Skocz do zawartości

[wyprawa] Kibicowska wyprawa rowerem przez Polskę!


Mieciu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Root Admin

logo.png

www.fb.com/wyprawarowerem

 

Uczestnik wyprawy:
Robert Ćwikliński ( ur.1993) - Informatyk, piłkarz, kibic http://robertowisko.wordpress.com/


Termin wyprawy:
Wyprawa odbędzie się latem 2014 r (początek sierpnia).


Nazywam się Robert Ćwikliński.  Z wykształcenia jestem informatykiem, a na co dzień studentem Politechniki Opolskiej na wydziale wychowania fizycznego. Od wielu lat gram w piłkę nożną i pasjonują mnie aktywność sportowa i zdobywanie nowych doświadczeń.
 
Na lato 2014 roku planuję samotne przejechanie Polski rowerem, wyprawa ta będzie inna niż wszystkie…  Będę pierwszą osobą, która zamierza przejechać Polskę "trasą kibicowską" (ponieważ pasjonuję się piłką nożną).
Pisząc „trasą kibicowską” mam na myśli zwiedzenie polskich stadionów ważniejszych drużyn piłkarskich, jak i tych mniejszych na trasie wyprawy, dzięki czemu nie tylko będę mógł poszerzyć swoją wiedzę, ale też wesprzeć Hospicjum Opolskie „Betania”, o czym w dalszej części wiadomości.


Cele wyprawy:
Głównym celem mojej wyprawy jest wyczyn â samotne przejechanie rowerem podanej na mapie trasy.
Podczas wyprawy celem będzie edukacja (zebranie konkretnych informacji, wiedzy w postaci bogatej dokumentacji takiej jak: zdjęcia z piłkarzami, rozmowy z mieszkańcami terenów, przez które przebiega trasa wyprawy) spopularyzowanie turystyki rowerowej oraz zdobywanie życiowego doświadczenia.
Celem, który pomógł mi zdecydować się na przygotowanie tej wyprawy jest pomoc Betanii. Dzięki podpisom zawodników na specjalnych okazjonalnych koszulkach i przeprowadzeniu aukcji internetowej zdobyte w ten sposób pieniądze można przekazać na materace przeciwodleżynowe.

Propagowanie sportowego trybu życia oraz przede wszystkim pokazanie problemów jakie dotyczą organizacje takie jak hospicja.
Pokazanie pozytywnego wizerunku kibica.

Studiuję WF na Politechnice Opolskiej. Gram w piłkę i zwiedzam Polskę za swoją drużyną, a teraz chciałbym połączyć pasję z aktywnością fizyczną i tym samym pomóc hospicjum.


Krótki opis:
Na 1500 kilometrowej trase około 37 klubów (na dzień dziesiejszy 33 potwierdzoene).
Istnieją kluby, których nie odwiedzę - Wigry Suwałki, czy Jagiellonia Białystok. Ale te kluby przekazały mi koszulki  z autografami (Wigry już leży w domu, Jaga ponoć idzie do mnie dalej :-) ). W ubiegłą środę dzieki uprzejmości szczypiornistów Gwardii Opole, których mam na roku mogłem zebrać podpisy na piłce Opolan i autografy na koszulcę Zagłębiaków z Lubina.
Zamierzam to przejechać w 3 tygodnie, ale zobaczymy jak to wyjdzie.

 

mapa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziękuję! 
Nie chciałem nikomu imponować. Podróż na pewno będzie bezpieczna (jeżeli chodzi o kibiców). To fajna grupa. Sam jestem czynnie działającym kibicem i śmieję się z tego przejaskrawionego obrazu z tv. Akcja musi udać się sukcesem, nie ma innej opcji! :)

Zapraszam do zobaczenia informacji w TVP Opole: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...