Skocz do zawartości

[ Manitou R7] Od zakupu do montażu-moja historia


kamar59

Rekomendowane odpowiedzi

I zestaw przyszedł

 

1o31.jpg


Te nowe podkładki mam użyć co są z adapterem, czy stare przełożyć czy użyć obydwu? I ten plastik do czego jest? I do ilu mam napompować Psi amorek pod moją wagę (70kg) 90 PSI ? Tak żeby się ugiął 2 cm jak na niego usiądę prawda?


Tam jest w instrukcji  w małym okienku że to się zakłada na hamulec z przykręcą śrubą ?


a ile oleju do tlumika?

 

3 ml ponoć i pasuje ten co do goleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastik masz uzyc do smieci :)

Shimano zaleca go do zamontowania na dokrecone sruby by zapobiegac ich odkrecaniu sie. W praktyce sruby maja klej wiec ogolnie czasami ciezko je odkrecic :)

Jesli tarcze masz 185 mm to musisz dac stare podkladki tak jak byly, miedzy adapter a zacisk.

Dawanie podkladek dostarczonych z adapterem jest bezsensowne - polkolista podkladka wraz z druga ma w przypadku Avida zadanie umozliwic regulacje zacisku w wielu plaszczyznach, ale do tego potrzebne sa podkladki z obu stron zacisku, w Shimano tego nie ma, zacisk przykrecasz "na sztywno" do adaptera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest najważniejszy olej w dolnych goleniach? Bo w tłumiku jest i jest sztywny jak beton to po co wymieniać? I jeszcze zostaje komora powietrzna (sprężyny powietrznej)

Ale nie chodzi ciężko, w sumie to nie wiem jak powinna chodzić.

Dajcie mi linka do tego oleju do dolnych goleni.

 

Link :

http://allegro.pl/olej-lotos-synthetic-plus-5w40-1l-1-litr-zloty-i3866652810.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo możesz wlać do komory powietrznej, ta cena jest dobra, oleju w opakowaniach 0,5l raczej nie kupisz, niczego lepszego nie potrzebujesz, ten jest bardzo dobry,  najlepiej poszukaj tego oleju w jakiejś hurtowni motoryzacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie było by lepsze ale to tylko 100 ml a różnicy i tak nie odczuł bym ? http://allegro.pl/motorex-semi-bath-olej-do-amortyzatorow-manitou-i3931373291.html

 

A w to się bawić BRUNOX DEO do amortyzatorów przed jazdą psiknąć więcej zaszkodzi czy pomoże ?


Może ma wujek od samochodu ;)  Tylko muszę sprawdzić czy  to 5W/40 syntetyczny  nie musi być Lotos koniecznie.

Edytowane przez kamar59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Było już tyle razy o tym Brunoxie...

 

Po pierwsze to nie wiem co chcesz smarować na goleniach.

Po drugie zamiast przed jazdą to lepiej przy czyszczeniu po jeździe, golenie podczas jazdy powinny być suche.

Po trzecie może być, zaszkodzić nie zaszkodzi.

 

Po czwarte czytaj, czytaj, czytaj, dopiero później zadawaj pytania, nie odwrotnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...