Skocz do zawartości

[ciekawe aukcje] Allegro, E-bay i in. Dalszy ciąg dalszy.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, cinol123 napisał:

a w takim widle to do oski TA jest nakretka zewnetrzna ? czy jedna strona widelca ma otwor gwintowany, w ktora wkreca sie TA ? 

Przy nakretce zewnetrznej, to ja nie widze specjalnego problemu zeby sobie dorobic przejscie na QR do widla.. w drugim w sumie tez mozna usunac ten gwint i dorobić ... i beedzie to co prawda taki QR ala TA z zamknietymi hakami, ale bedzie to dzialac.

niemniej nie lubie tego typu druciarstwa.... wolalbym zmienic piaste :P

 

Różne są ośki. W DT Swissie mam dźwignię RWS, z jednej strony jest gwint, wkręcasz mocno i ustawiasz dźwigienkę jak w RWSie jak Ci pasuje. Oś pasuje przez to wyłącznie w jeden sposób.

 

Suntour natomiast ma otwory przelotowe, oba takie same. Sama ośka na końcu ma szyszkę:

suntour-q-blokada-sztywna-axle-o15mm-110

 

I szyszka ta jak się ściska ośkę, to się chowa, co pozwala wyciągnąć całą ośkę z widelca.

 

 

Oś w piaście QR9 ma ponad 100mm szerokości. 100mm to jest odległość między hakami na koło, a poza nimi wystaje jeszcze kawałek szpilek, które się w hakach opierają. Nie wsadzi się na miejsce piasty QR9 w widelec QR15 bez rozciągania lag na siłę. Przy jakimkolwiek druciarstwie pozostanie jeszcze kwestia zacisku hamulca - aby ten wypadał we właściwym miejscu.

 

Cóż - klient nasz pan. Pan mi powiedział, że się nie znam, że robił takie przeróbki, także dziękuję za uwagę - paczka w drodze :D

Edytowane przez cervandes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cervandes napisał:

Nie wsadzi się na miejsce piasty QR9 w widelec QR15 bez rozciągania lag na siłę

masz racje, dodatkowo pewnie pod skosem wsadzic koło  tez nie bedzie jakos łątwo, bo tarcza ma byc w szczelinie zacisku ... ale jak sie ktos prze ... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie rozumiem jak można sprzedawać przerzutki w takim stanie ( w sensie brudne ):

image.png.cf1e75ca5081618684f4137a6e980f79.png

Aukcja Allegro Sport Shop z Wrocławia.

Miałem kilka gratów od nich wziąć, ale jak zobaczyłem dalej co wystawiają to odpuściłem - syfiarze do potęgi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

MTB 26" GTIX Yukon po serwisie 2 x amor 2 x tarcze Shimano 3x6 lasery Zblewo - image 1

 

Kilka perełek z opisu:

Nowe oświetlenie led + laserowe linie na ziemi

- złote mieniące się w słońcu pancerze

- W tym tygodniu rower przejechał ponad 50 km. bez żadnej niespodzianki. 

 

To ostatnie to chyba samozachwyt sprzedającego, że udało mu się aż 50 km w tygodniu na tym pokonać.

https://www.olx.pl/oferta/mtb-26-gtix-yukon-po-serwisie-2-x-amor-2-x-tarcze-shimano-3x6-lasery-CID767-IDFwPFJ.html#cae765cc2b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sylwester napisał:

https://allegro.pl/oferta/rower-szosowy-8393818385
ostrzegam, mocno trzymać się krzesła. I jeśli ktoś ma trypofobię, to nie zaglądać :D bo typ ma mnóstwo różnych wierteł, i wie jak odchudzić rower, i jak go potem wycenić też wie. 

drugi który ma na sprzedaż o wiele ciekawszy:ninja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Fakt - nie tak wylajtowany, ale za to jak misternie ponawiercany :woot:

PS
Aż sobie na pamiątkę skopiuję te zdjęcia - zwłaszcza mostek i kierownica robią duże wrażenie, bo to po prostu koronkowa robota, no istny majstersztyk :icon_cool:

EDIT
Jeszcze a propos tego pierwszego : ma również nawiercaną sztycę, tylko ręka się artyście omskła, chyba że się nie znam, i tak miało być...:icon_wink:
Aaaa, faktycznie to przemyślana robota, bo z boku też są otwory umieszczone w specjalnie zaprojektowanych punktach - wszak rower ma wytrzymać 90 kg ( tyle, że właściciel może szybko stać się duchem, co by w sumie pasowało, bo rower to Ghost ;) )...

Zastanawia mnie tylko jedno - czy brak otworów w tylnym trójkącie jest wynikiem opamiętania się w porę, czy też chwilowego braku cieńszych wierteł :whistling:
Zauważam jednak pewną niekonsekwencję w działaniu, bo ten drugi rower ma oprócz widelca ponawiercane wszystko - nawet zacisk sztycy, że o tylnej przerzutce i rurce łańcuchowej do samego haka nie wspomnę...
Podsumowując : wynika z tego tyle, że pierwszy był projektem testowym, a drugi już mocno futurystyczną wizją :icon_lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Razem z jajkami rzecz jasna :icon_lol:

Co do roweru, to odpowiednik dragstera - krótka wersja na miasto jest o niebo zwrotniejsza, a jak już rozkręcisz korbencją to wielkie koło ( 32", 36" ? ), to będziesz mógł pomachać szosom na pożegnanie :icon_cool:

PS
Jeszcze tak się zastanawiam, czy siodełko było wzorowane na B2, czy raczej SR71 :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To nie może być prawdziwe :blink: 300zł za satori na linkę dałem, tutaj tylko 100 za wajchę pod siodłem? :teehee: Ktoś może zna to ustrojstwo lub zamówił?

www.aliexpress.com/item/4001136016942.html

Edytowane przez piciu256
fail
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...