Skocz do zawartości

[ Manitou R7] Od zakupu do montażu-moja historia


kamar59

Rekomendowane odpowiedzi

Widocznie mu taka pozycja na rowerze pasuje, lepiej chyba gdyby to był inny rower, ten nie do końca jest dopasowany, skoro trzeba wsadzać tyle podkładek ...

Te podkładki pod zaciskiem hamulca trochę "hasiorsko" wyglądają ...

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak adapter jest na 180 mm a moja tarcza jest 185 mm. I tutaj moje nie dopatrzenie, stąd tyle podkładek żeby mi nie obcierała tarcza. A te śruby to przełożę tą górną na dół a za górna dłuższą włożę i zobaczymy jak to wyjdzie.

 

A kwestia tego hamulca i adaptera, to mogę kupić znowu nowy adapter 185 mm i automatycznie nie będę musiał tyle podkładek dawać. Albo tylko te śruby wymienić na dłuższe i zostawić te podkładki i jeździć i też nic się nie stanie?

 

 

A te podkładki dystansowe to tak sobie spróbowałem je założyć i zobaczyć jak się będzie jeździć, podniosłem 2 cm raptem. Bez tych podkładek też mi się dobrze jeździło rurę zawsze można uciąć. Rama jest 21 "  a mój wzrost 180 cm. Nie wiem czy jest źle dopasowana.

 

A to słowo co to znaczy "hasiorsko" ??

 

A co długości tematu to może jakiś rekord pobiłem :D W pytaniach Kto pyta nie błądzi :)

 

I jest wszystko założone i jechałem wczoraj tylko te krótkie gwinty śruby mnie niepokoją zobaczymy co wyjdzie z tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hasiorsko - jak rzeźby Hasiora :

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/52/Prze%C5%82%C4%99cz_Snozka-pomnik_poleglym.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f9/Plomienne-ptaki-hasior-koszalin-7333d.jpg

 

Co do rozmiaru - to również jestem w szoku, jak przy ramie 21" w takiej konfiguracji i wzroście 180 można "normalnie" jeździć ...

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zdejmij ze 2 podkładki ze sterówki chyba że chcesz mieć ją krzywą w niedalekiej przyszłości. Sam miałem wątpliwą przyjemność dokonania takiej zbrodni na widelcu kiedyś. Bodaj RS w jednej ze swoich instrukcji zalecał max 3cm podkładek na sterówce. Poza tym pozycja..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na fakt,iż jest to najdłuższy obecnie temat dotyczący jednego amorka zmieniłem lekko tytuł.

Kwestia przedniego hamulca- tarczę masz 185 mm , a adapter pod 180 mm- stąd problemik .

Tylko że firmy które oferują tarcze 180 mm i adaptery do nich nie mają w zestawie hamulca podkładek tri align, które posiada Avid - po zamontowaniu adaptera do tarczy 180 po dodatniu podkładek tri align zacisk odsuwa się od adaptera o 2-3 mm, co daje na średnicy tarczy ok 5 - czyli w sumie 185. 

Niejednokrotnie przy montażu roweru z jednorodnym zestawem hamulcowym + adapter tak czy inaczej trzeba odsuwać zacisk od widelca dodatkowymi podkładkami - co nie powinno się dziać jeśli geometrycznie zestaw jest kompatybilny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura długa, rama długa, mostek długi - co tu uciąć ...

 

 Jak ja zejdę z siodełka i stoję to mam prześwit nad ramą z 8-10 cm  i rama jest za duża jeszcze ?? A jak mam wyczuć że źle mi się na rowerze jeździ. Dziś jechałem dobrze skręcałem zwinie wszystko było. Te podkładki mogę zdjąć ale na razie mi nie przeszkadzają. Wygodną mam pozycję podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie śruby były z adapterem, a ta zaznaczona na żółto jest dłuższa i dałem na górę wytrzymałość 12.8 

 

2nrooj7.jpg

 

A starą z góry dałem na dół.

 

I zmierzyłem suwmiarką głębokość gwintu wyszło 13 mm

 

fyej6d.jpg

 

I teraz mogę więcej wkręcić śruby. A wcześniej miałem połowę tego ;)

 

Tylko źle tu jest adapter ustawiony.

 

35dakw3.jpg

 

Tu jest dobrze :D

 

qoao1w.jpg

 

A tu mój skok podważany przez kogoś ;) 122 mm

 

b61xki.jpg

 

W terenie

 

jqjehd.jpg

Edytowane przez kamar59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A tu mój skok podważany przez kogoś ;) 122 mm

122mm to tam jest co najwyżej odkrytych goleni po zewnętrznej stronie.

Co nie znaczy, że równa się to wartości skoku amortyzatora. Po pierwsze masz nierówno przyłożoną miarkę która zachodzi minimalnie na uszczelki. Po drugie w Manitou ta część korony w którą wchodzą lagi jest robiona na skos, i od wewnątrz jest niżej. Jak chcesz zmierzyć dokładnie skok o spuść całkiem powietrze i wciśnij do końca amortyzator, na pewno nie schowają się całe górne golenie tylko zostanie 1,5 do 2 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się przyczepię do tego Twojego adaptera - a mianowicie po to masz podkładki sferyczne, żeby zniwelować nimi kąt ustawienia zacisku hamulca, który generuje adapter - nie wynosi on 90 stopni. Czyli zacisk nie jest prostopadle do otworów w widelcu. W takim układzie jak to złożyłeś, prawdopodobnie wycierasz sobie gwint w amortyzatorze - śruba wchodzi do niego pod kątem. Jeżeli chcesz zrobić pod 185, powinieneś dołożyć zwykłych podkładek, a podkładki sferyczne zostawić tak, jak było w oryginale czyli po obu stronach zacisku (i oczywiście dobrać odpowiednio dłuższe śruby).

 

vyxj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...