Skocz do zawartości

[ciekawe aukcje] Allegro, E-bay i in. Dalszy ciąg dalszy.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

A ja nie jadę śmieszka. Bo taki szmelc zraża do roweru jako takiego - ktoś kupuje, planuje jeździć, owszem, nie da za rower tyle ile trzeba - bo to w końcu tylko rower, i... wraca do samochodu albo zbiorkomu. Kółeczko się domyka. Tak samo pudrowane szroty z giełdy samochodowej, ściągane na kilogramy z tzw. zachodu. A jak udaje się kogoś namówić na podstawowy, tani rower, bez szmelcu to zaczyna jeździć, potem często przesiada się na lepszy - i się kręcą, ale koła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystko jest klient. Nie każdy potrzebuje S-Works'a. Tym bardziej że temu podobne "komunijne" konstrukcje z lat 90' śmigają do dzisiaj na mniej zurbanizowanych terenach.. A do sklepu w sąsiedniej miejscowości chyba lepiej dojechać takim wynalazkiem niż zasuwać piechtolotem. Tak więc nie demonizujmy.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KNKS napisał:

Tym bardziej że temu podobne "komunijne" konstrukcje z lat 90' śmigają do dzisiaj na mniej zurbanizowanych terenach.

No właśnie - z lat 90-tych. I będą dalej jeździć i "jeszcze na grobie tego szmelcu zatańczą". Nie nakręcajmy sprzedaży tego badziewia, ktoś to musi piętnować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak to chcesz piętnować? Ja tam może i sąsiada nawróciłem na dobrą drogę piętnując jego pomysł kupna czegoś takiego jak pokazaliście. Wie że latam non stop różnymi rowerami, więc gdy był David19 to przyszedł i zapytał czy warto to i to kupić. Miał jakiś niby działający Makrokesz RMF sprzed lat na małej kiszce i kantach gdzie był świadom, że to już złom niewart ratowania. Nie interesuję się takimi rowerami, ale przeglądnęliśmy neta i odwiodłem go od tego szalonego pomysłu. Poleciłem mu jakiegoś miejskiego Unibajka za 3x tyle, by koniecznie go znalazł w KRK, poszedł, zobaczył, przymierzył, przejechał się itp. Chop posłuchał, kupił i jest mega zadowolony. Mówi, że to jakościowy przeskok, a przesiadł się na rower za ok 2400, prawie jak ta kaset powyżej ;-). Także każdemu według potrzeby.

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o jakość tego roweru ale o to jak jest opisywany i to czego klienci oczekują od takiego sprzętu.

Każdy sprzęt ma swojego użytkownika, ten rower zapewne spełni oczekiwania wielu osób ale jest on opisywany jako super, wybitny i nowatorski pojazd dla bardzo wymagających użytkowników gdy tymczasem może on pełnić rolę co najwyżej bułkowoza.

No i kupi tatuś synkowi taki sprzęt, synek wybierze się na na jakąś hopkę gdzie będzie narażał własne zdrowie lub będzie chciał pojeździć dynamicznie po lesie co może na dystansie kiku km zdewastować dużą część pojazdu..że tylko o kołach wspomnę.

Było by wszystko ok. gdyby sprzedawca nie pisał peanów na cześć tego czegoś tylko jasno zaznaczył, że to rower dla rekreacyjnych bikerów nie nadający się do jazdy w terenie, w góry czy do skakania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-unibike-viva-3-CID767-IDTFJJT.html

Rozczulił mnie opis

Cytat

Kupiłem rower dla dziewczynki lub małej żony) kupiłem żonę, nauczyłem się jeździć trochę, ale boi się jeździć, ponieważ rower jest zawsze w spiżarni. Ponieważ podróżuje więcej na rolkach, postanowiłem sprzedać. Był używany tak samo jak osoba, która nauczyła się jeździć trochę i podróżowała tylko przez parking. Przechowuj w spiżarni na parkingu.
Rama 13 cali, koła 26 cali.
Przerzutka wewnętrzna Nexus 3.

Pachnie translatorem, ale ten fragment kupiłem rower, kupiłem żonę, jest dobry :D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to mnie zastrzelił ktoś pomysłowością. ;)

https://allegro.pl/oferta/lancuch-do-roweru-shimano-cn-hg701-11-rzedow-13608311072

Shimano, ale nie Shimano... bo jedynie o kompatybilność się rozchodzi.

IMG-20230425-162720.jpg

Nie wiem... Jakoś trzeba piętnować takie zachowania. Sprzedawca o nazwie "goodfirma1". Uważać! Nie klikać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym kluczem to uważaj.  Przylgnęła do niego nazwa  "łamacz haków" 

Sam pomysł jest ciekawy, wkładasz go w kasetę i naciskasz na pedały co powinno odkręcić kasetę.  Jeśli kaseta nie jest mocno przykręcona, a hak jest w dobrym stanie i jest dobrej jakości ma to szanse powodzenia. Najczęściej jednak kończy się złamaniem haka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...