Skocz do zawartości

[Widelec]XCR duży problem.


Scarper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatio jak sobie jechałem w lesie to dostałem korkiem w twarz, amortyzator nie dobił.

Teraz jak go ugnę rękami to wywala korek, przy skoku 7cm około

Zdjęcia:

 

j94gfb.jpg

 

 

ion3w8.jpg

 

 

24osswh.jpg

 

W ogóle to on ma cały elstrometr, zalany olejem.

Teraz jak dałem elstrometr, bo miałem 2cm ucięte, to nie moge go dobić więc to nie od dobicia go.

Elastrometr dodałem przed tym czymś, tylko raz go dobiłem bez kawałka 2cm elastrometru, potem dałem i nie ma szans go dobić.

Edytowane przez Scarper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, wywaliłem to pokrętło co jest na 1 zdjęciu, założyłem kapselek nibieski i się trzyma, jak to pokrętło było lekko przyłożone to było słychac syk powietrza,tłumik przestał działać, cos w środku gruchocze, wiec dobije go do maja i wtedy witaj nowy amorku.

Można zamykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze,że amortyzator ma rozwalony tłumik z olejem. Sam posiadam ten sprzęt i wiem,że regulacja tłumika jest potrzebna, można za pomocą jej regulować przepływ oleju w tłumiku od pozycji otwartej aż do zamkniętej (zablokowanie ugięcia amortyzatora) co wpływa na szybkość uginana się. Awaria, którą przedstawiłeś mogła być spowodowana tym,że miałeś zablokowany amortyzator i nagle wjechałeś w ciężki teren czego zablokowany tłumik nie wytrzymał i doznał trwałego uszkodzenia i wycieku oleju. Blokada ugięcia służy tylko do jazdy po równym asfalcie i podjazdów aby nie tracić zbędnej energii przy ugięciach amortyzatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To ze nie był zablokowany, nie znaczy ze sie nie mógł zepsuć ... to taka konstrukcja. Inaczej trochę działają dampery suntoura, np w moim epiconie zepsuć blokadę by było naprawdę ciężko. Jak działa ta z XCRa tylko przypuszczam, nie rozbierałem jej, w każdym badź razie to chyba jest nie rozbieralne i nie nienaprawialne wiec w kosz.

 

Można dokupić nową ... ale to przerost formy nad treścią, można kupić uzywany widelec na allegro nawet połamany i przeszczepić blokadę, albo nazbierać na cos co z podniesionym czołem nazywa siebie amortyzatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde...

Dzisiaj byłem w lesie, to przestał działać amor, takie szczelne uszcelki, był psikany brunoxem po kazdej jezdzie, wycierane golenie bez rys, ale przez luzy woda z blotem sie wlala do niego.

Coraz bardziej jestem zly na tego xcr, to juz moj xcm nie mial luzow, tylko mial rysy na goleniach i rdze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...