Skocz do zawartości

[ciekawe aukcje] Allegro, E-bay i in. Dalszy ciąg dalszy.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Wszystko co gościu sprzedaje jest legendarne i wyczynowe, krzywię się widząc takie opisy, do tego standardowo nie wie co sprzedaje... Jednak ceny potencjalnie okazyjne także czemu nie?

https://allegro.pl/oferta/manitou-minute-comp-air-170mm-golen-32mm-od-1pln-9609247356

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omujborze :D

Ale ktoś sobie życie utrudnił...chyba, że chciał, by to coś "przypominało" Komara.

Całe życie mieszkałem pod miastem, w mniejszej lub większej wiosce, i od zawsze ludzie silniki i montowali po prostu na bagażniku. Zwykle były to motory od kosiarek lub inne tego typu, a napęd był przenoszony paskiem na oś. Tutaj ktoś popłynął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

TEz kiedys trafilem na tego kolesia ...eksperta, skladajacego swoje maszyny po nocach... On ten tekst przekleja do kazdego roweru ktory sprzedaje... a raczej próbuje wcisnac komus ...

nawet tu https://www.olx.pl/oferta/kotter-albuch-racing-team-89-columbus-neoklasyczny-cukiereczek-CID767-IDHdTbG.html#4bf77da2bf 

ulepil rower na 6700, kazda rurka z innej parafii, koszyk wspolczesny elite, siodlo SM POnza i koles pisze:

"Poszczególne elementy szukane były niekiedy po nocach,
niekiedy poza granicami kraju, autorsko dopieszczane.
Projekt tworzyłem przez ponad pół roku (setki godzin pracy)"

No powiem klawiatura wszystko zniesie ;-) ale juz takie bzdury to by se darował, ... trafi na kogos zielonego w temacie ..i ten ktos gotów mu uwierzyc i zaplacic duzo za taki wynalazek. to cos jak sprzedaż garnkow przez tych naciagaczy chodzacych po domach. 

"Cena jest zaporowa i przede wszystkim adekwatna do ilości
włożonej przeze mnie pracy"  ;-)))) pierdziele ja tez biore od dzis 5tys na godzine.

Edyta: I pamietam, ze na jakims forum rowerowym pojawil sie z tymi swoimi ulepami, dostalkilka niewybrednych komentarzy, ale raczej nei przyjmował krytyki tylko dalej zył w swoim swiecie "drogich" ulepow.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to sobie zrobiłem mały research gratów w tym sprzęcie. Rama to na dzisiaj 2100 ojro a to samo w innym malowaniu nawet w velo7 jest dostępne od ręki za 9999. SuperRecord 11s w pierwszym z brzegu sklepie 8k. Koła edco, choć pojęcia nie mam czemu nie campy bora one, 1500 funtów. Zostaje zrobienie tych śmiesznych, drewnianych elementów i poskładanie całości. Złożenie i wyregulowanie to przy uwzględnieniu czterech kraftowych piwek jakieś 3 godziny. Rzeczywiście swietna stawka godzinowa wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dla mnie tez ciekawym jest uzytkownik alledrogo o nazwie Bikecenter... zawsze jak cos ze szpeju rowerowego jest w jakiejs abstrakcyjnej cenie,  to na 99% jest to od nich.. zeby nie byc gołosłownym  jakies tam klocki shimano  :> https://allegro.pl/oferta/shimano-g03s-resin-disc-klocki-hamulcowe-9235119027 

u innych ponizej 30pln ...nie wiem o co tam chodzi ale  jak widze cokolwiek od nich, to nie biore :P

Nawet jesli to jedyna oferta z allegro to omijam .... ;-) zastanawiam sie tylko jak to jeszcze nie upadło ... w takim modelu cenowym.

Oni sie zwyczaajnie osmieszaja takimi ofertami. 

Z tego co pisali, to oni sa w zasadzie posrednikami, i ich ceny przelicza chyba jakis skrypt uwzgledniajac zmiane kursu euro ... no ale bez jaj, cos tam chyba nie do konca dziala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic w tym dziwnego ani niestosownego. Allegro pobiera prowizję za wystawienie aukcji. Jeśli towar jest aktualnie niedostępny to zmieniasz cenę na zaporową żeby nikt tego nie kupił. Po jego powrocie na stock cena wraca do standardowej bez opłaty za ponowne wystawienie. 

Podobne kwiatki są na otomoto. Handlarz sprzedaje auto i nie usuwa ogłoszenia tylko je edytuje. I później trafiasz na ogłoszenie sprzedaży BMW, opis BMW a na zdjęciu e-classe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mihau_ napisał:

Nic w tym dziwnego ani niestosownego

Jakos inne sklepy nie robia tego typu trickow, tylko ten jeden ma polowe cen z kosmosu, i tak wiekszosc gratow sprowadza. Dla mnie jako kupujacego jest to dziwne i smieszne...jak pisalem, ja tam jesli mam vos kupic to nie u nich ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wystawienie aukcji allegro nie pobiera opłaty. Opłata jest pobierana dopiero w chwili gdy aukcja nie odnotuje zakupu w ciągu 12 miesięcy. Jest to opłata utrzymaniowa i kosztuje to 10 groszy za każde zaczęte 10 dni. 

Czyli

- wystawiasz 1 stycznia 2020  10 PAR klocków AVID.

-  do zapłaty masz na allegro 0 zł

- klocki się jednak nie sprzedają  - zamykasz aukcję 31.12.2020

- do zapłaty masz 0 zł

- Jeśli jednak nie zamkniesz aukcji i nadal będzie ona wisiała i nadal nie będzie ofert to 11 stycznia na rachunku allegro pojawi się do zapłaty 0,10 zł.

- i tak dalej  21 stycznia 0,2 zł /  31 stycznia już 0,3 zł.

Wbrew pozorom przy kilku tysiącach aukcji może zrobić się z tego w ciągu roku całkiem solidna kwota.

Aby uniknąć opłaty utrzymaniowej należy zamknąć aukcję przed upływem roku od ostatniego zakupu. Jeśli nadal klocki są do sprzedaży trzeba wystawić je jako nową aukcję.

Jest trochę zabawy z tym zamykaniem i ponownym wystawianiem ale są narzędzie, które pomagają nad tym zapanować.

 

Co do tych cen to faktycznie dziwna sprawa. Z podnoszeniem to nie jest takie oczywiste bo jest blokada na allegro. Jeśli na aukcji jest jakaś sprzedaż bo cenie X  to można podnieść cenę tylko do pewnego poziomu. Nie pamiętam dokładnie ale wydaje mi się, że o 50% można dźwignąć. Czyli jeśli klocki sprzedawały się po 40 zł i brakło to nie można ustawić ceny na 90 zł.  Takie akcje robiło się gdy brakło towaru, a sprzedający nie chciał tracić wypracowanej już trafności i podnosząc cenę wstrzymywał sprzedaż z oczywistych powodów.  Od czasu gdy allegro udostępniło opcję WZNÓW AUKCJĘ BEZ UTRATY TRFANOŚCI takie działanie nie jest konieczne ale jak widać pewne przyzwyczajenia zostają.  Osobiście uważam, że takie żonglowanie ceną robi więcej złego niż dobrego. Już nie chodzi o wizerunek drogiej firmy ale można złapać klienta, który kupi po zaporowej cenie bo np miał w obserwowanych przez kilka dni. Zdecydował się kupić ale nie zwrócił uwagi, że coś kosztowało 40 zł, a teraz 80 zł. No i jak się kapnie po kilku dniach to zaczyna się jazda :)

 

 

Edytowane przez lewocz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...