Skocz do zawartości

[ciekawe aukcje] Allegro, E-bay i in. Dalszy ciąg dalszy.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

No i dalej jest niesprzedawalny ;)

Witek zasugerował, że z tym sprzedającym mogłaby być ciekawa rozmowa... kurde nie jestem w stanie wymyślić JEDNEGO pytania które mógłbym zadać...

Patrzę na to i "ZEN" - przyjemny obrazek po 30sekundach półkule się rozłączają i zero myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

https://m.olx.pl/d/oferta/rower-uzywany-wyprawowy-gravel-surly-disc-trucker-29-2019-rok-CID767-IDKlr2E.html

Nie wiem, może ja się nie znam na tych stalowych rowerach z mokrych snów, ale cena chyba z kosmosu.

Na dodatek zlepek komponentów, każdy z innej parafii. No i nie jestem pewny czy manetki są w 100% kompatybilne z przerzutką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nie tylko stalówki osiągają ceny z kosmosu.  Dziesięciobiegowe sti od szymka działają ponoć wybornie z dziewięciobiegowymi tyłrzutkami, należy tylko linkę zaczepić „odwrotnie”.  

Wyprawowe sprzęta z reguły wyglądają jak by były z innych parafii - jest to podyktowane utylitarnością, preferencjami, zasobem szafek i szuflad oraz dostępnością części na drugim końcu świata, gdy jakiś komponent polegnie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem.

No ale 8200 zł? Za rower bez amortyzacji, gdzie lekko wyróżniają się tylko koła?

Nie wiem ile warty jest ten Frameset, ale raczej nie 10-15k jako nowy, żeby nagle przywalić taką cenę.

O, znalazłem. 3k. Za 8200 zł to ja sobie złożę taki nowy pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena typu policz wszystkie komponenty i tyle wyjdzie, teraz wszystko zrobiło się drogie, natomiast chyba nie jest łatwo jednak sprzedać taki rower aby zwróciły się poniesione koszty, tymbardziej że ma już 8500 przebiegu, no właśnie w sumie wychodzi koło złotówki za przejechany już kilometr, czyli właściciel chce po prostu refundacji tej mordęgi na nim, i tak dobrze że liczy mniej niż taksówki 🙂 

Klamki sto pięć 10 s idealnie działają z przerzutką 9s XT ... nie pamiętam nic o montowaniu inaczej linki. Moim zdaniem miałem normalnie.

Tzn klamki mają 10 biegów i nasza kaseta ma 10 biegów a przerzutka xt to obsługuje tip top

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się ubzdurało że to przerzutka 10s. O połączeniu manetek 10s i przerzutki 9s słyszałem.

Frameset: 3k

Napęd Tiagra + hamulce: ~2k

Koła: ~1500 zł

Zostaje 1700 zł na:

- sztycę: 150 zł

- kierownicę: 150 zł

- mostek: 150 zł

- opony: 300 zł

- siodełko: 500 zł

~1250 zł - 1500 zł

Na akcesoria + drobnicę zostaje 250 - 500 zł.

Oczywiście ceny +/-, ale mniej więcej trzymające aktualny poziom.

Jestem praktycznie pewny, że nawet przy dzisiejszych cenach, złożyłbym taki rower za 9k. Co prawda nie było by to 105, ale na tamtym rowerze jest już antyczne 105, więc by wyszło na to samo. Z tyłu można wrzucić GRX.

Naprawdę ciężko mi zrozumieć taką cenę.

Wystawiłem na próbę Kross Dust 1.0. Katalogowo 5k. Wymieniłem w nim sporo. Stery Token z serii Premium, opony Wolfpack, kokpit + sztyca PRO Koryak, klamki MT500, manetka Saint, klocki A2Z, łańcuch KMC X10 Gold, zębatka Narrow Wide 30T Deore, aluminiowe śruby i masa drobnicy. Do tego pedały PD-530 lub Look X-Track.

Jedyna wada to pionowe ryski na górnych lagach, co jest niestety typowe dla RS Recon Silver z czarnymi goleniami ( za ciasne ślizgi, kiepska powłoka). Widelec serwisowany częściej niż co 50h, a dorzucam jeszcze zapas gąbek, oleju, smaru i podkładek na dobre kilka serwisów.  

Rower ma przejechane 1500 km przez dwa sezony. Jest jak nowy. Wystawiłem za 4250 zł, z możliwością zejścia z ceny. Nie odezwał się NIKT.

Także powodzenia w sprzedaży Gravela z takim przebiegiem, z tak losowymi częściami za prawie że równowartość nowego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co prawda nie było by to 105, ale na tamtym rowerze jest już antyczne 105, więc by wyszło na to samo.

Nie, nie wyszło by na to samo... nowa Tiagra to dużo naprawdę dużo lepszy sprzęt niż 105'ka 5700. Dwa różne światy.

I tak to się da nowe w całości nowe złożyć w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...aaa tam kolejny krosiarski Kross, chyba osiemnasty w tym tygodniu ;)

Nie twierdzę, że jest dobra cena za Surly’ego ale nie ma co się spinać na każdego mośka co chce złoto za smalec.  Koniec końców - jeśli znajdzie się kupiec to cena była dobra.  

Ja wystawiłem trialową Onzę bez hebli za pięć stów i nadal niktnic.  Jest jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień nazwę ogłoszenia na Dla Bonza - reklama dźwignią handlu :)  Na olx czasami wisi coś przez ponad rok za trzykrotnie wyższą cenę  coś w miarę rzadkiego tak jakby ktoś chciał „ wyrabiać” punkt odniesienia dla wystawiających i kupujących i hartować nową transakcyjną czyli coś generalnie za 100 sprzedaje się za 200 bo o rety są ogłoszenia za 300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kazafaza napisał:

...aaa tam kolejny krosiarski Kross, chyba osiemnasty w tym tygodniu ;)

No wiadomo, nawet nie stawiam go obok Surly, bo to nieco inna klasa. No ale tych modeli Dust to akurat było dość mało, zwłaszcza ostatnich z roczników 19/20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja w wakacje wystawiłem starego Rometowego ulepa na OLX za cenę "na odwal", żeby żona się nie czepiła, że nie staram się go sprzedać. Cena była 900zł za rower wart max 300zł i po dwóch tygodniach gość dzwoni, że po rower jedzie. Wynegocjował zejście z ceny zz 900zł na 850zł. Obie strony zadowolone.

Także na OLX czy Allegro nie ma czegoś takiego jak zła cena. Jest kupiec, który jest skłonny zapłacić każdą cenę i taką zapłaci.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...