Skocz do zawartości

[amortyzator] XCM jak go zalać olejem?


olek7411

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem nie wiem jak zalać olejem ten amortyzator. Czy mam go najpierw ugiąć później odkręcić korki i zalać olejem? Czy odkręcić korki, ugiąć go i zalać olejem? Czy w ogóle nie uginać zalać i zakręcić? Jestem zielony co do niego. Wiem jak zdjąć dolne golenie ale jak wyjąć sprężyny z górnych to nie. A i czy mam wyjąć te sprężyny wyczyścić ze starego smaru i zalać olejem i złożyć? I na co uważać przy rozkładaniu i składaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalej sobie olej w głowę , Boże skąd się tacy ludzie biorą....

Zalewanie olejem xcm-a.....idę gdzieś na bok pęknąć ze śmiechu.

Chcesz sobie wlewać i wylewać oleje z amortyzatora to sobie kup Rock Shox-a,jakiegoś Fox-a albo Marzocchi.

Ponalewasz sobie do woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat duzo osob zalewa XCM-a olejem... Juz znalazlem to co chcialem w linku ktory podal Centek. I nie kazdy ma hajs na Marzocchi itp. Wiec jakos trzeba poprawic dzialanie amortyzatora. Wiec jak masz hajs to se kupuj go

 

Wysłane z mojego MOVE przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez olek7411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam XCMa, zalanego. Korki na dole uszczelniasz uszczelkami lub siliconem, amortyzatora nie uginasz tylko odkręcasz korki na górze. Delikatnie przez szmatkę lub dedykowanym kluczem. W dziury lejesz po 100ml i zakręcasz. Różnica w pracy jest GIGANTYCZNA a kolega który pęka ze śmiechu powinien się w głowę stuknąć, nie każdy musi zmienić sprzęt by być usatysfakcjonowanym.

 

Aha, oczywiście przed zalaniem należy przeprowadzić kompletny serwis amortyzatora - rozebrać, wyczyścić, nasmarować wazeliną i dopiero zalewać.

 

Ja przed zakupem RAIDONA stwierdziłem, że XCMa zaleję. Przebieg 6000km, ze dwa czy trzy razy rozebrany i wyczyszczony. Luzy ma bardzo małe ale jego praca była marna. Zanim jednak kupię raidona postanowiłem zajeździć XCMa i poeksperymentować. Rozebrałem, zalałem i zrobiłem już na takim setupie 2,5 tysiąca km od zeszłego roku, ani razu nie serwisując i nie używając ani grama brunoxolu na golenie. Do dziś chodzi tak samo jak chodził zaraz po zalaniu.

 

Wada tego rozwiązania jest taka, że jakiekolwiek prace przy rowerze musisz wykonywać bez jego odwracania. Odwrócenie skończy się wypłynięciem oleju bo szczelne toto nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracy kiepskich amorów się nie poprawi.Podobnie jak z gówna bata się nie skręci.Dobry amor to min. 8-9 stów na dziś a płaci się za technologię i materiały.Za 3 stówy to ja wolę Mosso.Działa tak samo jak XCM.Tylko bogatego stać jest na tandetę.

Reby,Floata,Corsy,R7 nie trzeba 'udoskanalać'.

Ale jak ktoś lubi się babrać z badziewiem to kto mu zabroni?

Powodzenia w 'zalewaniu'.

Po którymś tam 'zalaniu' i tak wybór padnie na prawdziwy amor.Tak jest najczęściej a zdobytych doświadczeń nikt nie odbierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczony jesteś kolego. Każdy patrzy wg swoich potrzeb a XCM to owszem, w zestawieniu z widelcami trzykrotnie droższymi jest gównem ale jednak jest produkowany zapewne w ilości kilkudziesięciokrotnie większej niż "prawdziwe amory" i świetnie się sprzedaje. Bo w turystycznej jeździe wystarcza a rowery do 2,5 tysiąca ciężko kupić z czymkolwiek lepszym niż właśnie XCM  czy XCR.

 

A zalewa się go raz. I działa wtedy o wiele lepiej niż fabrycznie nowy, kilkadziesiąt stron tematu o zalewaniu nich będzie tu argumentem. Zapewne i tak się nie zgodzisz, bo każdy kto ma XCMa czy XCRa to leszcz lubujący się w tandecie - ale zaryzykowałem i ci odpowiedziałem, może coś pod tą kopułką zatrybi we właściwym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...