Skocz do zawartości

[hamulec] Tektro Volans HD-T710 SUB czy warto


AizDizD

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Trochę odkopię ;) Jakby ktoś miał jakieś pytania dotyczące Tektro Volans, to zapraszam. Szukałem, czytałem i chciałem hamulce z sklepu na miejscu ; wybór pomiędzy Deore 615, jakieś Promax, oraz tanie modele Shimano. Tanie, czytaj oferowali mi BR-M505 za 380 zł. Używane także rozważałem, ale finalnie jednak stwierdziłem, że wolę z gwarancją ( odpukać ). Na chwilę obecną przejeżdżone jakieś dwa tygodnie, bez szaleństw ; głównie asfalt, pogoda taka, a nie inna. Nic im nie mogę zarzucić, pracują jak powinny, przednią klamkę boję się wcisnąć do oporu :P Łatwo wyczuć kiedy hamulec zacznie blokować koło, na moją wagę jakieś 65 z pełnym rynsztunkiem działają, tak jak chciałem.

 

Wcześniej jeździłem na BR-M486 + trochę na XT 2012. 486 od Volans, dzieli przepaść, natomiast jedyną różnicę jaką widzę pomiędzy Volans, a XT to szybciej łapią tarczę ( XT ). W swoich mam wrażenie, jakby było za mało płynu.

 

DSC00171.JPG

 

DSC00176.JPG

 

Edytowane przez DEVILEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Odkopię temat. Chcę zmienić hamulec na przodzie. Poszperałem tu i ówdzie i znalaazłem TEKTRO VOLANS w niegłupiej cenie. Tektro nawet niezłe opinie zbiera, heble raczej dobre mają, cena uczciwa. Miał jeszcze ktoś?  Jakieś wady?

https://allegro.pl/oferta/tektro-volans-hamulec-tarczowy-160mm-przod-10955499579

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wada tektro jest ich mniejsza siła niż konkurencji, choć nie zawsze jednak zwykle wypadają słabiej. Niektóre modele, nie jak ten tu opisywany, posiadają zbyt miękkie klamki. Za to tektro odwdzięcza sie bez awaryjną pracą w każdych nawet najbardziej przerąbanych warunkach atmosferycznych jakie możesz sobie wyobrazić. Z racji konstrukcji wymagają przeglądu co jakiś czas, "resetwania" tłoków i wymiany oleju co jakiś czas bo podobnie jak ceramiczne shimano ciągną gnój w olej. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...