manetke i przekręca się zawór na goleni, ale nie widzę żadnej zmiany charakterystyki. Zwalniam manetkę, to nie odskakuje. Odciągnę ją ręcznie, to blokada na goleni i tak nie odskakuje, muszę ją przekręcić ręką.

 

W czasie serwisu otwierałem tłumik motion control, bo sprężyna była dziwnie wyboczona. W instrukcji (tej wrzuconej w linku zewnętrznym) jeden punkt był dla mnie zagadką. To jest "pamietać o odpowiednim naciągu sprężyny" czy jakoś tak. Nie mam pojęcia jaki jest odpowiedni naciąg dla tej sprężyny, więc po prostu wpasowałem prosty koniec w otwór, a góra oparła się na wyżłobieniu, więc może skrętu jest tam ze 30 stopni. Podejrzewam, że powinienem był dodać pełen obrót i wyboczenie przy takiej sile skręcającej jest pewnie normą? Stad nieodskakująca manetka? Czy pierwszy problem też może byc tego wynikiem? Na przykład amor jest w pozycji zablokowanej? Takiej charakterystyki bym się właśnie spodziewał po zablokowanym amorze.

 

Czy do wyjęcia tłumika MC wystarczy, że spuszczę powietrze z obu komór? Można użyć tego samego oleju co już tam siedzi, skoro dopiero był wymieniony? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Napompowałem obie komory o 15psi niżej niz zalecenia dla mojej wagi,

Jeżeli tą zalecaną wartość wziąłeś z tabelki na goleni to się nie dziw. Amerykanie są grubsi, jest tam przez to większa grawitacja wiec kilogram waży więcej :D

 

 

Zwalniam manetkę, to nie odskakuje.

To znowu akurat nic nowego.

 

 

Dociskam manetke i przekręca się zawór na goleni, ale nie widzę żadnej zmiany charakterystyki.

A wiec albo nie wlałeś oleju do tłumika tyle ile go być powinno albo twój tłumik kompresji padł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To Jest MC wiec nawet lekkie przekręcenie spowoduje zwiększenie kompresji. A pisał ze pokrętło się obraca. Mogło by nie być pełnej blokady ale by było czuć różnice. 106ml powiadasz ... ja do swojego wlałem tabelkową wartość to była zła :D Proponuje wykręcić tłumik, i wlać na "oko" czyli lustro oleju powinno być lekko powyżej dolnego oringu w tłumiku. Możesz to sobie nawet miarką zmierzyć.

 

Po wlaniu prawidłowej ilości tłoczysko tłumika powinno się wciskać z wyczuwalnym oporem, rosnącym pod koniec ugięcia, ale powinno sie dać docisnąć do końca bez problemu. Jak jest za lekko - źle, jak za ciężko - źle. Jeżeli poziomy oleju są ok, a ręczne przekręcenie pokrętła na max nie spowoduje blokady, tłumik jest uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja w temacie:

Waise, dnia 13 Paź 2015 - 08:41 AM, napisał:

    Zwalniam manetkę, to nie odskakuje. 

To znowu akurat nic nowego.

Myslę, że jest gdzieś odpowiedź na ten problem ale jeśli mógłbym poprosić o informację to to za problem bo moja manetka działa tak, ze odbija jakby do połowy. Oczywiście jak przekręcę ręką niebieską część na amorku to normalnie amrtyzuje. O co chodzi z tą awarią tłumika MC jak mniemam? Mam Roxk Shox Rewba RL z 2014.

 

Edytowane przez tasia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Poplocki w dużej większości miały z tym problem. Nie tyle manetka co sam tłumik MC ma za słabą sprężynę. Jedni rozbierają tłumik i bardziej napinają sprężynę, inny kombinują w inny sposób. Ja u siebie zeszlifowałem obejmę o 0.5mm, i pomogło, choć i tak lubi nie odbić, wtedy wystarczy najazd na przeszkodę lub lekkie podciągnięcie kierownicy i sama odbija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...